UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Boilers ar sauso tenu
Autors: KārlisKārlisKārlis ()
Datums: 30/03/2022 09:54

labdien,

vai kādam ir pieredze ar ūdens boileri, kuram ir "sausais" tens?
cik jāiespringst (cik tā būtu nepieciešama) uz šādu fīču "budžeta" boilerim līdz 200 EUR.

paldies!

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: agrais ()
Datums: 30/03/2022 10:41

Mums razosana ir vairaki tadi boileri. Elextrolux, tiem jau gadi desmit. Vienu nomainiju jo nodega viens tens un nebija uz sitienu dabūnams. Ir pāris Gorenje...Ari pa kadiem 5-6 gadiem darbojas. Bet tie visi nav leta gala.Mums loti kalkains udens, tad nu ar sausiem teniem tik atri neapkalkojas, ta trubiņa, kura tens iebāzsts, ta nedaudz apkalkojas, bet ne tik daudz ka slapjais tens....Tas ir parbaudids tirot ka sausos, ta slapjos.Tur ar to atsķiribu var redzēt. Vel tenu viegli nomainīt, ja nu kas...Domaju ka ar sausiem teniem ir ekonomiskaki, tapēc ka tens tik ātri neapaug un lidz ar to silsanas atdeve ilgak saglabājas lielaka. Gribetos tam ticēt....Nu citu tadu labumu tur neredzu. Ja ūdens atkaļkots, tad nav jega iespringt uz tadu dargu boileri....Pielauju ka ar sauso tenu ir ilgaks pirmais uzzsilsanas laiks.Jo tenam jāsilda caur apvalku. Bet tas tik manas domas. Katra gadijuma strada labi, sūdzību daudzu gadu garumā nav...

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: ETT ()
Datums: 30/03/2022 12:37

Dražice kombinētais boileris kalpo no 2004.gada. Lielākoties lietots ar elektrību. Sildelements nav mainīts. Vai tas ir budžeta vai ne tik ļoti, grūti spriest, jo pirku latos un cena aizmirsusies ;)

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: Ugis S ()
Datums: 30/03/2022 14:03

------
agrais rakstīja:
"Domaju ka ar sausiem teniem ir ekonomiskaki, tapēc ka tens tik ātri neapaug un lidz ar to silsanas atdeve ilgak saglabājas lielaka. "
------
Apkaļķojies tens nedz palielnina, nedz samazina elektrības patēriņu. Tens ir vienkārš rezistīvais elements-stieple, kas 100% pievadītās enerģijas pārvērš siltumā. Kad tens apkaļķojas, palielinās paša tena temperatūra, tā pretestība pieaug un patērētā strāva un jauda samazinās, Tens vienkāŗsi silda lenāk, kopējais enerģijas patēriņš nemainās.

Tas vienkāršāk izskaidrojams ar enerģijas nezūdamības likumu- enerģija nekur nepazūd un no nekā nevar rasties, tā tikai maina veidu. Noslēgtā sistēma- boilerī- visa pievadītā elektroenerģija tiek pārvērsta siltumā un nekur mistiski nevar pazust (tikai siltuma zudumi caur izolāciju vai nomainot silto ūdeni ar aukstu). Tieši tādēļ apkaļķojies tens pat teorētiski nevar palielināt enerģijas patēriņu, vienīgi darbojoties ar augstāku temperatūru pastāv iespēja pārkarst un pārdegt. Rezistīvajiem sildītājiem visiem lietderības koeficients ir 100% un nav svarīgi kāda konstrukcija, patēriņš no tā nemainās, jo papildus enerģiju nevar iegūt.

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: agrais ()
Datums: 30/03/2022 21:02

Nestridesos, gudrās skolas neesmu mācijies. Bet... esmu daudzus desmitus boilerus tīrijis un mainijis. Ir biju si kur kaļkis uzaudzis pat 5-6cm bieza slani. No 80l boilera izvākti 2 spaini kaļķa apaugumi.Tie pilnīgi noklajusi tena augstumu. Bet boileris kaut ka tomer silda.... Tad tīrs, jauns tens, un ar 5cm kartu apaudzis, vai tie tos 80 l uzsilda ar vienādu energijas paterinu? Es, sava mazizglitotaja pratā, domaju ka tas apaugusais sildīs ilgak, līdz ar to ari vairak elektribas aizies..

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: ArtisL ()
Datums: 01/04/2022 16:24

Ugis S rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ------
> agrais rakstīja:
> "Domaju ka ar sausiem teniem ir ekonomiskaki,
> tapēc ka tens tik ātri neapaug un lidz ar to
> silsanas atdeve ilgak saglabājas lielaka. "
> ------
> Apkaļķojies tens nedz palielnina, nedz samazina
> elektrības patēriņu. Tens ir vienkārš rezistīvais
> elements-stieple, kas 100% pievadītās enerģijas
> pārvērš siltumā. Kad tens apkaļķojas, palielinās
> paša tena temperatūra, tā pretestība pieaug un
> patērētā strāva un jauda samazinās, Tens vienkāŗsi
> silda lenāk, kopējais enerģijas patēriņš nemainās.
>
> Tas vienkāršāk izskaidrojams ar enerģijas
> nezūdamības likumu- enerģija nekur nepazūd un no
> nekā nevar rasties, tā tikai maina veidu. Noslēgtā
> sistēma- boilerī- visa pievadītā elektroenerģija
> tiek pārvērsta siltumā un nekur mistiski nevar
> pazust (tikai siltuma zudumi caur izolāciju vai
> nomainot silto ūdeni ar aukstu). Tieši tādēļ
> apkaļķojies tens pat teorētiski nevar palielināt
> enerģijas patēriņu, vienīgi darbojoties ar
> augstāku temperatūru pastāv iespēja pārkarst un
> pārdegt. Rezistīvajiem sildītājiem visiem
> lietderības koeficients ir 100% un nav svarīgi
> kāda konstrukcija, patēriņš no tā nemainās, jo
> papildus enerģiju nevar iegūt.

Es to pašu domāju, kad man stāsta par "moderniem, efektīvākiem" elektriskajiem radiatoriem. Tas, kas var mainīties, ir siltuma izplatīšanās virziens, veids un ātrums, bet kopumā, cik kW elektrības ienāk, tik kW siltuma iznāk – vai ne?

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: agrais ()
Datums: 01/04/2022 18:39

Bet ja tens ir tirs, jauns...tad viņs tos 80l uzsildīs ...nu 2 stundas, pieņemsim. Bet ja tens apaudzis ar 5-6cm biezu kalka kartu? Tad ari uzsildīs taja pasa laikā? Domaju ka ne, laiks paies daudz ilgaks..Līdz ar to ari elektriba būs patereta vairak.Man kaut ka ta tomer liekas....

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: VK ()
Datums: 01/04/2022 18:44

Laiks nedaudz pieaug jo tens kaļķu izolācijā vairāk sakarst un tam piaug pretestība - samazinās jauda. Patēriņs kWh ūdens sasildīšanai par xx grādiem nemainās, mainās tikai laiks. Vajadzēja skolā fiziku apmeklēt.

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: Ugis S ()
Datums: 01/04/2022 21:44

Par boileriem un patēriņu- tens 100% enerģijas pārvērš siltumā. Ja saražotais siltums nesilda ūdeni, kur tad tas paliek? Tiešā tā- siltums jeb enerģija nevar vienkārši izkūpēt gaisa vai pazust. Boileris ar apaugušu tenu sildīs daudz lēnāk, bet arī strāvas patēriņs jeb jauda nebūs vairs nominālā. Var pārbaudīt strāvu ar ampērmetru vai jaudu ar rozetes vatmetru cik tērē boileris pirms un pēc tīrīšanas. Izrādīsies ka aizuadzis patērē mazāku jaudu, bet silda ilgāk, taču kopējais enerģijas patēriņs būs tas pats.

Atbilde Artim-
Pareizi saki- elektriskajiem radiatoriem pilnīgi vienalga kāds izpildījums, ar 1kw jaudas ražos 1kW siltumu un nekā savādāk. Nedaudz savādāk ir ar infrasarkanajiem sildītājiem- tie daļu enerģijas pārvērš infrasarkanajā starojumā, ka sasilda virmsas, tai skaitā ādu. Tādēļ ir sajūta, ka telpā ir siltāk, lai gan patiesība temperatūra ir zemāka, bet cilvēks jūtas komfortablāk. Rodas sajūta, ka ar tās pašas jaudas infrasarkano sildītāju telpā ir siltāk, bet īstenībā siltums tiek labāk izkliedēts pa telpu un visas virsmas ir siltākas, komforts lielāks. (Ja ir vēlme pārbaudīt, tad termometrs jāliek vietā, kur infrasarkanais sildītājs tieši virsū nespīd). tā kā infrasarkanais sildītājs liek justies "siltāk", tad telpā var uzturēt zemāku temperatūru, kas rada to ietaupījumu.

Re: Boilers ar sauso tenu
Autors: ETT ()
Datums: 01/04/2022 23:31

Izliku tenu uz balkona. Enerģija nekur nepazuda, bet dušā bija pavēsi...

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.