UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: artisb ()
Datums: 30/08/2017 13:20

Sveiki! Lūdzu, padalieties pieredzē vai iesakiet kāds, jūsuprāt, būtu risinājums manā situācijā. Ir dzīvoklis (55m2), griestu augstums 3,4m. Paredzēts ielikt kamīnu ar centrālo apkuri, pieslēgti tiks 6 radiatori (5 no tiem 100cm x 50cm, kas izvietoti būs zem katra loga, vannas istabā droši vien kas mazāks). Šobrīd esmu noskatījis kamīnu, kas ir ar 15kw jaudu (nezinu cik kw kamīns atdod savu siltumu un cik uz centrālo, bet pieņemu, ka uz pusi no kopējās jaudas), ūdens tilpne kurtuvē ir 25 litri. Un šobrīd es vairs nesaprotu vai šis kamīns ar tādu ūdens tilpumu man der, vai arī, lai to tilpumu uzsildītu būs nepieciešams diezgan ilgs laiks. Konkrētais kamīns ir Termolux Plazma 700 c/a.

Re: Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: Dindirin ()
Datums: 30/08/2017 14:23

Sāksim ar vienkāršiem bāzes cipariem. Bez siltuma akumulatora maksimālā jebkad vajadzīgā jauda ir 100W/kvm. Tavā gadījumā tātad - 6kW maksimums.
Kurinot paredzēto kamīnu, Tev vajadzēs visus logus turēt atvērtus, lai nezaudētu samaņu.

Ja vēlies papildināt sistēmu ar siltuma akumulatoru, rēķini 50 litrus uz katru kamīna kilovatu.

Re: Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: artisb ()
Datums: 30/08/2017 14:50

Paziņam šis konkrētais kamīns arī ir ierīkots dzīvoklī (53m2), atšķirība starp manu dzīvokli ir dzīvokļa tilpums un radiatoru skaits. Paziņam ir 3 radiatori, man paredzēti 6, mana dzīvokļa griestu augstums ir lielāks (3,4m). Viņš kurina no rīta un pēcpusdienā vēl piemet un ir ok.
Jautājums vai pie tādām izmaiņām kā radiatoru skaita un dzīvokļa tilpuma man šāda tipa risinājums pilnīgi neder?

Re: Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: SerViss ()
Datums: 30/08/2017 18:13

Kaut kā Googles māte neatrod tādu verķi parametru apskatei.
Ar paziņu galvenokārt jāsalīdzina nevis kopplatība, bet plānojums. Pieņemsim, viņam radiatori apsilda vienu atsevišķu 15 kvm istabiņu ar zemiem griestiem un pārējais silst no kamīnzāles, bet jūsu gadījumā varbūt ir trīs atsevišķas noslēgtas istabas 15+15+15+virtuve+vannasistaba ar augstiem griestiem, kur vienā telpā būs Taškenta, bet pārējās nedaudz siltāk kā laukā. Pamēģiniet paskatīt šādā griezumā.

Re: Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: Hmm ()
Datums: 30/08/2017 18:26

Gan jau Termomax domāja

Re: Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: artisb ()
Datums: 30/08/2017 22:03

Jā, pareizi ir Termomax. Kamīns ir viesistabā (apvienota ar virtuvi), kurā ir trīs logi, attiecīgi zem katra loga ir pa radiatoram. Viens radiators citā istabā (12m2), viens radiators koridorī (5m2), viens radiators vannas istabā (5m).
Ja mēs skatāmies šādā griezumā, manuprāt, tad tas izskatās ok.

Re: Kamīns ar centrālo apkuri
Autors: SerViss ()
Datums: 31/08/2017 00:11

Ja pieņemat, ka pusi siltuma dos kamīns un pusi radiatori, tad šobrīd proporcijas zīmējas sekojošas. Pieņemsim, ka ir seši vienādi radiatori un tātad arī kamīns proporcionāli vēl sešu radiatoru vērtībā (provizoriski kopā 12 radiatori). Pieņemot periodu, kad kamīns kuras ar 12 kw jaudu, siltuma ķermeņu sadalījums telpās, jeb sildīšanas intensitāte uz platības kvadrātmetru sanāk sekojoša:
-koridorā 1 radiators, jeb 1kw uz 5 kvm = 0,2 kw/kvm
-vannas istabā 1 uz 5 kvm = 0,2 kw/kvm
-atsevišķā istaba 1 uz 12 kvm ~0,09 kw/kvm
-viesistaba 3 radiatori + 6 radiatori (kamīns) uz 33 kvm ~ 0,27 kw/kvm.
Tātad šobrīd atsevišķā istaba tiek sildīta 3x vājāk kā viesistaba un 2x vājāk kā koridors.
Paspēlējaties ar cipariem šādā griezumā, lai neieliktu pārāk mazu radiatoru atsevišķajā istabā. Izejot no pieņemtās situācijas, tur prasās 2 radiatori, lai būtu aptuveni sabalansēta apkures intensitāte.
Protams, zināmā mērā pārbalansēšanu var veikt ar atsevišķu radiatoru caurplūdes regulēšanu un kamīna atklāto virsmu izolēšanu. Veiksmi!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******   **          *******   **      ** 
 **     **  **    **  **    **   **     **  **  **  ** 
 **     **  **        **    **   **         **  **  ** 
 ********   **        **    **   ********   **  **  ** 
 **     **  **        *********  **     **  **  **  ** 
 **     **  **    **        **   **     **  **  **  ** 
 ********    ******         **    *******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727