UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: core_i5 ()
Datums: 14/08/2016 19:15

Labdien.

Ir jautājums par šādu apkures shēmu zemāk pievienotajā linkā.
[www.sbsiltumtehnika.lv]

Kā redzams tad katla vadība(Plum Ecomax 850) uztur boilerī uzstādīto temperatūru ieslēdzot/izslēdzot cirkulācojas sūkni.

Vai brīdī kad sūknis ir izslēgt tāpat nenotiks kaut kāda minimāla dabiskā cirkulācija, kas boilera temperatūru tāpat palielinās? Un vai minimāla cirkulācija arī nenotiks otra sūkņa iespaidā?!

Boileris horizontālais un atradīsies nedaudz augstāk par katlu.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: pip ()
Datums: 14/08/2016 20:23

Caur izslegtu sukni plusma nenotiek.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: khe ()
Datums: 14/08/2016 22:02

Ieliec pretvārstus pēc abiem sūkņiem...

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: core_i5 ()
Datums: 14/08/2016 22:11

To ka varētu ielikt visādus vārstus ir skaidrs, bet nevienā šāda veida shēmā neesmu tādus redzējis.

Tāpēc cerēju ka pakomentēs kāds, kuram ir reāli izveidota sistēma pēc šādas shēmas, kad katls regulē temperatūru, nevis gudri štukot kā varētu un kā ir.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: specs ()
Datums: 14/08/2016 23:10

Man līdzīga shēma. Pat tad, kad boilera sūknis izslēgts, minimāla plūsma, kas radīta no apkures sūkņa, saglabājas. Man granulu katls, kas strādā 60-65 grādu temperatūrā, tāpēc nekādu problēmu nav, jo ūdenim esmu uzlicis 55 grādus. Ja vadībā atslēdz karstā ūdens sūkni un ūdeni ilgstoši nelieto, tad zem 50 grādiem īsti tā temperatūra nenokrīt dēļ apkures sūkņa radītās plūsmas. Man netraucē.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: core_i5 ()
Datums: 14/08/2016 23:37

Paldies. Beidzot arī kāda noderīgāka atbilde.

Mana jautājuma doma bija tāda, ka ja katlā ir, piemēram, nepārtraukti 80 grādi, bet siltais ūdens boileris uzstādīts uz 55-60,tad vai kadu laiku nelietojot silto udeni tas nesāks silt palēnām. Un ja tā ir tad kā to atrisināt, lai tā nebūtu.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: pip ()
Datums: 15/08/2016 08:09

Tiesi sadi nav likts.bet ir likts kad suknis atrodas atpakalgaita tuvak katlam. Un otrs suknis ari atpakalgaita. Viss strads ir vel vienvirzienvarsti boilera loka Vnk likt turpgaita sukni neuzskatu ka ir pareizi. Jo ja uzvaras katls. Tvaiku vins nekachaa.un tas ir bijis iemesls. Ka uzspragst katls.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: specs ()
Datums: 15/08/2016 09:04

Ja katls būs 80 grādīgs, tad ūdeni līdz grādiem 70 nakts laikā uzdzīs. Cits jautājums, kas tas par katlu, kurš darbojas 80 gràdu režīmā? Ja malcinieks, tad jau ilgstoši šis nedarbosies, bet gan tikai periodiski.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: core_i5 ()
Datums: 15/08/2016 11:02

Aizmirsu sākumā pieminēt, ka katls būs granulas, ko gan pēc minētā vadības bloka nosaukuma varētu nojaust.

Vienkārši pat man kā nespeciālistam ir skaidrs, ka tāda problēma būs, tāpēc pirms katla montāžas gribēju noskaidrot kā ar to tikt galā.

Re: Kombinētā boilera temperaturas regulācija.
Autors: specs ()
Datums: 15/08/2016 12:50

Granulu katlam nav jāstrādā 80 grādu režīmā. Man āra sensors pie esošās līknes pie -20 paceļ katla temperatūru uz kādiem 70-72 grādiem, kur nu vēl 80.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******   ********         **  **     ** 
  **  **   **    **  **     **        **   **   **  
   ****    **        **     **        **    ** **   
    **     **        **     **        **     ***    
    **     **        **     **  **    **    ** **   
    **     **    **  **     **  **    **   **   **  
    **      ******   ********    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727