UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Divstāvu guļbūves apkure
Autors: ME1 ()
Datums: 01/02/2017 21:34

Paldies par atbildi!

Izpētot ierakstus forumā, un, aplūkojot materialus intrnetā, secināju, ka optimāls varianta varētu būt:
1) kamīnkrāsns 1. stāvā;
2) elektriskie (gaisa) radiatori "smart" režīmā 2. stāvā.

Proti, radiatori, kuri korekti izvietoti, ar auto palaišanas funkciju. Tie ieslēdzas, pametot māju (noteiktā laikā), un izslēdzas, atbraucot (pēc iepriekš noteikta grafika).

Man šķiet, ka tas varētu būt saudzīgs variants. Centrālapkure ir alternatīva, jā, bet tam ir jāuztur krāsns visu laiku.

Pielabojiet mani, lūdzu, ja kaut ko nepareizi domāju.

Re: Divstāvu guļbūves apkure
Autors: MrBadMan ()
Datums: 01/02/2017 22:48

Nez, varbūt granulu kamīns ar centrālapkuri nebūtu labāk? . Pirmajā stāvā granulu kamīns, ko var saprogrammēt, otrajā radiatori, kurus silda tas pats granulu kamīns. Palasot ražotāju "slavas dziesmas produktam", izklausā +/- Ok.
Man gan ir apkure ar granulām, bet "parastā", par granulu kamīna ekspluatācijas īpatnībām nemācēšu komentēt.

Re: Divstāvu guļbūves apkure
Autors: jaunakais ()
Datums: 02/02/2017 10:09

Es ieteiktu uzmanīties ar granulu kamīniem. Pats redzēju dabā kā granulu kamīns darbojas (tikai bez centrālapkures, bet princips līdzīgs). Diezgan bieži aizsērējas kurtuvīte, pelni nebirst lejā, un tiek padotas jaunās granulas klāt no augšas. Rezultātā granulas sāk dambēties ciet padeves caurulītē un ja to savlaicīgi nepamana aizdambējas šneks tā ka var nākties izjaukt un iztīrīt. Ja to pamana savlaicīgi pietiek, ka izbaksta padeves caurumu un viss iet tālāk Ok.
Bet ja ik pa stundai parušina kurtuvīti un pelnus viss iet ideāli, granulas sadeg ideāli, ieregulē nepieciešamo jaudu utt.
Ja paskatāmies veikalos šos te granulu kamīnus – atgādina tādu spēļu variantu, nevis nopietnu apkures variantu.

Re: Divstāvu guļbūves apkure
Autors: arre ()
Datums: 02/02/2017 10:20

Es savulaik apsvēru variantu ar granulu kamīnu ar centrālapkuri, jo man nav katlu telpas. Cik internetā izdevās sameklēt informāciju no reāliem lietotājiem, atsauksmes nav īpaši labas. Nepārtrauktas problēmas ar to ierīci. Tikpat labi var bakstīt ogles krāsnī.

Re: Divstāvu guļbūves apkure
Autors: khe ()
Datums: 02/02/2017 10:22

Normālam granulu kamīnam jābūt vilkmes devējam, kas pie aizsērējušas kurtuvītes pārtrauc granulu padevi un dzēš visu nost. Kurtuvīte jātīra katru dienu..., bet tas vienalga ir patīkamāk, kā nest malku, iekurināt utt. Pelniem putekļusūcējs, kaktā pāris maisiņi, lai stāv silti un dzīvās uguns atdarinājums ir:)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********  ********  **     ** 
 **     **  ***   ***  **        **    **  ***   *** 
 **     **  **** ****  **            **    **** **** 
 *********  ** *** **  ******       **     ** *** ** 
 **     **  **     **  **          **      **     ** 
 **     **  **     **  **          **      **     ** 
 **     **  **     **  ********    **      **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727