UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
apkure
Autors: esila ()
Datums: 14/12/2016 15:23

Labdien,

es te skatos kā labāk izmainīt vecai lauku mājai apkuri, labprāt dzirdētu ieteikumus no zinošiem cilvēkiem.

Mājas platība aptuveni 125m2 līdz šim apkurināta ar divām podiņu krāsnīm, bet tās jau savu laiku ir nokalpojušas, viena vairs vispār nav lietojama, Virtuvē ir arī vecā lauku plītiņa. Izolācija kā jau vecai mājai - pakāpeniski izolējam, bet ne tuvu nav kā pienākas mūsdienu mājai.

Laikam labāk un lētāk būtu likt centrālo apkuri ar ūdeni, bet nav īsti vietas apkures istabai - nav pagraba.
Kā ir ar kamīniem, kas ir pieslēgti centrālai apkurei???
Redzu internetā dažādas ''metāla kastes'' bez apdares kas sola visādus brīnumus (pat līdz 200km2 apsildīt). Ar apdari kamīnkrāsns Baltika itkā labā cenā, bet kad vairāk skatās tad pieslēgt itkā varot tikai 3 radiatorus.
Otrs variants būtu virtuvē plītiņas čaulā paslēpt apkures katlu. Bet kā būs ar tām dūmgāzēm? Vai viss nebūs apkvēpis?

PS: ja tas ir kamīns man tiešām netraucē ik pēc pāris stundām piemest malciņu, kad ir lielie ziemas sali.

Re: apkure
Autors: Rx ()
Datums: 14/12/2016 15:35

Nojaucot divas podiņu krāsnis vienmer atrodās vieta vienai centrālās apkures krāsnij. Ja otra krāsns nav tālu, tad tās vietā var likt akumulatoru uz 850litriem un laime majās (oi...siltums!). Man pat izdevās nojaucot plīti tas vietā ielikt 15kW krasni ar 850l akumulatoru. Aizņemtā kvadratūra ir 2m2! Mazliet vairāk ka vecajai plītij. Bet kas par efektu! paradīze....

Re: apkure
Autors: esila ()
Datums: 14/12/2016 16:54

Rx:

Būtu labi, bet dzīvojamās istabas vidū apkures katls?
Vai tur viss nenodūmos? Trubas un akumulātoru vēl kaut kā var paslēpt, bet ja pēc gada visi griesti būs melni tad no tā siltuma būs mazs prieks.
Jau dzirdēju ka lietuviešu katliem ir problēma, ka atverot durtiņas pretī nāk visi dūmi.

Re: apkure
Autors: esila ()
Datums: 14/12/2016 21:13

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nojaucot divas podiņu krāsnis vienmer atrodās
> vieta vienai centrālās apkures krāsnij. Ja otra
> krāsns nav tālu, tad tās vietā var likt
> akumulatoru uz 850litriem un laime majās
> (oi...siltums!). Man pat izdevās nojaucot plīti
> tas vietā ielikt 15kW krasni ar 850l akumulatoru.
> Aizņemtā kvadratūra ir 2m2! Mazliet vairāk ka
> vecajai plītij. Bet kas par efektu! paradīze....


Laikam pārpratu - tu domā kamīnkrāsnis?
Skatoties internetā pamatā ir atrodamas Skladova Tehnika kamīnkrāsnis. Citas ar jaudām zem 10kw vai jau pavisam citā cenu grupā. Te pat forumā vieni sūzdējās ka Skladova pāris mēnešu laikā aizaugot ar darvu.
Kāda ir tavējā?

Re: apkure
Autors: Rx ()
Datums: 14/12/2016 21:59

Atbildu visu kā ir: Man tā ir virtuve, laukos, bet "laukus" atņēma un tagad tā ir pilsēta...robežu pārbīdīja...
Nekas nav jāslēpj! Krāsns ar siltinājumu, kas ir svarīgi! Kurinot silta ir krāsns prieķšpuse un caurules. Tās neizolēju, jo silda arī telpu...Blakus akumulators, ar , pēc manām prasībām iemetinātām ieejām- izejām, termometra vietas, TENA, kombinētais, ar iekšpusē ievietotu boileri siltajam ūdenim. Par tā jēgu jau senāk rakstīju. Ir termokontroles bezvadu automātika: Komplekts HMC80. Iekurini kā krāsni un...baudi dzīvi. Kurina ar malku, ( ar oglēm neiesaku- ja izsit mazu dūmu...smird baigi!) Vilkme laba, un dūmus nesit, jo nav jau "gruzdēšanas" krāsns. Praktiski pietiek 2-3 reizes malku ielikt. Bet var kurināt visādi: ir laiks- kurini. Nav- sildies. Akumulators dara savu: lieko siltumu uzkrāj, savu atdod...Akumulators ir apalš, un noizolēts ar Pepireflekt. Augšpusē var noņemt "cepuri" ja vajag žāvēt slapjas drēbes...Apkārt, virs veļas uzkarināšanai, lai žūst..( un kur tad žāvēt).Vienīgais kas ir: Lādējot dzird sūkņa rūcieniņu. Naktī tas stāv, klusums. Bet cik lasīju, ir tagad klusie sūķņi, inteliģentie sūķni, kas var būt nedzirdami. Bet komforts pēc krāsnīm nesalīdzināms: perfekts. Visi stūri silti. ātri silts, ja iekavēta kurinšāna. Rudenī- pavasarī komforts. Tikai radiatorus jāliek 2 reizes lielākus kā parastajā rēķinā, rekomendācijās, lai ar 35 grādiem ir silts arī. Tā akumulators tiks izlādēts pilnīgāk.

Re: apkure
Autors: bern ()
Datums: 16/12/2016 12:16

Es gan tik lielā sajūsmā nebūtu par apkures katlu dzīvojamās telpas vidū, tad jau drīzāk CA kamīnu, bet katram savs.
Ja lauku māja regulāri netiek apdzīvota, atceries padomāt pretaizsalšanas risinājumiem. Darva un dūmu atsišana atpakaļ gan nav tik daudz saistīta ar kādu konkrētu katla modeli, bet gan nepareizu apkures sistēmas izbūvi/kurināšanu.

Re: apkure
Autors: Rx ()
Datums: 16/12/2016 14:24

...Telpas vidū nav jāliek katls. Stūrī. Pie sienas. Modernās krāsnis ir skaistas, arī krāsainas....Akumulatoru arī var dizainiski noformēt. Par ar gramatu plauktiem aplik. Tējas žāvēt.
Ja ir pedantiska pieeja dizainam, un galvenais ir viesiem padižoties.... bet "neerti dzīvot" tad vecās krāsnis lai paliek, vai kamīnu ar sarkanām liesmiņām....Arī tā var. Izvēle liela.

Re: apkure
Autors: esila ()
Datums: 16/12/2016 15:24

bern Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es gan tik lielā sajūsmā nebūtu par apkures
> katlu dzīvojamās telpas vidū, tad jau drīzāk
> CA kamīnu, bet katram savs.
> Ja lauku māja regulāri netiek apdzīvota,
> atceries padomāt pretaizsalšanas risinājumiem.
> Darva un dūmu atsišana atpakaļ gan nav tik
> daudz saistīta ar kādu konkrētu katla modeli,
> bet gan nepareizu apkures sistēmas
> izbūvi/kurināšanu.


Te nu laikam ir manas izvēles kodols - apkures katls / CA kamīns / CA krāsniņa. Kāds no šiem man jāliek istabā....

Apkures katli dūmojot, vismaz neredzu citu iemeslu kādēļ tiem parasti ir atsevišķa kurtuve.
CA kamīni ir pievilcīgi un manuprāt arī funkcionāli, bet maksā veselu bagātību (cik skatos kamīni grozās ap 5 tūkstoši)
CA krāsniņa cenas un efektivitātes ziņā tāds kā vidusceļš starp kamīnu un apkures katlu.

Kādas domas,ieteikumi, iebildumi maniem diletanta spriedumiem?

Re: apkure
Autors: Hmm ()
Datums: 16/12/2016 16:54

Dūmot var nepareizi izbūvēta/bojāta/netīra apkures ierīce savienojumā ar netīru/nepietiekamas vilkmes (šķērsgriezums/garums) skursteni.
Man agrāk apkures kalts dūmoja tik daudz, ka griesti melni, nereti piedzīvoju arī pilnu māju ar dūmiem, praktiski pie katras iekurināšanas sita atpakaļ dūmus. Kopš sakārtoju un pārbūvēju skursteni viss kārtībā.
Katru reizi pārjautā par dūmiem, ja dūmo esošās apkures ierīces, vajadzētu kārtīgi izpētīt kāpēc, vai nav pie reizes arī jātaisa jauns skurstenis...
Un caurai mājai 125m2 vajag aptuveni 12kW apkures jaudu.

Re: apkure
Autors: esila ()
Datums: 17/12/2016 07:57

Hmm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dūmot var nepareizi izbūvēta/bojāta/netīra
> apkures ierīce savienojumā ar
> netīru/nepietiekamas vilkmes
> (šķērsgriezums/garums) skursteni.
> Man agrāk apkures kalts dūmoja tik daudz, ka
> griesti melni, nereti piedzīvoju arī pilnu māju
> ar dūmiem, praktiski pie katras iekurināšanas
> sita atpakaļ dūmus. Kopš sakārtoju un
> pārbūvēju skursteni viss kārtībā.
> Katru reizi pārjautā par dūmiem, ja dūmo
> esošās apkures ierīces, vajadzētu kārtīgi
> izpētīt kāpēc, vai nav pie reizes arī
> jātaisa jauns skurstenis...
> Un caurai mājai 125m2 vajag aptuveni 12kW apkures
> jaudu.


Paldies par izsmeļošo atbildi.
Es arī izskaitļoju ka tie varētu būt ap 12kw.
Kā ir ar CA krāsniņām? Cik būt minimums kw ūdenim - lielākai daļai tas ir diezgan mazs skaitlis. Vienīgā ko atrodu netā ir šī :

[www.kaminiplus.lv]

bet tai cena nav no tām draudzīgākajām.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **   ******   **     ** 
 **     **   **  **   **     **  **    **  **     ** 
 **     **    ****    **     **  **        **     ** 
 *********     **     **     **  **        ********* 
 **     **     **      **   **   **        **     ** 
 **     **     **       ** **    **    **  **     ** 
 **     **     **        ***      ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727