UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: jobs ()
Datums: 18/05/2020 16:50

Sveiki!
Lūgums palīdzēt ar padomu. Man meistari plāno izbūvēt jaunu infiltrācijas lauku septiķim, jautājums ir par oļu frakciju. Meistari saka, lai ņemu 8-16mm oļus, bet visiem oļu piegādātājiem zvanot, visi kā viens saka ka jāņem 16-32mm frakcija.
Gribās ticēt tiem, kas liek, bet gadās visādi dzīvē, meistari arī mēdz kļūdīties.
Vai būs ok, ja būs Infiltrācijas laukam oļu frakcija 8-16, neaizšaušu garām?

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 19/05/2020 06:41

Domaju ka vienalga kada frakcija, bet manuprat labak rupjaka. Es sev netaisiju infiltracijas lauku bet infiltracijas tuneli. Nav jarok n tie metri trubām, izrok vienu bedri un viss.... Saberu kadu pusmetru parastos laukakmeņus, tadus smalkakus salasīju. Tuneli virsu un ok. Pec tam pameginaju ar sukni pakačāt ūdeni- tas akmenos aiziet krākdams ...Iznaca pa leto un strada ta paļurka labi.Man gan biologiska iekārta un no tās nāk tāds nosaciti tīrs ūdens, bez nekadiem biezumiem.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: binary ()
Datums: 20/07/2020 11:26

Man tuneļa nav. Izrakām 3m x 3m bedri apmēram 2.5m dziļumā (sanāca izrakties cauri mālsmiltij / smilšmālam līdz smilts slānim), bedres apakšu noklāju ar ģeotekstilā ietītu oļu slāni, tad virsū D1500 grodi (2x H750 grodi + 1x H600 konuss), grodu iekšpusē pa virsu ģeotekstilam vēl viens oļu slānis. Virs zemes paliek ~D800 vāks, caur kuru var novērtēt, vai ar infiltrāciju viss OK, un vajadzības gadījumā varēs arī ielīst iekšā un sakopt.

Ja taisītu vēlreiz, tad, iespējams, ņemtu D1000 grodus vai vispār izbūvētu sienas (apļa formā) no FIBO blokiem.

Man gan arī ir bioloģiskā iekārta, gruntsūdeņi zemi.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 20/07/2020 15:09

Vot par to ģeotekstilu....Ari biju domajis zem oliem, akmeņiem klat.bet tad izlasīju ka labak nevajag...saku interesetis un tad vel viens otrs teica ka nevajag.Jo dunas ar laiku to ģeotekstilu aizsit ciet...Nu nezinu cik tur ta taisniba, bet izklausās diezgan ticami.Kad liku bio iekartu, tad tomer to apakša neklaju. Man grants visur, izraku ,saberu akmenus un geotekstilu uzklaju jau tikai tunelim no virsas, pēc tam apberu.Pagajuso nedeļu ierikoju infiltracijas GRAF tuneli atdzelzosanas iekārtai. Ņemu Kursos, tur divi posmi un gali sanaca ap 150 eiro.tas gan domats uz kadiem 600 l, varbūt vareju nemt tikai vienu posmu ,būtu jau pieticis..Izraku bedri, saberu kadu pusmetru nelielus laukakmenus, tunelis, pa virsu geotekstilu un smilti. Darbs aiznema kadas 4 stundas, izmaksas zemas...

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Datums: 21/07/2020 00:56

Aiz bioloģiskās akas vispār infiltrācija ir ļoti mazprasīga - tikai tik lai iesūcās, jo tāda aizsēŗēšanas problēma kā septiķim tur praktiksi nepastāv. Var likt tuneli, var likt grodus, var mazu kontrolaku ar iegrmedējamo sūkni ar cauruli virszemē.
Septiķim liec kādu frakciju gribi, ar laiku tas viss pienesīsies. Akmeņu frakcijai ir stipri sekundāra nozīme, svarīgāk ir nenokavēt ar izsūkšanu, kad infiltrācijā sāk iet jau kaut kas stipri netīrs. Septiķis vispār manā skatījumā ir pagājušais gadsimts un jaunās ēkās tādu ierīkot nav prātīgi.
Ģeotekstil ieklāšana inflitrācijas tunelim nāk par labu tādā ziņā, ka ja kādu dienu nezin kādu iemeslu dēļ jālabo infiltrācija, tad viegli atdalīt akmeņus no grunts. Infiltrācijas spēju tas būtiski nemazinās, jo ja tur nosēžas biezumi, kuri samazina infiltrācijas spēju, tad ir pilnīgi vienalga vai ir vai neav ģeotekstils, jo tas aizdambēs gan grunti gan tekstilu. Ja man būtu jātaisa infiltrācija, tad es liktu akmeņus ar vai bez ģeotekstila zem tiem un atse'višķu tekstila sleju virs akmeņiem. Tādā gadījumā labojot tuneli augēšo tekstilu ar biezumiem vienkārši noņem nost un apakšā akmeņu slānis būs relatīvi tīrs vai pilnīgi tīrs.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 21/07/2020 08:31

Nu tur jau ta lieta ka es runaju par biologiskās iekārtas infiltrāciju, pasam ari tada.Skaidrojums bija tads, ka gadu gaitā kaut kāda daļa duņas tur tomēr nonak.Un tad tiesi tas geotekstils piekepot.Vai ta ir...nu kas to zin.Un kas tam tunelim tur būtu labojams? Ja nu vienigi aizserejis...Bet cik liela tada varbūtiba? Bio ņēmu Einfriho, Adazos, praktiski tas pats kas August, nedaudz savadaks kameru izvietojums.Vini ari ieteica ar geotekstilu nekrameties.Bet sazin kadas viniem tās zināšanas.Pēc gadiem varēsim padalities ar pieredzi...

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: Valcis ()
Datums: 02/09/2020 09:15

Sveiki!
Lieta sekojoša, pirms diviem gadiem tika izbūvēta bio kanalizācija, infiltrācija tika izveidota betona grodā ar cauru dibenu un oļiem iekšā, kurš tika novietots uz dolomīta (lai izraktu vajadzīgajā dziļumā tika rakts arī dolomīts). Tagad infiltrācija ir aizaugusi un ūdens neiet prom. Varbūt kādam ir ideja vai pieredze, ko darīt? Vai varbūt ir kaut kas nepareizi izveidots? Dūņa nonāk arī infiltrācijā.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 02/09/2020 09:21

Bet logiski ka nestrādā.Kur tad tam ūdenim likties. Oļiem apkārt betona grods, apakša dolomīts.Tev vajag vietu kur ūdenim nosūkties....

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Datums: 02/09/2020 10:27

Dūņai infiltrācijā nevajadzētu parādīties - jautājums par iekārtas darbu un kā to apkopj.
Pēc apraksta īsti nav skaidrs kas ir dolomīts un kā to raka? Vai gadījumā nebija tā, ka arī sākumā ūdens krājās? Cik tagad tas līmenis tur ir?
Viens vienkāršs risinājums ir izlaist tos ūdeņu virszemē ar iegremdējamo sūknīti (tam kam pludiņš). Varbūt ir kāda mazāk redzama vieta vai grāvītis. Otrs var likt infiltrācijai tuneli. Bet ja problēma ir dūņu nosūkšanā, tad tas jāaatrisina.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: Valcis ()
Datums: 03/09/2020 08:49

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dūņai infiltrācijā nevajadzētu parādīties -
> jautājums par iekārtas darbu un kā to apkopj.
> Pēc apraksta īsti nav skaidrs kas ir dolomīts un
> kā to raka? Vai gadījumā nebija tā, ka arī sākumā
> ūdens krājās? Cik tagad tas līmenis tur ir?
> Viens vienkāršs risinājums ir izlaist tos ūdeņu
> virszemē ar iegremdējamo sūknīti (tam kam
> pludiņš). Varbūt ir kāda mazāk redzama vieta vai
> grāvītis. Otrs var likt infiltrācijai tuneli. Bet
> ja problēma ir dūņu nosūkšanā, tad tas
> jāaatrisina.

Sākumā ūdens gāja prom, problēmu nebija.
Tagad pa nedēļu sakrājas ap 3m3. un projām neiet.
Vieta kur izlaist ūdeni ir tikai zāliens, grāvja nav.
Vai dūņas var rasties pārāk daudz ja ir pa maz gaisa? Vai ir vajadzīga ventilācija akas vākos?(lielāki caurumi nekā uz standarta plastmasas vākiem?)

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **    **        **  **       
 ***   ***  **   **    **  **         **  **       
 **** ****  **  **      ****          **  **       
 ** *** **  *****        **           **  **       
 **     **  **  **       **     **    **  **       
 **     **  **   **      **     **    **  **       
 **     **  **    **     **      ******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.