UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kanalizācijas stāvvads
Autors: janchuxb ()
Datums: 20/09/2016 14:42

Labdien!

Es vecā mājā vēlos izvilkt d110 stāvvadu uz otro stāvu. Pašlaik kanalizācija ir pirmajā stāvā. Es gribu pieslēgties nedaudz pirms esoša poda, ieliekot 45 grādu trijzari un tad ar vairākiem līkumiem, tai skaitā viens 67 grādu, plānoju dabūt virzienu uz augšu istabas stūrī, pie ārsienas. Tad domāju ielikt vēl vienu trijzari ar d50 atveri, lai man no augšas nākošais ūdens neuztaisa spiedienu un neizspiež gāzes. D50 cauruli es pievienošu caurules augšā, virs savienojuma likšu vārstu. Revīziju domāju likt pēc iespējas zemu, lai varētu tikt galā ar aizdambējumu, ja tāds rodas 135 grādu pagrieziena sistēmā.

Jautājums, vai šāds pieslēgums praksē strādās bez problēmām? Vai ventilācijas caurule d50 stāvvadam ir pietiekami resna?

Es zinu, ka normatīvs paredz kanalizācijas stāvvadu ventilēt. Vakuma novēršanai vārsts strādātu tikpat labi kā izvads uz jumta, savukārt izvads uz jumta nepalīdz novērst spiediena pieaugšanu pirmajā stāvā, ko rada lejupejošais ūdens. To var novērst vai nu speciāls kompensators, vai arī otra truba, ko es plānoju likt, bet esmu redzējis, ka daudzās mājās tādas nemaz nav.

Vai ir kādi citi spiedieni, aspekti kanalizācijā, par ko es neesmu padomājis?

Lūdzu argumentētu kritiku!

Ar cieņu, Jānis

Re: Kanalizācijas stāvvads
Autors: khe ()
Datums: 21/09/2016 21:23

Bedrē(septiķī, bioloģijā, vai sazin kur vēl) jābūt brīvai iztecei, tā ka ''spiediena problēma'' nav aktuāla...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******   ********   **     **  **    ** 
 ***   **  **     **  **     **   **   **   ***   ** 
 ****  **  **     **  **     **    ** **    ****  ** 
 ** ** **   ********  **     **     ***     ** ** ** 
 **  ****         **  **     **    ** **    **  **** 
 **   ***  **     **  **     **   **   **   **   *** 
 **    **   *******   ********   **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727