UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Apkures guru
Autors: agrais ()
Datums: 01/10/2021 19:53

Nekas tur ta nesanāks ka planoji.Uzkurinat prieks 4 dienam protams varesi. Bet siltais udens tik ilgi nebūs, nu vismaz ne tik karsts ka vajadzetu. Un ja liksi cirkulacijas sukni, tad udeni atdzesesi vel atrak. Gridam jau tev pietiks ar 30gradiem, bet lai butu karstais ūdens, tad jau otraja diena dabusi sildit. Man ir 2,5 t akumulators, tiesa, nav siltas gridas, bet palielinatas jaudas radiatori.Udens boileris kombinetais, 150l.Tad nu apkuri es varu izvilkt 3dienas, ceturtaja vakara iekurinu...Bet ūdens pietiek divas dienas.Lidz ar to man ertak ir iekurinat katru otro dienu, bet nedaudz. Man ūdens krani ir kadi 15m no boilera.Nu dazas sekundes janotecina, nekadu neertibu taja zina nejutu. Tu raksti ka negribi pirkt ss pa 6000 eiro.Nu tad malkas apkures sistema nesanaks letak. Man sanaca gandrīz ap 7000.Ar labiem materialiem, labiem sukniem, labu katla apsaisti...nekas ipasi letāks par ss nesanaks. Un ja vēl palildus gribi silta udens cirkulaciju, tas vel būs klat.

Re: Apkures guru
Autors: Rainis123 ()
Datums: 01/10/2021 21:11

Garais, kas tev par luxury malkas katlu, ja tev 7 štukas nostājās viss?

Re: Apkures guru
Autors: Sqq ()
Datums: 01/10/2021 22:04

Malkas katls beigās ir gandrīz lētāk kā akumulacijas tvertnes oriģinālā izolācija... Tas, kad sāk skaitīt visas sistēmas sastāvdaļas..

Re: Apkures guru
Autors: agrais ()
Datums: 01/10/2021 22:37

Nu malkas katls parastais, Grobinas razojums.....Bet arī tas maksa, tad akumulacija 2,5t, spiedkatli, man 300l, vareja nedaudz mazak, bet cena tas lomu nespeleja...Katla apsaiste, grundfoss sukņi, ESBE regulators, kombinetais boileris, ne depo krani, to tur diezgan daudz un cipari salecas.Kapara trubas, veidgabali, visadi sukumi, trubu siltinajums.12 Purmo radiatori, palielinatas jaudas, lai varetu t zemaku turet.Dvielu žavetaji Danfoss termogalvas radiatoriem.Ja, tas akumulators vel bija janosiltina, bandūra liela. Var skursteni pieskaitīt....SS tas nebūtu vajadzigs....Darbs galu gala arī ,pats daudz dariju, bet vienalga kadi 800 sanaca samaksat. Ta tas ari salecas. Bet ja būtu skatijies kadu biezaku katlu, tad vel varetu kadus pāris stukas pieskaitit.Ari granulnieku neliku jo malka pašam,ne no viena neesi atkarigs...bet drosi vien, pec kadiem gadiem, jau pariesu uz granulam.Tomer ertak. Ja, majai ap 200m2, .Nu kaut ka ta....

Re: Apkures guru
Autors: Rainis123 ()
Datums: 02/10/2021 07:19

Es arī skatos uz kautkādu lēto katlu - Grobiņas vai Kuldīgas. Man jau siltā grīda ir ierīkota un iebetonēts. Mani šobrīd interesē tīri apkures iekārtas un pieslēgšanas izmaksas un gaiss-ūdens par 6000 +montāžā un maksāt 250 par elektrību mēnesī - neinteresē. Malka tomēr ir sava veida neatkarība un zini, ka nekad nesalsi.

Man karkasniece, 300mm akmens vates sienas ar 0.35 lambdu.

Tad kur meklēt šo apkures speciālistu, kas izrēķināts katla jaudu, akumulatorus utt?

Re: Apkures guru
Autors: agrais ()
Datums: 02/10/2021 07:59

Grobinas katlu varu ieteikt, par Kuldigas nezinu.Grobiņnieki tos razo jau kadus 30 gadus, pieredze ir.....Es pats izbūros cauri pa internetu, Jytube viens krievinš loti labi visus aprekinus parada. tad konsultacijas ar apkures meistariem, arī sija foruma kaut ko noderīgu no pieredzes atradu.....Beigas vis sanaca loti labi.Izmaksas ir, bet uzskatu ka uz apkures sistemu taupit nevar. Protams, var likt Depo kranus un radiatorus, stradas jau tapat kadu laiku.Ja, varu pastastit kā grobinas katls uzvedas pie elektribas pazusanas...Pirmo reizi pats izmeginaju.Uzkurinaju 85 grādus,piemetu vel pilnu kurtuvi un izslēdzu sukņus.Praktiski dazu minušu laika t pacelās lidz kadiem 110, gaisa padeves regulators aizvera lūku un katls nodzisa, t augstak nepacelas.Otra reize bija ziema, vetras laika pazuda elektriba uz kadu stundu.Situacija bija līdziga, pilna kurtuve, t ap 80....Katls aizvera gaisa padeves vaku, t augstak nepacelas par 110.Pec stundas pat dabuju iekurinat pa jaunu, katls bija apdzisis.Nu tada mana pieredze. Iespejams, ka tas tamdel ka man 52kw katls, tas tik atri nereaģe uz suknu atslegsanos ka mazie katli, bet to nezinu...Katra gadijuma nesatraucos par iespejamu elektribas pazusanu. Bet nu izbraukuma tirzniecibai iepirku ģeneratoru, tad nu uztaisiju lai vajadzibas gadijuma varu piieslegt ari maju.nu vismaz apgaismojums, leduskapji un katlu 3,5kw ģenerators pavelk mierigi.Ir jau izmēģinats.Ogre, Energoluxs, labus generatorus tirgo, klusi, 3,5 kw un 8kw,ar stareri, inverteri....Nu tas ne pa temu, bet varbūt noder...Ja, Grobiņa ari akumulatorus ražo...

Re: Apkures guru
Autors: Aldiss ()
Datums: 02/10/2021 08:10

Rainis123 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es arī skatos uz kautkādu lēto katlu - Grobiņas
> vai Kuldīgas. Man jau siltā grīda ir ierīkota un
> iebetonēts. Mani šobrīd interesē tīri apkures
> iekārtas un pieslēgšanas izmaksas un gaiss-ūdens
> par 6000 +montāžā un maksāt 250 par elektrību
> mēnesī - neinteresē. Malka tomēr ir sava veida
> neatkarība un zini, ka nekad nesalsi.
>
> Man karkasniece, 300mm akmens vates sienas ar 0.35
> lambdu.
>
> Tad kur meklēt šo apkures speciālistu, kas
> izrēķināts katla jaudu, akumulatorus utt?

Būtu vēl pielicis piecus vai 10 cm vates, piedomājis pie aukstuma tiltiem, labiem logiem un durvīm, varētu rudenī nokurināt bērnu salasītos kastaņus un zīles un silts būtu līdz pavasarim...
Rēķināšana malkas katlam nekāda dižā nesanāk. Vajadzīgs katls -pietiekoši liels lai varētu ērti rupjas pagales ielikt
, 2T akumulācija, jo vēlme ir kurināt reti, istabā bez siltās grīdas radiators ar termogalvu, ja telpa liela, tad divi...

Lielākā jautrība sākas visu to savienojot kopā ar sūkņiem, vārstiem, kontrolieriem, kolektoriem. Var pa vienkāršo un var pa sarežģīto, bet tas jau atkarīgs no pasūtītāja, meistara un viņa vēlmes nopelnīt.

Re: Apkures guru
Autors: Sqq ()
Datums: 02/10/2021 09:10

Par karstā ūdens boileri, iesaku apsvert vienu akumulacijas tvertni ar iebuvetu boileri, pieslegt tā, lai gridas nenonem siltumu boilerim, tad ir atrisinata problema ar to ka karstais udens atdziest atrak par akumulatoru. Man ir sads variants un ir ok, vasarā uzkurinot akji bus karsta udens rezerve krietni vairak par iebuveta boilera tilpumu, jo udens tiks sildits ar akumulatorā esošo karstumu, ziemā vispar nebūs jādomā par atsevisku boilera uzsildīšanu, tik vien kā uzdzīt akumulatorus, turklat viens apkures sūknis sistēmā būs mazāk, principā būs 2 sūkņi, viens uz akumulatoriem, otrs uz silto gridu kolektora.

Re: Apkures guru
Autors: agrais ()
Datums: 02/10/2021 12:13

Ja, ta ir laba doma.ja tagad taisitu, tad liktu tiesi šadu akumulatoru, tas to silta udens lietu atrisina.Kamer ar to nebiju sastapies, tad nezinaju...

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **  **               **   ******  
 **              **  **    **         **  **    ** 
 **              **  **    **         **  **       
 ******          **  **    **         **  **       
 **        **    **  *********  **    **  **       
 **        **    **        **   **    **  **    ** 
 **         ******         **    ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727