UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Jautājums par elektrības pieslēgumu ventilatoram: 2 kontakti un vēl slēdža kontakts???
Autors: valchazzz ()
Datums: 26/02/2022 22:25

Sveiki! Dabūju dāvanā nopietnu ventilatoru vannasistabai S&P Silent 100 CHZ: [online.depo.lv] chz#19703

Reizē ir gan taimeris, gan mitruma mērītājs.
Galīgi neko nesaprotu no elektrības...
Un te nu ir problēma... Ventilatoram ir 3 strāvas kontakti:

1. Strāva (zīmējumā L kontakta burts)
2. Nulle (Zīmējumā N kontaka burts)
3. Sienas strāvas slēdža kontakts (Zīmējuma LS burti)

Sanāk, ka mitruma sensors ir domāts visu laiku ieslēgts un barojas no L kontakta.
Bet sienas slēdzi ir domāts pieslēgt pie LS kontakta... Kad ieslēdz strāvas slēdzi, tas ir "galvenāks" par mitruma sensoru un darbojas arī tad, ja mitrums nav sasniegts.


Un tagad mana problēma... Griestos man ir tikai 2 vadi - strāva, kas nāk no slēdža un nulle.

Tātad man nav pastāvīgā strāvas vada...
Bet tikai no L pieslēguma maina strādā tikai tad, ja mitrums ir lielāks par X. Bet reizēm jau vajag izsūkt gaisu arī bez mitruma klātesamības.


Un tagad mans jautājums - vai kāds lūdzu var paskaidrot, vai es varu to vienu strāvas vadu, kas man nāk no slēdža, sadalīt uz diviem un iebāzt vienu L un otru LS ventilatora kontaktā?
Attiecīgi - kā nospiedīšu slēdzi - ventilators padarbosies pēc taimera 5 min un, ja ir mitrums lieks, tad vēl tik ilgi, kamēr mitrumu izsūks?

Vai arī es esmu galīgs dunduks un LS neskaitās strāvas ieejas kontakts?

Liels paldies jums par palīdzību, nesaprotu, vai nest šo kruto verķi atpakaļ, vai arī ir cerības to pielauzt uz diviem vadiem?

Te būs aparāta uzstādīšanas manuālis:
[statics.solerpalau.com]
Manuāļa lapās Fig 3 un Fig 7 attēlots tas 3 vadu pieslēgums.

Būšu ļoti pateicīgs, ja kāds dundukam apskaidros, kas un kā! Paldies!

Re: Jautājums par elektrības pieslēgumu ventilatoram: 2 kontakti un vēl slēdža kontakts???
Autors: Grr ()
Datums: 27/02/2022 09:18

Darbosies, bet bez automātikas. Kamēr ieslēgta gaisma-slēdzis, tikmēr griezīsies. Jāvieno abos L un Ls

Re: Jautājums par elektrības pieslēgumu ventilatoram: 2 kontakti un vēl slēdža kontakts???
Autors: valchazzz ()
Datums: 27/02/2022 13:12

Paldies! Man svarīgākais bija saprast, vai tajā Ls drīkst bāzt iekšā strāvas vadu, vai neesmu ko pārpratis.
Nu tad sadalīšu ienākošo no slēdža strāvas vadu uz divi un vienu pielsēgšu L, bet otru - Ls.

Nu man izskatās, ka automātika tur darbosies. Sanāk, kad ieslēgšu slēdzi, slēdzis pados strāvu gan uz L, gan uz Ls.
Cau L kontaktu ventilators iedomāsies, ka ir pie pastāvīga strāvas vada, darbosies un mērīs mitrumu. Kad augstāks par 60, griezīsies.
Caur Ls kontaktu ventilators domās, ka ir ieslēgts slēdzis un tam būs stiprāka prioritāte par mitruma sensoru. Darbosies uz taimeri 5 minūtes.

Pēc mana plāna sanāk, ka, ieslēdzot slēdzi: ventilators darbosies minimums 5 minūtes pēc taimera. Bet, ja vēl mitrums būs lielāks par 60%, tad turpinās darboties.

Paldies Tev!

Ja tomēr ko esmu pārpratis, sakiet!

Re: Jautājums par elektrības pieslēgumu ventilatoram: 2 kontakti un vēl slēdža kontakts???
Autors: lvugislv ()
Datums: 27/02/2022 15:24

Tiklīdz izslēgsi slēdzi, ventilātors arī izslēgsies.

Re: Jautājums par elektrības pieslēgumu ventilatoram: 2 kontakti un vēl slēdža kontakts???
Datums: 27/02/2022 21:55

Tev slēdža L sadalīšana neko nedod - tiklīdz tu izslēgsi slēdzi tā arī beigs darboties ventilators. Ja vēlies automātikas funkcijas, tad koncentrējies uz papildus dzīslas iegūšanu. .

Re: Jautājums par elektrības pieslēgumu ventilatoram: 2 kontakti un vēl slēdža kontakts???
Autors: Grr ()
Datums: 02/03/2022 06:23

L ir jā būt patstāvīgam. Ls ir signāls no slēdža, kas ieslēdz gaismu, tad kad izslēgsi slēdzi, tad vēl 5min darbosies. Mitrumu lasa visu laiku. Arī naktī pats var ieslēgties, ja mitrums par augstu. Tavā gadījumā darbosies kā visprimitīvākais venķiks.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **        **     **   ******   
 **        **    **  **         **   **   **    **  
 **            **    **          ** **    **        
 ******       **     **           ***     **   **** 
 **          **      **          ** **    **    **  
 **          **      **         **   **   **    **  
 ********    **      ********  **     **   ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727