UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

El.pieslēgums dārzam - minimālais komplekts
Autors: marcisss ()
Datums: 20/09/2022 11:42

Sveiciens!
Sievasmāte izdomājuši , ka dārzā vajag elektrību, ok doma nav slikta. Iziets cauri visai projektēšanai, uzstādīšanai utt. Sadalnes kaste nesen uzstādīta un tagad vajag apstiprināt gatvību sprieguma saņemšanai. Protams, ka šis tika palaists garām un dārza pusē nekā nav. Paredzēts nākotnē darbināt ūdens sūkni dārzai laistīšanai un pāris rozetes ikdienas instrumentiem vai kādam radio.
Ideja bija visu darīt pavasarī, bet šajā gadījumā termiņš ir oktobra vidus, vai arī tad pavasarī un maksā par jaunu pieslēgumu (kkas ap 100eur).
Jautājums - kāds būtu loģisks minimālais komplekts lai pieslēgtu tagad un jau pavasarī saraktu kabeļus kā nākas? 3x2,5 un kāds automāts drošā kastē?
Lūdzu ieteikumus.


Re: El.pieslēgums dārzam - minimālais komplekts
Autors: lops ()
Datums: 20/09/2022 12:15

Pilnīgi analoģiska situācija - paskatījos kāds ir lielākais šķersgriezums, ko var izmantot kā monolīto kabeli ST mājaslapā(daudzdzīslu vajag galus presēt), pasludināju sevi par sertificētu elektriķi, izbāzu cauri atstātajai gofrai(atslēdzu strāvu vai neatslēdzu, neatceros) savu kabeli, tur plombas nebija, skaitīklis nebija, pievienoju pie sava automātslēdža visas fāzes un atsevišķi nulli, pievilku, kabeli ierušināju zemē līdz sētas mietam ar culofāna kuli galā, tad izdrukāju uz kabeļa liekamu uzrakstu ar dzīslu skaitu, ka iet 10m uz klienta sadalni, smukuma pēc parakst'ījos uz papīra ar nesalasāmu "elektriķa" parakstu, papīreli "ielaminēju" ar caurspēdīgu skoču, ar savilci pievilku pie sava kabeļa un aizbraucu prom. Uzrakstīju iesniegumu ka viss gatavs, pāzvanīja samiegojies elektriķis no ST un paprasīja kur tas vispār ir un vai kabeli esu ievilcis, pateicu ka jā, tad viņš tur visu viens pats sadarīja noplombēja un gatavs.

Tehniskā infa kā PDFs bija ST mājaslapā - ko tur var darīt, ko nevar darīt ST sadalnēs. Dārzam pietiek ar to pašu mazo monolīto melno kabeli, kas iet uz sētas mietu.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.