UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Pelējums ()
Datums: 13/09/2021 14:16

Ir problēma, ka 2. stāvā nav izbūvēta ventilācija. Logos ir pieplūdes vārsti, bet tā ir tikai pieplūde. Lauzt vaļā griestus, taisīt skursteņus vai kaut ko kardināli pārbūvēt nav variants. Vienīgā iespēja "tikt uz āru" ir caurums sienā. Vai ir vērts urbties cauri sienai (mūra, bet nav bieza)? Kādas var būt potenciālas problēmas ar aukstuma tiltiem, kondensātu, ārsienas bojājumiem u.tml? Vai tas vispār ir kaut cik jēdzīgs variants, kad jau viss ir uzbūvēts un aiztaisīts ciet?

Rekuperāciju vai piespiedu ventilāciju ir doma izskatīt, bet negribētos naktī dzirdamu motoru, ja vien var tas ir iespējams. Primārais mērķis ir mitruma novadīšana, bet mazliet svaigu gaisu arī gribētos.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Aldiss ()
Datums: 13/09/2021 14:33

Sienās liekamie rekuperācijas ventilatoriņi naktī, ja guļamistabā ir visai skaļi,
kamē darbojas, kondensāti nevedojas.Ziemā izslēgsi - kondensāts būs klāt, jo tas ir caurums siena,

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Cogito ()
Datums: 13/09/2021 16:01

Pelējums rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Primārais mērķis ir mitruma novadīšana

Tas ir pārbaudīts, ka mitruma par daudz? Jo ir, kam tā tiešām par daudz, bet ne mazums arī to, kuriem jāpērk gaisa mitrinātāji.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Pelējums ()
Datums: 13/09/2021 16:25

Nav pat jāpārbauda, var pats ļoti labi just, kad ienāk iekšā. Ziemā sapelēja segas skapī pie sienas.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Aldiss ()
Datums: 13/09/2021 16:49

Pārlieku liels mitrums telpā nereti rodas dēļ ūdens tvaika kondensācijas uz aukstajām sienām, piemēram skapis ir novietots pie aukstas ārsienas, nenotiek normāla sienas sasildīšana un mitrums sakrājas tur kur sakrājas.
Parasti apkurināmai telpai ziemā gaiss ir ļoti sauss.
Vai telpa tiek apdzīvota un apkurināta?

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Cogito ()
Datums: 13/09/2021 17:18

Pret segu sapelēšanu pie aukstas sienas ventilācija nelīdzēs. Kondensāts rodas tādēļ, ka ir liela temperatūras starpība. Ja telpā ir 20-22 grādi, bet skapja aizmugurē 16-14, tad segas sapelēs arī, ja telpas vidū gaisa mitrums būs zem normas.
Nesaku, ka telpas nevajag vēdināt, bet pelēšanas problēmu ar to vien novērst nevarēs.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: pans ()
Datums: 13/09/2021 20:01

Bija līdzīga problēma un jau bija caurums sienā. Ziemā ieliku pašu lētāko un Max klusāko ventilatoru, zem 10 eiro. Rezultāts fantastisks. Nekāds caurvējš ar logiem nav salīdzināms. Bet es pūtu iekšā nevis vilku ārā, jo gribēju lai nāk svaigais iekšā. Rekupu tā arī neuztaisiju pagaidām.
Ziemā sāk kondensēt, vajag kaut kā pasiltinat un testēt.
Skaļums tomēr ir, tiklīdz ir caurulē. Varbūt gofra slāpē labāk.
Es uzliku visvienkāršāko taimeri un tad paeksperimenteju kad tas slēdzas iekšā un ārā.
Pie skaņas pieradu ātri.
Rekomendēju noteikti. Pat ja nav mitrums, tad svaigs gaiss kad guli ir miljons.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: sqq ()
Datums: 14/09/2021 09:33

Pēdējais variants, kad vnk sienā ieliek ventilatoru būs arī tas, kas palielinās apkures izmaksas, jo siltums netiek atgūts, bet vienkārši izmests ārā. No vienas puses daudz labāk tā un elpot svaigu gaisu nekā dzīvot sasmakušā gaisā. Ar laiku tomēr vajadzetu padomāt par centralizētu ventilāciju visam mājoklim - ir jau visādi varianti kā ielikt pieplūdes/nosūces difuzorus (grīdā, sienās, griestos), savilkt gaisvadus - (apaļa, kantaina, skārda un plastmasas, lokano gaisvadu sistēma, vizuāli pievilcīga, krāsaina) . Varbūt vērts padomāt.
Vēl ir variants to ventilatoru ielikt kaut kur bēniņos vai tehn telpā u gaisvadu ievadīt istabā, lai nebūtu troksnis istabā.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 14/09/2021 11:03

Nevajag pārspīlēt ar tām papildus apkures izmaksām... Apkures izmaksas, kuras tu izvēdini, katru vakaru un rītu vienkārši atverot logus, % ir krietni mazākas nekā starta un eksplutācijas izmaksas visām tām rekuperācijas sistēmām. Jo arī rekuperācijai būs gan apkopes izmaksasa, gan remonta izmaksas.. utt. Mūsdienu normatīviem atbilstoši nopakaotai jaunbūvei teiksim līdz160m2 ar dabisko ventilāciju, apkures izmaksas vidēji mēnesī ir 30-50eu.. Ar rekuperāciju nodzīsi dešuku mazāk? Nu un parēķini, kad tas atpelnīsies-nekad.

Re: Dabiskā ventilācija 2. stāvā
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 14/09/2021 11:13

Jāatceras arī to, ka piespiedu ventilācijas motorus negriež žurkas bēniņos, bet ir vajadzīga elektroenerģija.. bet elektroenerģija paliek jau atkal dārgāka..

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.