UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: Sezams ()
Datums: 04/05/2022 11:19

Pašlaik man ir aka un sūknis dzīvojamā ēkā. Tā kā ūdens ir drausmīgs, tad vēlos likt filtru sistēmu.
Dzīvojamā ēkā tam visam nav vieta, tāpēc ir ideja to visu ievietot saimniecības ēkā.
Tā ēka pa zienu nav apsildīta.
Vēlos saimniecības ēkā uzbūvēt mazu telpiņu, ielikt kādu sildītāju, kurš ziemā uztur kaut kādus +5 grādus.
Vai kādam šāda līdzīga sistēma ir izbūvēta? Vai arī kādas citas idejas - labāki varianti?

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: Katls ()
Datums: 04/05/2022 19:14

Sadalam jautajumu divās daļās. Pirmais par filtriem otrais par siltumu. Sev izbūvēju sistēmu no lietota udens mīkstinātāju ar sāls tabletēm paris filtrējošajām glāzēm. Tā teikt pa lēto. Rezultāts. Udens joprojām dzeltens, bet brūnā strīpa uz keramikas neveidojas un veļu automātā var normāli izmazgāt. Dzeramo ūdeni pērku veikalā 5l bačokos.
Par sukni saimniecības ēkā- jā var. Ja labi nosiltina un dzīvo uz vietas(lieto ūdeni ikdienā). Tad pat īsti sildītaju nevajag. Bet drošībai var ielikt. Ūdens no zemes uznesīs pietiekami daudz siltuma.

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: Sezams ()
Datums: 04/05/2022 20:30

Nu man ir akas ūdens. Dzelžains, kaļķains. Nu es jau vēlos pa nopietno - lai varētu dzert arī, jo apnicis ar tiem vendenes bačokiem ņemties.
Vai kādam reāli dzīvē tas tā arī strādā - bez aizsalšanas? No kāda pieredzes.

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Datums: 05/05/2022 00:20

Par filtrēšanu nezinu, bet pret aizsalšanu var diezgan veiksmīgi cīnīties. Uztaisīt vienu siltinātu kasti aprīkojumam un papildus drošībai iekšā var ielikt kādu sildītāju (dažreiz var pietikt pat ar spuldzi), kurš pieslēgts pie demokrātiskās cenas termostata, kuru ieprogrammē kā vien vēlas. Teiksim man grodā tāds ir uzlikts ar spuldzīti un viņa ieslēdzas, kad ir 0.5 grādi un izslēdzas kad sasniegti +2 grādi. Man gan šoziem nekas nenotika, zemāk par 3 nenokritās, bet nu nekad nevar zināt, jo tad kad ūdens ir aizsalis tad ir baigā sāpe. Papildus jādomā par pašiem ūdensvadiem, jo tos iespējams pat grūtāk nosargāt kā būdiņu. Un jāpatur prātā, ka dažreiz notiek ķibele - pazūd elektrība, bet ir aukstums.

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: agrais ()
Datums: 05/05/2022 07:16

Man vecaku mājās pirtiņā ir kaste sūknim uztaisīta. Ar siltinajumu nav problēma, broblema bija grīdā...Trubas ievads parak tuvu pamatam, vienu ziemu sals bija lielaks, tad nu aizsala ienekoša truba grīdā....Bet no 2005 gada tas ir noticis kadas paris reizes. Tagad švāģeris saņēmies nosiltinat pamatu...Vienīgi Tev ta kaste jataisa diezgan liela-sūknis,hidrofors, atdzeļžotājs, sals kaste ...Sukni jau var uzlikt gudro, bez hidrofora.Vienīgi padargi sanak.Ir gan viens labais ķinietis, tas maksa ap 200 eiro. Depo tadu redzeju, tam hidroforu nevajag. Esot baigi labs, bet pats pārbaudijis neesmu.Vēl rekinies ka kanalizacijas pieslegums kaut kads vajadzigs.Udens mikstinatājs/atdzelžotājs ik pa noteiktam laikam taisa recirkulacijas procesu, skalo sevi. Man tur procesa videji aiziet ap 250 l. Nu ta vismaz stav gramata rakstits.Jarēķinas ka arī ta caurule nedrikst aizsalt. Sakt Tev vajadzetu ar ūdens analīzem, tad redzēsi cik liela ta kaste vajadzīga. iespejams ka pietiks ar mikstinataju+sals kaste. Bet var gadities ka ar to nepietiek, vajadzigs vel atdzelžosanas balons. Bet to tikai udens analīzes paradīs.Bet akai drosi vien otru balonu nevajadzēs....

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: Aldiss ()
Datums: 05/05/2022 07:55

Ienākošajām, izejošajām problemātiskajām caurulēm pret aizsalšanu palīdz pašregulējošais pretaizsalšanas. elektrības kabelis.

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: wifi ()
Datums: 05/05/2022 10:42

Līdzīga pieredze ir dēlam, kuram ūdens ienāk mājas daļā, kas nav apkurināta. Viņš tajā mazajā telpā, kur ienāk ūdens, uzlika normālu filtru sistēmu, nevis kaut kādu lēto variantu. Un, lai tas viss neaizsaltu, ielika elektrisko radiatoru ar WiFi iespēju. Uzregulēja radiatoram ieslēgšanās temperatūru un pats no telefona caur internetu var redzēt, cik grādu telpā un mainīt radiatora iestatījumus. Nekas tur nav aizsalis pa ziemu. Nu par cauruli no saimniecības ēku - tā jāieliek tā, lai nevar sasalt. Šim risinājums gan vajag WiFi saimniecības ēkā - tad viss būs pa smuko. Bet ja kāds ir uz vietas, tad pietiek manuāli ieslēgt radiatoru. Un tas nav dārgi uzstādīšanā. Iespējams, ka kāds risinājums ir arī firmai, kas uzstāda filtru sistēmu.

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Datums: 05/05/2022 11:59

Taisīt ar wifi vai manuālo uzraudzību ir pagalam neērti un sarežģiti, ja var pa 5 eur nopirkt programmējamo termostatu un aizmirst par uzraudzību (kamēr vien ir elektrība).

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: wifi ()
Datums: 05/05/2022 14:10

Filtrēšanas sistēmai ar Viļņa lampiņu nepietiks un vienalga vajadzēs kādu apsildes risinājumu. Un elektriskais radiators te būtu piemērots, jo nav īpaši dārgs, var atrast vajadzīgo jaudu utt. Var jau ieslēgt to ar vienkāršu termoreleju, bet vai tas ir to vērts, jo konvekcijas radiators Mill GL600WIFI3, 600 W (piemēram) maksā ap 100 EUR. Bet iespējas ir krietni lielākas, tai skaitā attālināti paskatīties, kas notiek ar temperatūru. Nesaku, ka tas ir vienīgais, vai vislabākais risinājums - katram savs. Cits ūdeni nefiltrē, bet izmanto pirkto ūdeni utt. Bet tas ir reāls risinājums, kas strādā.
Un par elektrības pārrāvumu nerunāsim, jo tad nestrādā ne tikai apsilde, bet arī filtrēšana un sūknis. Tāpēc jau papildus aku neraksi :)

Re: ūdens filtri un sūknis saimniecības ēkā
Autors: zigaars ()
Datums: 05/05/2022 15:01

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Taisīt ar wifi vai manuālo uzraudzību ir pagalam
> neērti un sarežģiti, ja var pa 5 eur nopirkt
> programmējamo termostatu un aizmirst par
> uzraudzību (kamēr vien ir elektrība).
Vari padalīties ar saiti termostatam?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ** **  ** **   ** ******** 
 **  **  **  **  **  **  **   ** **    
 **  **  ** **  ** **  **   ** **    
 **  **  *****   *****   **   ** ******  
 ********* ** **  ** **   **  **  **    
    **  **  **  **  **   ** **  **    
    **  **  ** **  **   ***   **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727