UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: krekers ()
Datums: 08/08/2022 09:12

Vēlos pakonsultēties par apkures slēgumiem. Vakar visu dienu krustu šķēršu šķirstīju internetu un sapratu, ka visi lauza galvu pie sarežģītām shēmām ar četrdaļīgajiem krāniem, siltajām grīdām, vairākiem lokiem, siltuma akumulatoriem utt., bet par pašām elementārākajām lietām info tik pat kā nav pieejams.
Situācija sekojoša: Mājā, kurā ievācos, bija uzstādīts dīzeļa (Viessman) kurināmais katls. Tam bija rūpnieciski četri izvadi – acīmredzot, lai darbinātu divus lokus: viens apkurei (ienākošais + izejošais) un otrs boilerim (ienākošais + izejošais). Nezinu, vai šie loki savā starpā bija hermētiski ar atsevišķiem siltummaiņiem, vai arī vienkārši tie bija parasti izvadi vienam traukam un maisīja vienu ūdeni. Katrs loks tika darbināts ar savu sūkni. Sūkņus pilnībā kontrolēja katla kompis. Shēmā (bez standarta drošības grupas: spiediena vārsts, atgaisotāji, izplešanās trauks) nebija iekļautas nekādas papildus komponentes – ne mazais loks, ne pretvārsti, ne termovārsti utml.

Pašlaik vēlos pieslēgt klāt granulu katli un rodas daži jautājumi, jo ir nianses.
1) Cietā kurināmā katliem visi iesaka veidot mazo loku, lai katla atgriezošā ūdens temperatūra būtu pareiza. Manam katlam (Domusa bioclass IC) ražotājs savā mājaslapā reklamē to, ka itkā neesot vajadzīgs mazais loks, viņiem esot “inovatīva tehnoloģija”, kas veic priekšsildīšanu. Atpakaļ nākošais ūdens derot pat līdz 25grādiem. Tas viss ar mērķi – lai atvieglotu montāžu un varētu slēgt pa taisno.

Varbūt kāds spečuks ir šeit un var pakomentēt cik tas ir uzticami? No vienas puses – ja reiz ražotājs saka, tad jau jātic. No otras puses – arī eļļu auto iesaka mainīt ierasto 10-15k vietā nu jau ik pēc 30k. Taču cik tas tehniski ir labi, ir pavisam cits stāsts...

2) Granulu katlam, atšķirībā no dīzeļa katla, ir tikai trīs ūdens izvadi: viens prom ejošais siltais, viens atpakaļ nākošais auktais un trešais (ar korķi priekšā) prom ejošais siltais pēc izvēles (boilerim, ja tāds ir).

Par prom ejošajiem siltā ūdens izvadiem liekas itkā viss skaidrs. Nelielas neskaidrības/šaubas rada boilera atpakaļ nākošā ūdens pareiza pieslēgšana lielajam apkures tīklam. Skaidrs, ka tur būs T veida savienojums. Taču vai nav nepieciešams šo savienojumu papildināt ar vienu, varbūt pat diviem pretvārstiem? Vispār citās ārzemju saitu shēmās redzēju, ka citi zīmē pretvārstus uzreiz pēc sūkņa. LV forumos nekur praktiski nemanīju. Vai nu neviens neliek, vai arī uzskata par pašsaprotamu un noslinko un neiezīmē savās shēmās, ko publicē internetā.

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: Oho ()
Datums: 08/08/2022 12:27

Neesmu tik gudrs, bet vienu lietu zinu un padalīšos. Atrodi sava katla manual jeb rokasgrāmatu un tur Tev būs vismaz 5 shēmas kā slēgt katlu.
Izvēlies sev piemērotāko un pie tās stingri pieturies. Silti iesaku.

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: ETT ()
Datums: 08/08/2022 13:48

Nez kāpēc tajā mājas lapā atrodamajos instalācijas veidos nekas "pa taisno" nav atrodams. Visi slēgumi caur un ap bufera trauku...

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: Jampadracis ()
Datums: 08/08/2022 14:19

Nēsmu spečuks. Palasīju tās pašas reklāmas... nu tur ir rakstīts, ka katlam ir iebūvēta kautkāda tur krutā atplūdes sistēma... nu ja ir iebūvēta, tad dodies pie tirgotāja un prasi kā tā iebūvētā atplūdes sistēma fiziski strādā.

pretvārstiņus vaidzēs 2 gab., lai atpakaļgaita tek pareizajā virzienā arī tad, ja vienā no lokiem sūknis izslēgts (atkārtošos, ka nēsmu spečuks)

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: run 3 ()
Datums: 08/08/2022 18:09

Man vajag tādu, kas palīdz ar UV aizsardzību. Viņiem vēja kastē ir pret UV izturīgs pelēks insektu siets. run 3

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: Janes Benth ()
Datums: 22/08/2022 10:42

Man vajag tādu, kas nodrošina UV aizsardzību. Vēja kastē tiem ir pelēks, UV izturīgs kļūdu ekrāns. Liels paldies. [Typeracer](https://typeracer.onl/)

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: Janes Benth ()
Datums: 22/08/2022 10:46

Man vajag tādu, kas nodrošina UV aizsardzību. Vēja kastē tiem ir pelēks, UV izturīgs kļūdu ekrāns. Liels paldies Typeracer

Re: Granulu katla un kombinētā boilera slēgumi
Autors: time ()
Datums: 16/01/2023 09:08

Your article's content seems to pique the interest of quite a few readers, and I must say that I am quite impressed with your post. I am looking forward to reading more of your excellent articles. retro gamesJūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  *******  *******     ** 
 **   **   **   **   ** **   **    ** 
 **   **   **   **     **        ** 
 **   **   **   ********  ********     ** 
 **   **   **   **   ** **   ** **  ** 
 **   **   **   **   ** **   ** **  ** 
 ********   **   *******  *******  ****** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727