UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: rerr ()
Datums: 10/07/2018 10:03

Sākās ar to, ka ūdens sūknis nesledzās ārā arī pie max spiediena sasniegšanas.Pēc ilgstoša čakara, sapratu, ka tos spiediena slēdžus ir izgudrojis ja ne pats nelabais, tad kā minimums ķīnieši. Tur divas atsperes. Mainot vienas regulējumu izmainās arī otras darbība. Tātad ir jāatrod pareizais balanss starp abām, kamēr tas nav, tikmēr ūdens sūknis vai nu neslēdzas iekšā, vai neslēdzas ārā. Vai kādam ir zināms algoritms, kā tā regulēšana ir veicama?

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: aigarello ()
Datums: 10/07/2018 11:21

Diezzin vai atsperes ir vainīgas . Noskrūvē regulatoru un apskaties ieplūdes kakliņu . Tas mēdz aizaugt ar drazām, rūsu , un ūdens spiediens līdz membrānai pat nenonāk .

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: rerr ()
Datums: 10/07/2018 11:53

Nē. Mebrāna staigā. Nezinu vai pilnā amplitūdā, bet ūdens tajā sensorā iet iekšā un ārā. Tiesa gan kad aiziet līdz galējam stavoklim, tad neizslēdz slēdzi. Ja ar roku drusku piepalīdz tad izslēdz un paliek izslēgts, bet pats nē. Pielauju tomēr, ka regulēšanas vaina.

Esmu dzirdējis, ka daudzi ar šo čakarējas un daži pat speciāli atsevišķi iepērk 5 dārgākus slēdžus, kur nav tā jāčakarējas. Bet nu standarta sūknis ar spiedkatlu parasti ir nokomplektēts ar šiem lētajiem, kuri arī kalpo, ja vien prot saregulēt. Varbūt kādam ir pieredze?

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: -vilx- ()
Datums: 10/07/2018 13:36

Pa lielam ir tā, ka lielā atspere ir spiediena regulators, un mazā ir delta starp ieslēgšanos un izslēgšanos. Jo lielā vaļīgāk, jo pie mazāka spetspiediena sūknis izslēgsies. Mazā tad noteiks, pie kāda spiediena krituma sūknis slēgsies atpakaļ iekšā. Iekšpusē pie atsperēm arī ir rakstīts pie lielās P, pie mazās delta P. Arī diezgan ar šo nočakarējos, kamēr veco salauzu(no lielas skrūvēšanas iznāca ārā no kniedējuma lielās atsperes stienis). Uzliku tādu par ~16Eur, likās, ka regulējas labāk par veco. Tur vēl jāskatās spiediens, kādam relejs domāts, bija līdz 6Atm, un līdz 12Atm. Man vajadzēja 12, jo jaudīgs sūknis.

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: rerr ()
Datums: 10/07/2018 15:01

Paldies. Tieši šo gribēju zinat, jo līdz šim regulējot nekļuva skaidrs kura atspere ko maina.

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: Faradejs ()
Datums: 10/07/2018 17:35

Neesmu redzējis nevienu izregulējušos slēdzi. Pašas tās skrūves neskrūvējas šurpu turpu, lai tur kaut kas izregulētos. Ja slēdzis nestrādā un tur iekšā nav sadzīti dubļi (tad arī regulēšana/kalibrēšana nepalīdzēs), tad jāņem jauns. Tas nemaksā nekādu kosmosu.

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: bobo ()
Datums: 10/07/2018 17:58

ir vēl dzirdēts ka var gumiju ( slēdža iekšpusē) aplikt otrādi , ta var izspiesties uz vienu pusi, no vecuma !

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: SerViss ()
Datums: 10/07/2018 18:40

Ja problēma uzradusies pēc ilgstoša ekspluatācijas laika, tad primārā secība tomēr sākas ar membrānas pievadkameras tīrīšanu.
Tīrīšana [www.youtube.com]
Regulēšana [www.youtube.com]

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: binary ()
Datums: 11/07/2018 19:17

rerr, pārbaudīji, ka max spiediens tiek sasniegts? Man sūknis neslēdzās ārā, kad motora ass gultņu vietās bija izdilusi - nemaz nevarēja to vajadzīgo spiedienu uzdzīt.

Re: ūdens spiediena slēdža regulešana
Autors: ibm ()
Datums: 23/07/2018 15:15

Papildinot iepriekš rakstīto, no savas pieredzes varu teikt, ka laika gaitā atsperes nedaudz izregulējas gan.
Bet protams, ka skrūves neskrūvējas, bet gan atsperes NOGURST. Izklausās smieklīgi, bet tā ir fizika un galīgi nav nekas neparasts. Jebkura atspere laika gaitā "nogurst". Daudz vai maz, nu tas atkarīgs jau no slodzes un metāla parametriem. Neko jaunu nepateicu :)

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.