UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: janisjanis ()
Datums: 08/05/2018 12:45

Sveiki!
Savai jaunceltnei biju iecerējis otrā stāvā radiatoru apsaisti veidot ar kapara trubām.Bet tākā parādījās man iespēja par labu naudu iegādāties alumīnija radoatorus, tad man tagad ir radies sekojošs jautājums.
Cik veselīgi ir alumīnija radiatorus likt uz kapara trubām?
Pietiek tikai ar cita metāla(misiņa) pārēju vai arī tās mikrodaļiņas, kuras migrēs ar ūdeni tos manus glaunos ALradiatorus nobeigss ātri vien?

AC
Jānis

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: asd ()
Datums: 08/05/2018 15:29

Tieši tāda sistēma darbojas jau no 1999.gada, kapara caurules un Al radiatori, itāļu radiatori vēl turas.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: janisjanis ()
Datums: 08/05/2018 22:31

Tad jau visticamākais pietiek ar ņeržas vai misoļa pāreju, lai šie divi metāli ķīmiski nenoreaģētu.

Cik es te salasījos neta plašumos, tad kaparu ar ALu radiatoriem kategoriski aizliegts savienot kopā. Tas pats kā kapara un alūmīnija vadus nevar pa tiešo saviķelēt kopā, bet drīgst tikai caur čopu, lai tas savienojums nenopūtu..

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: paskars ()
Datums: 09/05/2018 11:11

Ja kapara trubas vēl nav nopirktas, tad tās var nomainīt uz presējamajām tērauda trubām. Manuprāt tērauda trubas un tie savienojumi izskatās baigi smuki pie atklātās montāžas.
Ja slēptā montāža, tad nereddzu jēgu likt kaparu - labāk baltās "pex-al-pex" - "henko" vai kā viņas tur saucās.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: janisjanis ()
Datums: 09/05/2018 11:31

Kapars vēl nav iegādāts. Montāža būs slēptā.
Pagaidām es nevaru savā gadījumā atrast nevienu argumentu, lai turpinātu turēties pie domas par kapara caurulēm.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: Faradejs ()
Datums: 09/05/2018 12:51

Kapars aizņem mazāk vietas. Mazāk vajadzēs sienās kalties. PPR caurules ir vienkārši milzīgas. Es pamazām sliecos savas ppr nomainit uz kaparu (un caurules paslēpt sienās).
Man uz pex-al-pex presējamajiem savienojumuiem ir [ne ar ko pamatota] skepse. Un arī savienojumi pamatīgi samazina cauruļu iekšējos diametrus.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: paskars ()
Datums: 09/05/2018 12:55

Manuprāt pie slēptās montāžas parasti kaparu neiesaka likt. Daudz savienojumu, leņķu utt. Kaparu parasti liek pie atklātas montāžas. Man pašam apkures trubas no kapara, bet visas redzamas.
Presējamās daudzslāņu caurules pex-al-pex domāju, ka būs piemērotāks risinājums:
+tās var locīt
+kā rezultātā mazāk savienojumu, vajag tikai 3nieku savienojumus
+nereaģē ar apkārtējo vidi, jo gan iekšpusē gan ārpusē ir plastikāta slānis (kapars paliek zaļš un korodē, nedrīkst tikt iebetonēts bez starplikas)
+visbeidzot iekšpusē ir alumīnija slānis, kas ir tas pats materiāls, kas radiratoriem.

-dārgi savienojumu elementi
-dārgi presēšanas instrumenti, bet tos var paņemt īrē.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: paskars ()
Datums: 09/05/2018 13:10

Cik saprotu par pex-al-pex savienojumiem. Viena tante teica, pats neesmu appresējis nevienu savienojumu, tikai redzējis, kā to dara.
Tad svarīgi to izdarīt pareizi: trubu nogriezt taisni nevis šķībi, apstrādāt ar kalibratoru. Izmantot viena un normāla ražotāja trubas un savienojumus - netaisīt miksli.
Pirms paslēpt sienās uztaisīt spiediena testus.

Man brālim sistēma no pex-al-pex trubām strādā jau vairāk kā 10 gadus un tieši presējamajos savienojumos nav bijusi neviena sūce. Visas apkures radiratoru sistēmas maģistrāles ir montētas aiz 1 stāva reģipša griestiem - avārijas gadījumā ar nosacīti maziem bojājumiem var tikt klāt.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Autors: Georgs999 ()
Datums: 09/05/2018 14:38

Nu kapars ir labs pasākums. Man nekad neviens lodētais savienojums nav tecējis. Ir bijis, kad aizmirstās kādu līkumu salodēt. Tā ir paša vaina, Bet nu lodējums garām neviens nav laidis.

Re: alūmīnija radiatori un kapara trubas
Datums: 09/05/2018 14:48

Jebkura standartiem atbilstoši uzbūvēta un ekspluatēta sistēma ir ilgtspējīga. Šobrīt presētie savienojumi ir topā. Presētajiem tas pluss ir, ka tur ir grūti kļūdīties, lodējot piem. var kautkur pietiekoši neaizliet ar alvu, kausējot var kautkur pa daudz/maz sakausēt, bet presējot ir pareizais instruments ar atduri, dari līdz galam un viss.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **     **  ********   **       
 **     **  **     **  ***   ***  **     **  **       
 **     **  **         **** ****  **     **  **       
 **     **  ********   ** *** **  ********   **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
  *******    *******   **     **  ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727