UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4
Re: granulu katla izvēle
Autors: Mx ()
Datums: 14/05/2024 16:01

Nu tobijs (man Tobijs18) ir žigulis, tur nekā nav, tikai padeves šneks (piedzen motoriņš ar reduktoru) un dūmsūknis (ventilators). Ir protams elektroniskā vadība un aizdedzes "svece", bet citu elektro-kustīgu detaļu tur nav. Detaļas maz un pieejamas. Zinu, ka te vienam kolēģim sadila reduktoram zobratu ass sēžas, nomaina reduktoru un brauc tālāk- pats to var izdarit. Reduktoru/motoru var nopirkt laikus un turēt rezervē (līdz 200 eur), ja pie -30 kkas notiek, tad serviss nepaspēs atbraukt tāpat :)
Tobijam vajag pielikt ārējo termodevēju (tādu kā telpas termostatu) un viš darbosies atkarība no apkārtejās temperatūras, bet var darboties arī no cirkulācijas šķidruma T. Bunkura tilpumu es palielinaju pa fikso saskrūvējot tādu kā kasti, bez dibena apmēram 40cm augstu, uzliek uz katla un kopā man iet iekšā 8 maisi pa 15kg. attiecīgi +/- tik daudz ir arī vietas pelniem kurtuvē, tas nozīmē reizi nedēļā tīrīt. Ja lieli aukstumi, tad 2x nedēļā jāķeras klāt. Vispār plānoju augsto bunkuru pārtaisīt un pielikt uzpildes šneku no lielāka tilpuma bunkura, kas stāvēs blakām katlam, lai var attalināti piebērt granulas (caur wifi slēdzi. ar kameru jau tagad sekoju līdzi temperatūrai, jo uz vietas nedzīvoju). Tad atliks tikai tīrīšanas problēma, ko arī varētu atrisināt pie vēlmes, palielinot kurtuves izmēru (durtiņu vietā būtu jāpasūta speciāla pelnu kaste).
ā, vēl ir ar roku "raustamie" turbulatori- kas attīra siltummaiņu kanālus. Jo biežāk rausta, jo labāk- tīrāki kanāli. Man praksē sanāķ tikai pieķerties tiem pie katla tīrīšanas, ja labas granulas (kad nav mega daudz pelnu), nekādas problēmas nenovēroju. Ja to automatizē, tad vispār prieks :)

Re: granulu katla izvēle
Autors: sragiao ()
Datums: 14/05/2024 21:52

Cik viņš ir skaļš?

Re: granulu katla izvēle
Autors: Mx ()
Datums: 15/05/2024 12:20

Kkur var atrast specifikāciju decibelos, bet nu skaidrs, ka dzirdēt var, istabā tādu neliksi, vajag telpu. Ir tāda dobja dūcoša skaņa, kā jau kad kurās uz pilnu klapi (tur nenotiek čīgāšana) ar labu gaisa vilkmi.

Re: granulu katla izvēle
Autors: Sragia ()
Datums: 11/06/2024 19:20

Rokoties internetā, uzgāju šo katlu - ferroli biopellet pro 12. Izskatās kaut kas līdzīgs Toby termomont. Vizuāli pat mazliet skaistāks. Ir kādam kaut kas sakām par šo katlu?

Re: granulu katla izvēle
Autors: Katls ()
Datums: 11/06/2024 19:41

Paskatījos apkopes un prezentacijas video. Ferolli ir simpatiskāks par tobiju, kautkai tapec, ka tīrīšanas rokturis ir.ir arī mīnusi, piemeram apakšējais vaciņš uz 4 tauriņuzgriežņiem. Tobijam bija uz diviem. Liekas, ka regulācija arī lielākā diapozonā ferolli katlam.

Re: granulu katla izvēle
Autors: Sragiao ()
Datums: 11/06/2024 20:09

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paskatījos apkopes un prezentacijas video. Ferolli
> ir simpatiskāks par tobiju, kautkai tapec, ka
> tīrīšanas rokturis ir.ir arī mīnusi, piemeram
> apakšējais vaciņš uz 4 tauriņuzgriežņiem. Tobijam
> bija uz diviem. Liekas, ka regulācija arī lielākā
> diapozonā ferolli katlam.

Regulācija lielākā diapazonā taču ir pluss?

Re: granulu katla izvēle
Autors: Katls ()
Datums: 11/06/2024 21:01

Jā, protams, ka pluss. Ferolli man patīk labāk. Viens mīnuss, jāskatās, kā tikt klāt pie šneka caur bunkuru. Man, kad tobijs nosprūda bija vajadzeba izkrāmēt granulas. Jāskatās, cik viegli demontejas augšējie vāki. Tobijam bija viegli, te ir amortizators...

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********    ******   **     **  **    ** 
  **  **   **     **  **    **  ***   ***  ***   ** 
   ****    **     **  **        **** ****  ****  ** 
    **     ********   **        ** *** **  ** ** ** 
    **     **     **  **        **     **  **  **** 
    **     **     **  **    **  **     **  **   *** 
    **     ********    ******   **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727