UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 8
Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: AldissK ()
Datums: 18/03/2022 15:41

Aldis70 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ...darbu neatmaksā, cik zinu. Bez tam es savu
> atbalstu no tām 6 k dabonu.Tā ka sarēķini pats,
> cik iznāk kas.l

... nolikums paredz, ka minētās iekārtas iedzīvotāji iegādājas no komersantiem, kā arī ierīkošanu un pieslēguma izveidi veic komersanti, kas reģistrēti Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā....

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Datums: 18/03/2022 16:02

Pašdarbniek, nedaudz uzmanīgāk jārēķina. Pirmkārt, pastāv neto uzskaite, kura ļauj vasarā saražoto tērēt ziemā (vienīgi jāmaksā ST pārvade). Ja ir labs patēriņš saimniecībā un pats var uzmontēt, tad atmaksājas ar uzviju. Es rēķināju vēl decembra cenās un mani viņi atpelnas 5 gados, bet šobrīža cenās vēl ātrāk. Nezinu daudz ieguldījumus, kuri atmaksātos tādā termiņā. Tas ir ļoti perspektīvi un būs vēl perspektīvāk nākotnē, jo nebūtu jālolo ilūzijas par energocenām.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: ints45 ()
Datums: 18/03/2022 16:35

Paldies, vīri, ka te rakstiet savus aprēķinus un domas. Jaunā realitāte nedaudz iespārda, kaut kas ir jādara. Man ir nepieciešamas 6000 kWh gadā. Pagājušā gada beigās Enefit saules paneļu kalkulatos piedāvāja šādu apjomu uzstādīt par 12 K eur. Patreiz domāju nestrebt karstu, pasaules ikdiena ir pārvērtusies karstā putras katlā un nākotne ir grūti prognozējama. Lietas par kurām es prātoju - papildināt griestu siltinājumu - beramo vati no 40 uz 60 cm, varu mansarda sienas papildus siltināt no aukstās puses, bet vislabprātāk apmainītu logu paketes uz divkameru. Par pēdējo gan neizdodas atrast firmu kas ar to nodarbojas.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Katls ()
Datums: 18/03/2022 18:53

Ja domāšu par saules paneļiem, tad kopā ar elektroauto iegādi. Tapat iemetot acis paneļu piedavajumā, neredz, ka firmas liek jaudīgakos pieejamos, izskatās, ka tiek iztirgota lēti iepirkta iepriekšējās paaudzes produkcija. Ja es lieku uz jumta paneļus, tad ņemu jaudīgus un ražojošus, nevis iepriekšējās paaudzes vidus segmentu. Ir starpība vai liek 375w vai 550w paneļus.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Hmm ()
Datums: 19/03/2022 19:30

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
Nevajag pārspīlēt un akli skriet pakaļ "jaunākajām" tehnoloģijām.
Nekādi brīnumi tur nav, ja vieta pietiek, neredzu milzīgu ieguvumu kāpēc nelikt vispirkātāko paneli.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Katls ()
Datums: 19/03/2022 20:26

Price/ performance uz m2 pasaulē un Latvijā ir atškirīgas lietas. Tas ko Latvijā tirgo, izskatās, ka ir pasaules noliktavu atlikumi, nevis aktuālais produkts, ko vajadzetu pirkt. M2 uz jumta ir tik cik viņi ir. Es drīzāk atvedīšu sev efektīvakus paneļus no vakareiropas, nekā iepirkšu vietējos, kas te ir lēti iepirkti un salīdzinoši dārgi pārdoti.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Aldis70 ()
Datums: 19/03/2022 21:33

Par to jauno moderno paneļu lētumu tai pašā Vācijā. Pēdējos mēnešus tiešām aktīvi pēt'ju šo jautājumu. Un lēti var iepirkt tikai fūrēs un konteineros. Protams, par ko ne, notirgo te un ir pa velti pašam. Tik nu, ja tas nav bizness, ta neko lētāk par 30 centi/w nedabūsi, un ar tad paleti jāpērk. Cik izmaksā atvest sev paleti pa to cenu no Vācijas. Good luck, Katls. Lai veicas.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/03/2022 21:38

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Price/ performance uz m2 pasaulē un Latvijā ir
> atškirīgas lietas. Tas ko Latvijā tirgo, izskatās,
> ka ir pasaules noliktavu atlikumi, nevis aktuālais
> produkts, ko vajadzetu pirkt. M2 uz jumta ir tik
> cik viņi ir. Es drīzāk atvedīšu sev efektīvakus
> paneļus no vakareiropas, nekā iepirkšu vietējos,
> kas te ir lēti iepirkti un salīdzinoši dārgi
> pārdoti.
Ja jumta plakne ir daži kvadrātmetri, tad varbūt ir vērts iespringt, bet lielākoties sasniegt 11kw maksimāli pieļaujamo mikroģenerācijas jaudu var neizmantojot visu pieejamo plakni. Dizainam prasītos vēl daži paneļi, bet tos tad vairs pie sadales tīkliem slēgt nedrīkst.
Par paša nez kur sagādātajiem un uzstādītajiem paneļiem valsts līdzfinansējumu nesaņemt, kā rezultātā tavas sistēmas cena uz jaudas vatu gala rezultātā būs lielāka nekā kaimiņam.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Xyz ()
Datums: 19/03/2022 21:51

. Ir starpība vai liek 375w vai 550w
> paneļus.

Ir starpība. 550w būs par pusmetru augstāki un mazliet platāki un kādi 8kg smagāki.
Uz zemes kronšteina ok, bet uz jumta....
400w ir optimāls vidusceļš

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Datums: 20/03/2022 00:50

Katls. Jautājums kā tu noorientēsies, kuri ir tie labie paneļi vakareiropā? Lielāko daļu paneļus šā vai tā ražo Ķīnā un viņu ceļš līdz šejienei nedomāju, ka ir pārāk tāls - maksimums 2 starpnieki. Varbūt pat viens. Resp. labākie vakareiropas uzņēmumi iepērk pie tā paša importētāja kur mūsējie.
Man ir Canadian Solar un mūsējie viņus iepirka manurāt no poļiem, kuru tā brīža publiskā cena praktiski neatšķīrās no tās, kuru man piedāvāja LV vairumnieks. Varbūt kādi 5EUR par paneli, max 10. Vai poļi ņem pa tiešo no Ķīnas - grūti teikt. Bet ir būtiska nianse - lielie importētāji pilnīgi noteikti nestrādā ar individuāliem klientiem, pat ja esi ar juridisko formu - tur ir apjomu minimums. Ar maziem klientiem attiecīgi strādā reģionālie izplatītāji un viņiem cens domāju tomēr būs plus mīnus līdzīgas. Es bišķi nosērfoju savu konkrēto paneļa modeli un Eiropā vairumā bija dārgāk, poļiem bija vislētākā cen no ubliski pieejamā info.
Šiet tāds provizoriskais saraksts ar "labajiem"paneļiem, bet nu ej tu viņus patiešām izanalizē. Bet nu varbūt noder.
[climatebiz.com]

Pašreizējā: 3 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **        **   *******   ********  
 **     **  **     **        **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **        **  **         **     ** 
 ********   **     **        **  ********   ********  
 **          **   **   **    **  **     **  **        
 **           ** **    **    **  **     **  **        
 **            ***      ******    *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727