UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Junkers gāzes katls 24kw
Autors: aakk ()
Datums: 01/12/2016 10:23

Laba diena. Interesē šāda lieta . Ir Junkers zse 24-4 gāzes apkures katls ar āra temperatūras devēju un ar papildaprīkojumu- ieslēgšanās ciklu taimers apkurei un ūdenim, un apkures līknes regulators (dienas, nakts režīms, paralēlā nobīde)
Esmu uzlicis laiku, lai starp 1 un 5 naktī apkure nebūtu, ( paralēlā nobīde zem -40 (mazais regulators uz sniegpārsliņu)). Ja ārā ir virs plus 7 grādi, viss ok, vienos apkures cirkulācija apstājas. Ja ārā ir zem tiem aptuveni +7, tad gāze arī no vieniem netiek dedzināta, bet cirkulācija neatslēdzas. Respektīvi tiek pa velti dzenāts sūknis un tērēta elektrība.
Jautājums, vai šo var atslēgt tā lai vienmēr, kad esmu uzstatījis ka apkuri nevajag, atslēgtos arī cirkulācija? Varbūt ir kāds servisa režīms, kurā šo var atslēgt vai kā savādāk.
Nezinu kā pielikt katla bildi lai būtu uzskatāmāk..

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/12/2016 19:35

To var darīt ar Honeywell evohome sistēmu un IFTTT.com recepšu lapu. Tur var ieregulēt pie cik grādiem ārā apkurei jāizslēdzās un pie cik jāieslēdzās. Šitas komplekts to var izdarīt: [medusaka-2.mozello.lv]

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/12/2016 19:42

Laikam sanāk, ka katlam ir aizsardzība pretaizsalšanai. Tiešām jāmeklē servisa uzstādījumos kā izslēgt sūkni. Evohome izslēdz un viss. Tiem, kam var aizsalt caurules ziemā jādomā, kā sūkni neapturēt.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: Rx ()
Datums: 02/12/2016 21:34

Cik euro mēnesī tiks tādā veidā ietaupīts? Ņemie vērā arī to ka tas kas iekavēts ir jāatgūst ar lielāku enerģiju. Uzvelk kažoku ar vāļinkiem un vēl vairāk varēs ietaupīt.....

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: aakk ()
Datums: 03/12/2016 10:31

Atslēgt apkuri naktī uz dažām stundām ir ļoti veselīgi, it īpaši radiatoru gadījumā. Bet jautājums bija pilnīgi cits, kā to manā gadījumā izdarīt, nepērkot neko klāt, jo vienkārši muļķīgi ir ka cirkulācija darbojas pa tukšo. Man arī radās doma par kaut kādu pretaizsalšanas opciju, bet kā to atslēgt? Un kam jānotiek, lai aizsaltu trubas iekštelpās,dažu stundu laikā, pat ja ārā ir mīnus 30? Telpās man nekad nav bijis vēsāks par plus 20.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 03/12/2016 11:20

Izrauj rozeti katlam, ja neko negribi pirkt vai arī nopērc taimeri vismaz, ja jau tik šausmīgi gribi ekonomēt. Kad kaut kas notiks varēsi vismaz sevi vainot, nevis katla ražotāju.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: Niks ()
Datums: 03/12/2016 14:25

A es vispār nesaprotu, kāda jēga ir kontrolēt ārgaisa temperatūru? Kāda man daļa gar ārgaisa temperatūru, ja man ir svarīga telpas temperatūra. Man ir centrālajā istabā ir programmējams termodevējs, kurš pēc manas iestatītās temperatūras ieslēdz vai atslēdz gāzes katlu. Nekādas gudrības.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: Rx ()
Datums: 03/12/2016 14:57

Kāda jēga no ārgaisa termoregulācijas? Cik es saprotu, jēga tam ir tad, ja ir liela sistēma un pievadcaurulēs ir manāmi zudumi: Tā ietaupa kurināmo, jo siltuma pievades caurules ir siltas, kad ārā silts, karstas kad ārā auksts. No atkarīgi arī zudumi, jeb jo karstākas pievadcaurules, jo tās vairāk atdod nelietderīgi siltumu. Tāpēc āra regulāciju noteikti liek daudzzīvokļu mājās. Mazās mājiņās, an tjas, kur pievadcaurules silda to pašu māju- telpu, tam nav būtiskas privilēģijas pār telpas kontrolieri.: Pietiek ar vienas, nosacīti pamattelpas kontroli, un citu telpu vietējo pieregulēšanu ar termostatiem, grīdas regulatoriem.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: JanisJanis ()
Datums: 04/12/2016 23:49

aakk jāieliek spailēs Ls un Lr parstu taimeri, kas naktī atvieno "peremičku". Sūknis izslēgsies. Karstā ūdens gatavošana saglabāsies, mazums naktī vajadzīgs apmazgāties.

Re: Junkers gāzes katls 24kw
Autors: aakk ()
Datums: 05/12/2016 10:47

Katls neizmetīs kādu erroru no tādas iejaukšanās? Tipa pārrāvums ķēdē vai tamlīdzīgi?

Man ir paliels boileris un ūdens uzturēšana tāpat ir atslēgta starp 23.00 un 7.00 kā arī 10.00 un 19.00, neviens vēl nav sūdzējies par karstā ūdens trūkumu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********        **   *******   **      ** 
 **     **  **              **  **     **  **  **  ** 
 **     **  **              **  **         **  **  ** 
 **     **  ******          **  ********   **  **  ** 
  **   **   **        **    **  **     **  **  **  ** 
   ** **    **        **    **  **     **  **  **  ** 
    ***     **         ******    *******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727