UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: Sieriņi ()
Datums: 24/05/2022 07:27

Sveiki! Kuri būtu ērtākie materiāli lai ne profesionālim pasu rokām ierīkotu vienkāršu vannas istabu lauku mājas piebūvē (izlietne, pods, duša, boilers)? Sāku petīt, tik daudz cauruļu un savienojumu veidi: presējamie, kausējamie, līmējamie, lodējamie, utt. Kurš no šiem veidiem is viss "muļķa drošākais", lai savienotu saviem spēkiem? Vannas istabā viss būs kompakti izvietots, attālumi starp santehnikas punktiem nebūs lieli. Visas caurules ir plānots paslēpt gaisa sprauga starp karkasa sienu un iekšējās apdares plātnēm.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: ETT ()
Datums: 24/05/2022 07:52

Nepretendējot uz savienojumu vienkāršības eksperta lomu, jāpiezīmē, ka "paslēpšana" gaisa spraugā nu nekādi nav muļķu droša.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: agrais ()
Datums: 24/05/2022 08:04

izmanto tas caurules kuram vari dabūt vajadzigo instrumentu. kausejamam vajag kausejamo aparatu, presejamam vajag presi, utt. Par limejamam gan neko neesmu dzirdejis.Agrak, kad nebija pieejama prese un presejamie veidgabali, tad daudz objektos saliku saskruvejamos henko veidīgos veidgabalus. Pirmos pat kados 90tajos gados. Nu vel neviens nav meklejis un sudzejies ka tek.Tie principa ir tie vienkāršakie, un joprojam noperkamie. No instrumentiem vajag sķeres, freziti...bet var ari bez tam iztikt, tas atkarigs no kurienes rokas aug.Vienkārsi ir ari presejamie veidgabali, ar tiem viegli stradat.Bet bez skerem un frezītes vajag presi.Iespejams ka presi var izziret noma. .Ar kausejamam var sanakt keza,tur roka japiesauj. Citadi amatieri aizkause cauruli un pēc tam brinas ka nav spiediena. Bet ja nav instrumentu, tad labak uz dazam stundam pieaicini santehniki...Varesi naktis mierigak gulet.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: Sieriņi ()
Datums: 24/05/2022 12:01

Paldies!
Tie specializētie instrumenti man tik tiešām nav. Paskatījos mehāniskās rokas preses cenu: 500 EUR :D

Tos henko es neatradu, bet ja pareizi saprotu tie ir līdzīgi šiem: push-fit
[www.akvedukts.lv]

Cik saprotu te nekādus speciālos instrumentus nevajag. Tad jautājums tikai paliek kādas caurules labāk izvelēties ar šiem savienojumiem?

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: forumietis ()
Datums: 24/05/2022 12:22

Push-fit un vēl aizslēpti aiz apdares būtu visai ekstrēma eksotika.
Tad jau manuprāt skrūvējamie savienojumi un pex-al-pe caurules būtu pieņemamāk. Arī tā šaubīgi, bet ja nenoskopojas uz caurulēm un savienojumus aiz sienas cenšas neveidot, tad nu vēl tā. Tas labums, ka nekādus instrumentus nevajag un pat pārāk taisnas rokas arī nē, tas jau ir, bet nu katrs savienojums ir mīna ar laika degli, īpaši karstajam ūdenim.
Un vēl nevajag noknapināties un censties taupīt uz caurules diametru. Var likties, ka tiem pāris patērētājiem ar 16mm pilnīgi pietiek, bet jārēķinās, ka šo savienojumu iekšējie diametri ir stipri mazāki un pie tam tie var aizaugt vēl mazāki. Rezultātā pēc dažiem gadiem podā ūdeni nolaižot duša apstājas.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: Aldiss ()
Datums: 24/05/2022 14:12

Nav diez ko populāri pie mums, taču ASV lielākoties izmanto tieši līmejamās PVC caurules, nevis kausējamās PPR , presējamās Pex-Al-Pe vai skrūvējamās.

Šur tur arī pie mums ir nopērkamas līmējamās PVC caurules/veidgabali (Būvniecības ABC, Sanel , Senukai) . Uzziež īpašu dihloretāna un acetona maisījumu (Henkel Tangit) uz savienojuma vietas, PVC materiāls sāk uzbriest/palikt mīksts un tad savieno savā starpā. Pēc 3 minūtēm savienojums gatavs lietošanai. Vecākiem tā uztaisīju silto/auksto ūdeni 2006. gadā, problēmas līdz šim nav bijušas.

Ar šīm caurulēm savienojumus pratīs uzttaisīt jebkurš bērns, nav problēmu ar stūriem, grūti aizsniedzamām vietām, kur netiek klāt ar kausētāju vai stangām. Apieties ar otiņu un līmi protam jau kopš bērnu dārza laikiem. Vienīgi 500ml Henkel Tangit līmes pudele maksā 20-25EUR, bet cilvēkam parastam lielākoties vajag tikai dažus gramus.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: zzz ()
Datums: 24/05/2022 15:05

Gribetu tadu limi uz sava labojama savienojumiem (loti daudz lamuvardi)

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: Mr. ()
Datums: 24/05/2022 18:19

Muļķudroši ir nelikt nekādus savienojumus sienā vispār, pēc skandināvu standartiem, kur tas ir aizliegts. Tas ir arī vienkāršāk nekā var likties. Zem izlietnes skapīša vai pašā skapītī izvelku visus cauruļu galus, vienā rindā auksto, otrā rindā karsto, visērtāk ar alupex vai kapara, savieno ar presi vai skrūvējamiem savienojumiem, nomā var paņemt cauruļu locāmo un presi.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: vārds ()
Datums: 24/05/2022 18:29

Būvniecības ABC bija arī mazākas šitās līmes pudelītes pa kādiem 6-7 EUR.

Re: Ūdensvada cauruļu un savienojumu veidi
Autors: Aldiss ()
Datums: 24/05/2022 20:14

>>>Muļķudroši ir nelikt nekādus savienojumus sienā vispār, pēc skandināvu standartiem, kur tas ir aizliegts.>>

Kaut kā nav novērots, ka skandināviem dušās caurules būtu savilktas flīzēm pa virsu.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.