UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: JZ1992 ()
Datums: 08/09/2022 16:49

Situācija sekojoša - iegādājos dzīvokli Hruščova tipa mājas pirmajā stāvā, apkures veids plīts virtuvē, podiņkrāsns istabā. Abi skursteņi ir iztīrīti, cukas tīras, skursteņslauķis saka, ka nevajadzētu būt problēmām, bet var teikt pilnībā nav vilkmes ne plītī, ne podiņkrāsnī. Jāpiebilst, ka dzīvoklis netika apdzīvots 5 gadus, telpas visu šo laiku bijušas diezgan mitras. Saprotu, ka pēc tik ilga laika iekurināt viegli nemaz nav iespējams, bet esmu izmēģinājis visu- ar ventilatoru, celt. fēnu, skaliņi, avīzes, logu un durvju vēršana vaļā utt. Nekas nesanāk, visi dūmi nāk istabā... Varbūt kādam ir bijis līdzīgs gadījums un var padalīties pieredzē, kā tikt pie vilkmes?

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Datums: 08/09/2022 16:57

Kaut kur tavam skurstenim apakšā ir jābūt tīrāmajai lūkai. Attaisi un palaid tur avīzi degošu vai kaut šķiltavas. Ja tur vilkme laba, tad problēma ir kaut kur krāsnīs vai to pieslēgumā skurstenim. Viegli konstatējama problēma, ja to sadala uz divām daļām. Šajā gadalaikā un laikapstākļos manuprāt skurstenim būtu jāvelk, pat ja tas ir mūrētais.
Ja seko situācijas aprakstam un ir tīrīts, tad pieļauju, ka varbūt problēma varētu būt tajā horizontālajā gabalā, kurš no skursteņa iet uz krāsnīm. Tur nereti vispār nav tīrām lūku un tur labi var sasēsties un aizdambēties. Lai gan ja tas bija skursteņslauķis, tad viņam vajadzēja pārbaudīt krāšņu vilkmi un ja vilkmes nav, tad turpināt risināt problēmu vai vismaz pateikt.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 08/09/2022 17:00, labojis Vilnis_Radio.

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: agrais ()
Datums: 08/09/2022 17:22

Tā ar būs tas process... Kamēr skursteņi neuzsildisi un vilkmi nedabusi,tikmēr dūmi sitis atpakaļ. Kurini sākumā ar kaut ko viegli degošu,bet process nebūs patīkams. Tas nav nekas jauns... Mamma laukos katru rudeni šitā mocas ...vari mēģināt ar kādu degskidrumu,bet ne no lētā gala,tie galīgi nedeg.. vari noskatit dienu kad vējš lielāks,tad vilkme varētu būt lielāka. Katrā gadījumā,neko citu neviens beieteiks. Pats esmu no laukiem,atceros ka katru gadu tā bija rudeņos .. itkā pietika ar avīzēm uzsildīt,bet tas privātmāju,ja vairāki stāvi,tad tas tik ātri neies ..

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: agrais ()
Datums: 08/09/2022 17:26

Un ne ventilators,ne fēns neko nelīdzes.

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: Praktiķis ()
Datums: 08/09/2022 20:36

Jākāpj uz jumta un ventilators jāliek otrā galā.

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: Vecpils ()
Datums: 08/09/2022 22:51

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Un ne ventilators,ne fēns neko nelīdzes.

Jūtu līdzi... man kādreiz bij centrālapkures katls.
Gadijās reizēm tā, ka pielādē katlu, šķil klāt, nevelk. Varēj kalnu ar avīzēm izkurināt skurstenī - nevelk. Dziedi cik skaļi gribi - nelīdz. Tā varēja vairākas stundas ņemties. Mans risinājums bija aiztaisīt visu pieplūdi ciet. Un ieslēgt sienas ventilatoru lai velk telpā gaisu, dūmoja, bet padsmit minūtes un aizgāja tā lieta...

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: pans ()
Datums: 09/09/2022 08:57

Bet ja pieliek klāt/iekšā lēto gaisa vadā iebāžamo ventilatoru un atstāj uz kādu dienu, vai neizžāvēs? Tur ir 100 mm laikam diametrs un var uz pārejam mazāku diametru salikt, lai velk no istabas iekšā skurstenī. Tādā fiksa ideja žāvēšanai

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: Aldiss ()
Datums: 09/09/2022 10:54

Jāsagaida vējaina diena, pareizāk sakot - agrs rīts, kad temperatūra ārā ir zema.
Pēcpusdienā mēģinot kurināt, skurstenis virs jumta var būt uzsilis un tā temperatūra ir augstāka, nekā telpā, kurā atrodas plīts/krāsns, attiecīgi tad vilkmes nav.
Jāieliek avīze/skaliņi skursteņa tīrīšanas lūkā un jāizkurina - skurstenim apakšā uzsilstot, rodas spēcīga vilme, ja tās nav- jātīra skurstenis. Vārnas pa vasaru mēdz tajā samest drazas.

Re: Pilnībā nav vilkmes skurstenī
Autors: ETT ()
Datums: 09/09/2022 13:45

Ja nekas nelīdz, tad jāattaisa šīberis...

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.