UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Gāzes katls
Autors: aakk ()
Datums: 12/10/2017 15:10

Sākot apkures sezonu novēroju šādu lietu, katru reizi kad katls piešķiļas, dzirkstele turpina šķilties vēl vismaz pāris sekundes, kaut gan liesma jau ir. Itkā jau netraucē, bet kas varētu būt par problēmu?
iepriekšējās sezonās nebiju novērojis.

Re: Gāzes katls
Autors: Rx ()
Datums: 12/10/2017 15:44

Katru sezonu mans gāzes katls jāapkopj. Tas nozīmē, korpusa atvēršanu līdz siltummainim, gāzes sprauslām, to virsmas tīrīšana no putekļiem. Arī tiek tīrītas gāzes izplūdes šķirbiņas, kas apaug ar kautkādu oksīdu, sāŗņiem. To veic ar putekļu pūtēju un sūcēju, pindzeli ar gariem sariem. Tikai tā var kaut cik putekļus un sāŗņus dabūt prom. Gāzes degšanas nosacījumi uzlabojās un būs ok.

Re: Gāzes katls
Autors: bobo ()
Datums: 12/10/2017 19:41

Visdrīzāk liesmas dačiks vainīgs.

Re: Gāzes katls
Autors: aakk ()
Datums: 13/10/2017 10:54

Tas jāmaina, jātīra vai kā savādāk?

Re: Gāzes katls
Autors: rs ()
Datums: 13/10/2017 14:19

Visticamāk, jātīra

Re: Gāzes katls
Autors: Rx ()
Datums: 13/10/2017 18:26

Ja gāzes žikleri- padeves caurumiņi aizauguši, gāze nāk ārā stipri izkliedēta, lēnākā ātrumā, parādās sarkanās krāsas liesmas, kas norāda, ka sadeg kaut kas līdz ar gāzi, tā sakot, oksīdi, sārņi, nepareizs gaisa-gāzes maisījums. Plūsmas ātrums samazinās, un gāzes maisījums ar gaisu nav degšanai pats optimālākais. Ja siltummainis ciet, tad liesmas neceļas augšā uz siltummaini, bet iet šķībi, uz to vietu kur lielāka plūsma. Tāpat degšanas kontroles elements var apaugt ar sārņiem, aizdedzes dzirksteles virziens un forma var būt nepatīkama gāzes efektīvai aizdedzei un aizdegšanās kontrole strādāt ar laika nobīdi, nekorekti. Iztīriet krāsni un tad filozofējiet tālāk..... Atvērsit krāsni un ieraudzīsiet pelnus.....kas sakrituši uz gāzes caurumiņiem, devējiem, aizdedzes .

Re: Gāzes katls
Datums: 20/10/2017 20:12

Jonizācijas elektrods neatpazīst liesmu un vadības plate vai gāzes degšanas kontroles automāts diktē aizdedzes elektrodus turpināt degļa aizdedzināšanu.
Iemesli var būt dažādi, no netīrības deglī un/vai siltummainī līdz pat jonizācijas elektroda, vadības plates vai gāzes degšanas kontroles automāta maiņas. Gadās arī kuriozi ka elektrods uzstādīts nepareizi, vai arī ir bojāts(locīts).

Re: Gāzes katls
Autors: CH4 ()
Datums: 29/10/2017 13:48

Blūmentāls Wrote:
-------------------------------------------------------
> Iemesli var būt dažādi...
> Gadās arī kuriozi

ir atsevišķi katli, kuriem pietiek kontaktā dakšiņu otrādi iespraust, lai sāktos visādas atrakcijas... bet te jau ļaudis iedomājas, ka viņiem ir pasaules vienīgā gāzes katla prototips... nerunāsim jau par tādu sīkumu, kā deggāzes pieminēšanu, ar kuru to katlu kurina...

Re: Gāzes katls
Autors: slēpnis* ()
Datums: 29/10/2017 20:40

Tad es arī pie vienas tēmas. Manam gāzes Junkersam atkal var dzirdēt, ka šķiļās dzirkstele, bet aizdegas tikai pēc vairākām sekundēm un ar tādu puff, , kas jau robežojas ar bums. Siltummaini esmu izpūtis. Aizdedzināšanas elektrods izskatās ok. Kas varētu būt par vainu?

Re: Gāzes katls
Autors: Rx ()
Datums: 29/10/2017 22:09

Vai to vietu, kur gāze nāk ārā, ar pindzeli kārtīgi paberzējāt, pie pielikta putekļu sūcēja? Dīzītes caurumi apaug un gāze var nenāk, vai nākt nepareizā plūsmā,- virzienā., tā nesajaucoties ar gaisu, lai tā uzliesmotu no dzirkstelēm aizdedzinātājā. Kārtīgi paskatieties tieši šo problēmu.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.