UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Chip22 ()
Datums: 25/11/2021 13:34

Sveiki. Cik lielai akumulācijas tvertnei minimums būtu jābūt priekš privātmājas 160m2? Malkas katls, silto grīdu nav.
Kaut kur lasīju, ka aptuveni rēķina 10l uz 1m2. Bet vai tā ir taisnība? Un kā lai aprēķina, cik teiksim pietiktu siltuma mājai bez kurināšanas atkarībā no akum.t tilpuma?

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Jampadracis ()
Datums: 25/11/2021 13:49

Kautkādas baigās formulas jau netā var atrast kā sarēķināt. Bet, lai iegūtu precīzu gala rezultātu, tev jāzin reālie siltuma zudumi mājai (nevis to, ko arhitekts papīrā ierakstījis), cik daudz karsto ūdeni lietosi un kautkādu āra gaisa temperatūru... bla, bla, bla

gan jau citi arī ko iekomentēs iz dzīves.

Realitāte ir tāda, ja liksi, teiksim 2t akumulatoru, tad būs nepieciešams atbilstošas jaudas malkas katls, lai kurināšana neaizņem visu dienu (arī tad, kad esi darbā).

Otra realitāte ir tāda, ka veikalā tirgo standartņikus kautkas ap 800 litru akumulatorus.

Nu, manuprāt, tās formulas, var iespraust vienā vietā un sākt tāpat ar minimumu - uzliec 800 litru akumulatoru vai kombinēto kopā ar silno ūdeni. Nodzīvo ziemu, nepatiks, piekabināsi vēl vienu mucu klāt un tā līdz bezgalībai...

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 25/11/2021 20:48

Jo vairāk, jo labāk.
Slikti, ka nav apsildāmās grīdas, jo tās arī faktiski kalpo kā akumulators.
Es teiktu, ka uz 160m2 minimums ir 1000l akumulators. 2x1000l jau būtu optimālāk.
Tie akumulatori kopā ar izolāciju jau ir sasodīti lieli un ne vienmēr ir kur tos izvietot. Tā bija problēma manā gadījumā. Man uz 140m2 un siltajām grīdām + silto ūdeni ir 1000l. Es teiktu, ka varētu būt lielāks. Māja nav super nosiltināta (ārsienas Aeroc Ecoterm 375mm bez papildus siltinājuma). Ar Atmos 25kW malkas katlu uzsildīt akumulācijas tvertni un pacelt temperatūru mājā pa 2 grādiem vajag aptuveni 4 stundas.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: agrais ()
Datums: 26/11/2021 03:21

Man 2,5t,sistema un katla vel kādi 400l, grobiņas katls, 52kw.Ja, biski ir pa lielu, bet ņemu to del pagalu izmera...Tur pagales iet 65cm,un man jau vairakiem gadiem tāda izmera malka bija.Lai uzsildītu aukstu,200m2,maju un pieladet akumulatoru, pietiek ar pirmo pilnu krasni, un otreiz vel kādu pusi piemest.Nekādi neizjutu to ka katls varetu but pa lielu.Uzsilda atri...Ja, tas 2,5t aku ir diezgan liela bandūra.Kaimiņam maja ap120m2, malkas katls un bija 800l.Ar to nepietika, tagad pielika klat vel 800l, nu ir laimīgs...Gan man, gan kaimiņam radiatori...Autoram iesaku drosi 2t, ja ir vieta, bet noteikti ne mazak par 1,5t. Un katlu var ņemt parastu, bez nekadiem vijeboniem. Jo kurini kaut ugunskuru...jausilda maja un ak, maksimali pilna jauda un bez ilgas kurinasanas.Uz apsaisti gan nevajadzetu taupīt. Man loti patik ESBE cra 111 Eelektroniskais regulators, liekas uz triscela vārsta un uztur uzlikto t.Nekada lieka elektronika, sensors uz trubas ,tas jau komplekta, un kontaktu vajag.Nu maksa gan vins bišķi pari 200, uzstadit var pats, tik jabut arī ESBE trīsceļniekam.Nu kaut ka ta..

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Grr ()
Datums: 26/11/2021 17:08

Man 500l uz 160m² māju. Tas dod tik kādas 2h siltuma, ja vakarā pirms gulētiešanas piemet krāsni, tad no rīta vēl remdeni radiatori uz ekonomisko

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: zxc ()
Datums: 12/05/2022 09:35

Mums uzlika Viadrus 25kw katlu vecā mājā, kur ārējā ķieģeļu kārta ar cauru cementu. Faktiski komunisma laikā liktais gāzbetons kaut kāds 15-20cm, kurš arī ne visai tura. Nu santehniķis tādu katlu ieteica. Jauda pietiek, bet problēma, kad vairāk iedegas, tad vairs nevar apturēt ar automātisko šīberi karstumu un katls uzvārās.
Gribētu likt 2t akumulatoru. Īsti nav skaidrs vai bez ārsienu siltināšanas no šī pasākuma vispār būs jūtama jēga.
Iepriekš, kad mainīja jumta segumu, izrādijās, ka bēniņu telpā ir izbērts 1 varbūt 2 :) spaiņi ar izdedžiem. Praktiski nesiltināts dēļu klājiens. Jumta licēji uzlika akmens vati. Protams izrādījās duraki un nācās piespiest likt apakšā plēvi, bet darbu konstatējām paviršu. Šie vispār nesaprata ko dara. Rezultātā protams vispār nevarēja just, ka būtu kļuvis siltāks. Bet pieļauju, ka galvenās ir sienas, kuras caursalst un rada aukstuma starojumu. Līdzekļi diemžēl nav neierobežoti, bet kā lai saprot vai jēga ieguldīt varbūt pat virs 5k €, lai pēc tam uz malkas iegādi kaut vai 10 gados kompensētu.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: zxc ()
Datums: 12/05/2022 09:36

Jā, aizmirsu pierakstīt. Māja 100m2 dzīvojamā un 50m2 pagrabs.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: agrais ()
Datums: 12/05/2022 09:55

Prieks 2t tas tavs katls pa mazu....

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Cogito ()
Datums: 12/05/2022 11:20

Jēga būs, bet to pašu summu ieguldot siltināšanā, jēga būs lielāka.
Savedot kārtībā bēniņu siltinājumu, jēga būs arī ar mazāku ieguldījumu.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Cogito ()
Datums: 12/05/2022 11:23

Piebildīšu, ka katla uzvārīšanos siltināšana gan nenovērsīs, tā kā akumulators būtu nepieciešams tā vai tā. Tiesa gan, tas varētu būt arī mazāks.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.