UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ūdens un kanalizācija
Autors: Odinee ()
Datums: 29/09/2016 11:36

Jautājums tiem kuri cēluši māju Rīgā,vai tiešām būvvaldes tehniskajos noteikumos ir noteikums par obligātu pieslēgšanos Rīgas ūdensvadam un kanalizācijai ja gar ielu iet pievads ?
Ir apbūves gabals uz kura jau ir viena māja,celta 60os gados,taj ūdens 90os ir atvilkts no blakus esošās mājas,skaitītājs ir otrā mājā,tā ka par ūdeni tiek maksāts.
Ir doma celt vēlvienu mazu savrupmāju uz kk 80m2 dzīvojamās daļas uz tā paša zemes gabala,būtu tā ka divas mājas būtu uz viena zemes gabala.
Ar elektrību viss ok,jāuzliek lielākas jaudas skapis un kārtībā,Sadales tīklā tā man paskaidroja.
Ar ūdeni un kanalizāciju gan nav skaidrs nekas,gribētos jau likt savu kanalizācijas bedri un dzīt spici priekš ūdens,bet kā ir patiesībā?Vai to var īstenot,ir kādas citas alternatīvas?
Ja jāslēdzas klāt Rīgas ūdenim un kanalizācijai tad sanāk baigais gabals ko vilkt no ielas,kk 60-80m un tas cik noprotu šo pasākumu ļoti sadārdzina.

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: soseds2 ()
Datums: 02/10/2016 23:21

Obligāti nav jāpieslēdzas. Savā īpašumā daru, ko gribu. Cipars tiešām būs kosmisks.

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: pip ()
Datums: 03/10/2016 08:18

Liec bio septiki un pludini zeme. Taisot aeracijas lauku. Bus letak. Par kanalizaciju bus jamaksa pieslegsana. Visi projekti. Cipars saskries. Par katru litru pecak bus japiko ko ieliesi ieksha kanalizacija..

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: Aldiss ()
Datums: 03/10/2016 09:05

Būvē saimniecības ēku, tai kanalizāciju nevajag. Telpu grupas - darbnīca,noliktava,veļas žāvētava, priekšnams.
Vienkāršāka pieņemšana ekspluatācijā, būs jumts un sienas- nodod. Pēc tam jau pa iekšu un pagalmu var darīties kā grib.

Skeptiķis arī maksā kaut ko. Var pieslēgties kanalizācijai, bet ūdeni ņemt no spices- vismaz tehniskajām vajadzībām un dārza laistīšanai.

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: he ()
Datums: 03/10/2016 09:30

Ja man būtu izvēle priekš dzīvojamās mājas - savs ūdens/kanalizācija vai pilsētas, tad viennozīmīgi kā primāro izskatītu pilsētas variantu. Ja vien cena par m3 nav kosmiska.

Ja Tev tie 60m-80m jārok savā zemē, tad tas nav nekas briesmīgs IMHO. Traktoram vienas dienas darbs un 2 trubu ieguldīšana (ūdens/kanalizācija).
Ja gribēsi uztaisīt normālu vietējo kanalizāciju - tas arī maksās 1.5-3 kEUR (bio kanalizācija) un kaut kas būs jārok. Visādas apkopes u.c. regulārs gemorojs.
Spices ūdenim - arī kaut kas jārok, plus jāskatās kāda kvalitāte. Diez vai būs izcila Rīgā, lai lietotu mājās nefiltrētu. Tātad ūdens filtri, reģenerācija, ķēpa, regulāra reģenerācijas materiāla iegāde un čakars. Plus trokšņains ūdens sūknis ar visādām potenciālām ķibelēm, un uzturēšanas darbiņiem (kaut vai hidrofora spiediena regulāra uzpumpēšana).

Bet tās tikai manas domas, pēc dzīvošanas 2.5 gadus ar vietējo ūdeni/kanalizāciju, jo centrālā nav pieejama.

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 03/10/2016 10:16

Tagad, kad visi ES projekti uz kanalizāciju un ūdens apgādi ir ir pabeigti, bet iedzīvotāji tik naski tos neizmanto. Varas koridoros staigā doma, ka līdz gadam xxxx, visiem, kuru teritoriju tuvumā ir šie tīkli, jāpieslēdzas būs obligāti. Soda sankcijas par nepieslēgšanos un vides piegānīšanu būs attiecīgos apjomos.
Tāpēc ieteiktu izvērtēt arī šo variantu.

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: v_t ()
Datums: 03/10/2016 10:28

valmierā, lai veicinātu pieslēgšanos, maksu no kaut kādiem 400 nometa uz 121 EUR.
es pieslēdzos.
iespējams, ka pēc kāda laiciņa tas būs par brīvu, bet skaidrs, ka vēl pēc kāda laiciņa tas kļūs par obligātu pasākumu, un dies vien zina ar kādām metodēm.

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: Odinee ()
Datums: 03/10/2016 12:59

Tu par to savā īpašumā dari ko gribi esi pārliecināts vai tikai domā?Man jau pašam ar liekas normāli,tavs īpašums,daru ko gribu...,bet līdz īpašumam jau ar ūdens ir jādabū no ielas :)Un kur garantija,kad neliks vilkt visā garumā no ielas līdz mājai?

Par bio jā,ja ļaus tad šis noteikti būs labāks variants.

Par saimniecības ēku esmu dzirdējis,mūsi treknais slānis tā ceļot mājas lai pēcāk arī nodoklis mazāks jāmaksā.Ir kāda infa kā tas pareizi jādara?Man jau te bija fantāzija ar mazbūvi(ja nemaldos 50m2 bija bez projekta,divas tādas un savieno caur zemi ar tuneli:)

Šeit jau viss ir finansiālajā jautājumā par ūdeni,neeesmu tik turīgs lai maksātu entos k par šo pasākumu.Nu es jau pats ar lāpstu ar lēnā garā varu izrakt kā to agrāk darīja senči,ar to nebūtu problēmu,jautājums,vai es to drīkstu darīt :)Te jau viss arī slēpjas katra vēlmēs un komfortā:)

Jā,par to arī ir šis jautājums,vai tas jau ir obligāts pasākums.Esmu dzirdējis,tas pats attiecas uz pieslēgšanos gāzei,arī ar gadu xxxx ir plāns obligāti.Respektīvi tiek darīts viss lai parastais vidusslānis netiktu pie būvniecības :)Interesējos par līdzfinansējumu,tur mani protams pasūtīja:)

Birtokrātija un monopols mūsu valstī ir augstākajā līmenī :)Es esmu dzirdējis par līdzfinansējumu,bet pagaidām nav nekādas info.Protams ja cenas nebūti tik kosmiskas cilvēki naskāk slēgtos klāt,bet kur lai parastais mirstīgais ņem tādu naudu? :)Nevienam tas neinteresē,valstī visi dzīvo labi.Man paziņas tiko vilka,samaksāja par 30metriem nedaudz virs 3000EUR+projekts kk 350 EUR,vēl visādas pārbaudes un mērījumi,kopā kk 4k stabili,par ko?Par 30 metriem? :)

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: binary ()
Datums: 03/10/2016 13:27

Odinee Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man
> paziņas tiko vilka,samaksāja par 30metriem
> nedaudz virs 3000EUR+projekts kk 350 EUR,vēl
> visādas pārbaudes un mērījumi,kopā kk 4k
> stabili,par ko?Par 30 metriem? :)

Tu domā, ka tev normāla bioloģiskā kanalizācija, kuru būs gadu no gada pašam jāuztur kārtībā, izmaksās daudz mazāk? Un ko darīsi, kad tā tava kanalizācija aizaugs? Ko darīsi, kad kaut kas cits viņai aizies pa pieskari?

Tas pats par spici - neba nu par simtiņu ar to tiksi sveikā cauri. Cik maksā pašas spices izveide, cik hidrofors, cik sūknis? Cik ilgi tas sūknis kalpos? Ko darīsi, kad tas būs savu nokalpojis? Var jau, protams, nopirkt sūkni par simtiņu… Es tā darīju. Bet rēķinos ar to, ka tas var nokalpot vien 2-3 gadus - apmēram tik pat, cik iepriekšējais sūknis (identisks "jaunajam").

Ūdeni no spices, protams, pārtikā nelietoju - tā vietā maksāju €4 par katriem 18 litriem Venden. Man gan ir lauku teritorija, kur tajā ūdenī ir visādi nitrāti, nitrīti un sazin vēl kas, bet nedomāju, ka Rīgā seklie ūdeņi būs daudz kvalitatīvāki. Un ar seklajiem es domāju tos, kas līdz 10 metru dziļumam, jo dziļāku (kvalitatīvāku) ūdeņu ieguve jau ir dārgāks pasākums.

Jā, un vēl filtri… Man pagaidām nav filtru - kāds ūdens no spices nāk, tāds arī tiek lietots. Man kaut kādā mērā tomēr ir paveicies - dzelzs saturs ir niecīgs (praktiski nekāds). Bet nu pods, vanna utt tāpat iekrāsojas - ir tomēr kaudze piemaisījumu tam ūdenim. Kam paveicies mazāk, tas ik pēc gada-diviem maina podus. Vai arī liek filtrus, kas arī nav lēts prieks (tie sīkie Depo nopērkamie filtri te īsti nederēs).

----

Ir jau, protams, labi painteresēties par pieejamajām alternatīvām… Bet nu ja salīdzina izmaksas un (ne)ērtības, tad to jādara pilnvērtīgi, nevis jābalsta uz pieņēmumiem no sērijas "es domāju, ka šitais variants ir lētāks".

Re: Ūdens un kanalizācija
Autors: Odinee ()
Datums: 03/10/2016 13:45

Jā,uz doto mirkli es tikai domāju un interesējos,es vēl neko nedaru,tamdēļ jautājos par variantiem :)
Nekas jau šajā dzīvē nav mūžīgs:)
Paldies par atsaucību :)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **        **     **  **      **  ********  
    **     **        ***   ***  **  **  **  **     ** 
    **     **        **** ****  **  **  **  **     ** 
    **     **        ** *** **  **  **  **  **     ** 
    **     **        **     **  **  **  **  **     ** 
    **     **        **     **  **  **  **  **     ** 
    **     ********  **     **   ***  ***   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727