UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Katla jaudas izvēle.
Autors: jhonic ()
Datums: 24/04/2022 19:31

Sveiciens!
Gribēju zinātājiem pajautāt par malkas katla jaudas izvēli.
Uz doto brīdi ir 30kv čuguna katls, mājas platība 186m2, akumulators 800l, siltā ūdens boilers 160l, 1. stāvā siltās grīdas + radiatori(praktiski netiek lietoti), 2. stāvā radiatori.
Siltums uz māju tiek novadīts sekundāri caur akumulatoru, t.i. vispirms tiek sildīts ūdens akumulatorā un kad ir sasniegta 50 grādu temp. ieslēdzas sūknis un siltums padodas uz māju. Siltā ūdens boilers tiek sildīts vienlaicīgi ar akumulatoru.
Ir doma mainīt katlu uz tērauda kā kurināmo izmantot malku vai briketes + uzstādīt granulu degli.
Izvēle ir starp 25 un 30kv katliem. Šķiet ka 25kv varētu but pietiekami, bet neesmu drošs. Varbūt jāpārtaisa sistēma lai tiešais siltums iet uz māju un tikai pēc tam tiek sildīts akumulators.
Esošā sistēma kombinācijā ar siltajām grīdām darbojas tīri OK tikai ne visai ekonomiski.
Paldies jau iepriekš!

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: agrais ()
Datums: 24/04/2022 19:42

Kas tur normali var stradat? Akumulators par mazu, siltumam paprieksu jaiet uz maju, tad parpalikums uz akumulatoru.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: vārds ()
Datums: 24/04/2022 21:41

Ja nav šķūnis, tad tur max 15 kW katlu vajag. Tam arī varētu ar šito akumulatoru pietikt.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: Jampadracis ()
Datums: 25/04/2022 09:26

man 190m2 māja, pagaidām sienas nav nosiltinātas. 17kw granulu katls un 800litru akumulators ar silto ūdeni muca/mucā. Pilnīgi pietiekami. Tātad 30 noteikti nē, 25 droši vien OK, ja gribās īsāku periodu ar malku krāmēties. Bet, ja granulas, tad 15kw, kā te minēja, būtu jāpietiek.

Tev tur kautkas nav saslēgts kā vajag. Man no katla karstais iet akumulatora augšpusē iekšā un uz siltajām grīdām iet nedaudz augstāk izvietotais izvads. Nav jāgaida, kad viss akumulators uzsilst. Nav tur nekādi trīsceļu krāni vai vēlkautkas - tiklīdz kā sāk kurināt, tā karstākais aiziet uz grīdām, tas, kas paliek pāri, tas silda pārējo akumulatora daļu.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: jhonic ()
Datums: 25/04/2022 10:13

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Tev tur kautkas nav saslēgts kā vajag. Man no
> katla karstais iet akumulatora augšpusē iekšā un
> uz siltajām grīdām iet nedaudz augstāk izvietotais
> izvads. Nav jāgaida, kad viss akumulators uzsilst.
> Nav tur nekādi trīsceļu krāni vai vēlkautkas -
> tiklīdz kā sāk kurināt, tā karstākais aiziet uz
> grīdām, tas, kas paliek pāri, tas silda pārējo
> akumulatora daļu.


Nu man pa lielam arī tā pat ir saslēgts. Akumulatoram divi ievadi/izvadi augšā un divi apakšā. Sūknim, kas dzen uz māju termoslēdža nostrāde ir iestatīta uz 50 grādiem. Trīsceļu krānu arī nav, tikai atsevišķs sūknis uz katru loku.
Pats neesmu šo sistēmu taisījis, tagad mēģinu izburties kā labāk un kas pareizāk.
Ja kurinātu tikai ar granulām tad noteikti ņemtu katlu līdz 20Kw un akumulatoru neizmantotu, bet tā kā ir plānā granulas : malka 50:50, tad droši vien 25Kw jāņem.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: Ugis S ()
Datums: 25/04/2022 11:29

jhonic rakstīja:
-------------------------------------------------------
>Ja kurinātu tikai ar granulām tad noteikti ņemtu katlu līdz 20Kw un akumulatoru neizmantotu, bet tā kā ir plānā granulas : malka 50:50, tad droši vien 25Kw jāņem.

No savas pieredzes teiktu, ka granulu katlam kaut neliela, bet alumulacijas tvertne ir ļoti vēlama, pat nepieciešama. Tā kā mums ziemā pārsvarā temperatūra turās ap nulli vai drusku zem, tad granulu katlam vidējā slodze ziemā parasti zem katla minimālās jaudas un katls visu laiku slēgājas iekšā un arā, kas lieki patērē paša katla resursus (īpaši aizdedzes elektrodu), kā arī ar rezultēties ar nedaudz palielinātu granulu patēriņu (minimāli bet tomēr). Ar akumulatoru katls normāli strādā uz 100% un tad uz zināmu laiku izslēdzas. Īpaši aktuāli rudenī un pavasarī.

Pašam ir 11kW granulu katls ar 800l tvertni, ziemā katls slēdzas vidēji reizi dienā un strādā aptuveni 6h uz 100%, tātad noslodze ~25% (minimālais ko varētu iestatīt 30%), kopā ar silto ūdeni. Tagad slēdzas reizi 2-3 dienās uz ~3-4h. Platība 133m2, turu 22-23C.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: Jampadracis ()
Datums: 25/04/2022 13:11

Jhonic,
padomā labi - tos dažus, kurus es pazīstu ar to pašu domu 50:50 granula/malka, tiem tā malka stāv šķūnī - un ne tikai - visāda draza papildus savākta, kuri it kā plānots kurināt - rezultātā pilns šķūnis ar kaut ko, kas netiek lietots.

Tā pārslēgšanās no malkas uz granulām vai otrādi. Lai nebojātu degli, tas būtu jādemontē, kamēr kurina malku un otrādi.

Man pirmo sezonu bija granulu katls bez akumulatora. Pieliku akumulatoru 3 iemeslu dēļ:
1) Siltais ūdens
2) Ugis S aprakstītais iemesls
3) Vannas istabu apkurinu praktiski cauru gadu. Viena vannas istaba granulu katlam bez akumulatora ir krietni par mazu.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: jhonic ()
Datums: 25/04/2022 13:55

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> padomā labi - tos dažus, kurus es pazīstu ar to
> pašu domu 50:50 granula/malka, tiem tā malka stāv
> šķūnī - un ne tikai - visāda draza papildus
> savākta, kuri it kā plānots kurināt - rezultātā
> pilns šķūnis ar kaut ko, kas netiek lietots.
>


Arī par to esmu domājis. Lieta tāda, ka malku ir iespēja dabūt gandrīz par velti, tik cik jāsazāģē un jāatved. Otrs nevar zināt kas un kā te attīstīsies ar cenām pieejamību utt. gribas lai ir kāds rezerves variants.
Dom air iegādāties šo produkciju [www.ecco-energo.lv] Diezgan vienkārši lietojams abos režīmos.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: Jampadracis ()
Datums: 25/04/2022 14:06

Tev varbūt ir iespēja atstāt veco katlu vietā un nopirkt papildus granulu katlu. Pie akumulatora tos tīri labi var saslēgt paralēli. Kad gribi kurini vienu, tad otru - pēc sirds patikas. Varbūt kāds forumietis var padalīties, kuram ir šādi savienots.

Par šito konkrēto katlu. Varbūt man tas tikai personīgi - nepatīk horizontālie siltummaiņi - baigā nomūrēšanās pie tīrīšanas. Esmu arī skeptisks par "redelēm", kas ir siltummaiņi. Nevaru īsti paskaidrot kautkā racionāli, bet neliekas, ka var notikt laba degšana, ja tiek dzesētas ogles no apakšas.

Re: Katla jaudas izvēle.
Autors: jhonic ()
Datums: 25/04/2022 16:24

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tev varbūt ir iespēja atstāt veco katlu vietā un
> nopirkt papildus granulu katlu. Pie akumulatora
> tos tīri labi var saslēgt paralēli. Kad gribi
> kurini vienu, tad otru - pēc sirds patikas. Varbūt
> kāds forumietis var padalīties, kuram ir šādi
> savienots.

Šādu opciju diemžēl neatļauj kurtuves platība, tapēc meklēju kādu optimālu vidusceļu.

> Par šito konkrēto katlu. Varbūt man tas tikai
> personīgi - nepatīk horizontālie siltummaiņi -
> baigā nomūrēšanās pie tīrīšanas. Esmu arī
> skeptisks par "redelēm", kas ir siltummaiņi.
> Nevaru īsti paskaidrot kautkā racionāli, bet
> neliekas, ka var notikt laba degšana, ja tiek
> dzesētas ogles no apakšas.

Likās jau ka šāds risinājums ir Ok, it īpaši izmantojot granulas.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **        ********   ******** 
 **     **  **    **  **        **     **  **       
 **     **      **    **        **     **  **       
 **     **     **     **        ********   ******   
 **     **    **      **        **     **  **       
 **     **    **      **        **     **  **       
 ********     **      ********  ********   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727