UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Granulu katls
Autors: ZaneNezin ()
Datums: 02/11/2022 21:51

Sveiki! Vēlos padomu no saprotošiem cilvēkiem. Katls (36 kw) ar degli (30 kw). Apkurināmā platība ap 260 m2. Ārā +7 C. Apkurinu tikai pirmo stāvu.. ap 130 m2. Degli darbinu ar 9 kw jaudu. Telpās ap +20 c. Trīsceļu vārsts uz 40 C. atgaita rāda 30 C, katla temperatūra 50 C. Paceļot trīsceļa vārsta temp. pa 5C, loģiski, ka paceļas katla temp. pa 5 C, bet nokrītas atgaitas temp. pa pāris grādiem. Māja guļbūve, siltumzudumi virs vidējā. Jautājums tad būtu, kādu temp. būtu pareizi turēt trīsceļu vārstā pie šīs situācijas un kā tai būtu jāmainās pie lielākiem saliem ar lielākām degļa jaudām?

Re: Granulu katls
Autors: Katls ()
Datums: 03/11/2022 00:02

Katlā būtu jabūt 60+°, lai nebūtu darvošanās un kondensāts. Kad katlā ir 60+° atveras termostats un sagatavotais siltuma nesējs tiek laists apkures sistēmā. Uz 45-55 turēt nav labi. Ļoti iespejams, ka katls ir par jaudīgu vajadzībai. Vai ar regulējamo trīsceļu vārstu nav tā, ka sagatavotais siltuma nesējs paliek katlā? Ļoti iespējams, ka sistēma salikta nepareizi.

Re: Granulu katls
Autors: Katls ()
Datums: 03/11/2022 00:12

Jā viss tev pareizi. Katls ir ļoti jaudīgs. Trīsceļu vārsts stradā nepareizi- nevis nodrošina pareizu t° mazajā lokā, bet neļauj siltuma nesējam nonākt sistēmā. Palaižot ārā vairāk siltuma no katla, katlā ienāk vairāk atdzesēta šķidruma, kas tiek jaukts ar karsto. Un atkal katls saražo vairāk nekā tiek palaists sistēmā. Ja kurinātu ar malku tas katls uzietu gaisā- palaistu tvaiku un pārkarstu. Nepareiza ekspluatacija. Iespējams, ka trīscelu vārsta vietā jāliek parasts termostats.

Re: Granulu katls
Autors: zigaars ()
Datums: 03/11/2022 07:37

Nu nestāsti muļķības. Nekas tur nedarvojas kurinot ar granulām.
Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Katlā būtu jabūt 60+°, lai nebūtu darvošanās un
> kondensāts. Kad katlā ir 60+° atveras termostats
> un sagatavotais siltuma nesējs tiek laists apkures
> sistēmā. Uz 45-55 turēt nav labi. Ļoti iespejams,
> ka katls ir par jaudīgu vajadzībai. Vai ar
> regulējamo trīsceļu vārstu nav tā, ka sagatavotais
> siltuma nesējs paliek katlā? Ļoti iespējams, ka
> sistēma salikta nepareizi.

Re: Granulu katls
Autors: ZaneNezin ()
Datums: 03/11/2022 09:31

Paldies par viedokļiem! Precizēšu..Trīsceļu vārstam ir termogalva, kuru turu uz 40 C. Tātad mazajā lokā nebūs mazāk par šiem 40. Par cik ārā ir silts vai ir lietderīgi kurināt degli uz pilnu jaudu? Deglis uzdzen katlu lidz 60 (cik nu tur es ieregulēju) un izslēdzas. Ja es uzlieku deglim jaudu 9 kw viņs katlu uzsilda lidz 50 C un visu laiku smuki tur šo temp.. Atgaita no mājas lidz trīsceļu vārstam ap 30 C. Vārsts maisa klāt silto no katla, lai katlā neienāktu pārāk vēss . Ir kurināts ar malku, nekas nevārās un nedarvojas. Ar malku katls uzsilstlīdz 80, tikai telpās ir par karstu, jo ārā ir silts. Katla jauda taču ir atbilstoša mājas platībai. Pie mīnus 20c deglis darbosies gandrīz uz pilnu jaudu. Vai tadman tiešām jātur katlā liela temperatūra, ja gribu tikai nedaudz pasildīt radiatorus?

Re: Granulu katls
Autors: arre ()
Datums: 03/11/2022 09:57

vai esam gatavi diskusijai par siltuma akumulatora nepieciešamību šajā gadījumā?

Re: Granulu katls
Autors: ETT ()
Datums: 03/11/2022 13:40

Mazā loka temperatūru var regulēt, bet padeves temperatūru uz māju nevar? Pēc loģikas vajadzētu būt otrādi.
Kondensāta un darvas rašanās nav atkarīga no kurināmā veida, bet no likumsakarībām. Tad jau mazo loku vispār nevajadzētu likt. Daži ražotāji uz šo jautājumu savās pieslēguma shēmās neiespringst, bet citi ar izsaukuma zīmi norāda, ka atpakaļgaitas temperatūra nedrīkst būt mazāka par 55 grādiem.
Te nu nonākam līdz siltuma akumulatora nepieciešamību šajā gadījumā. Tā kā granulu katls ir strauji iededzināms un arī strauji apstādināms, tad man domāt, ka siltuma akumulators nav nepieciešams, bet gan vēlams. Tilpuma ziņā tas varētu būt arī krietni mazāks, nekā malkas katla gadījumā, kaut gan pēc apraksta saprotams, ka tas ir kombinētā katla gadījums, jo ar malku parastu granulu katlu ir zināmas grūtības iekurināt ;)

Re: Granulu katls
Autors: ZaneNezin ()
Datums: 03/11/2022 14:01

Uz māju temperatūru regulēju ar katla temperatūru. Uzieku 50C, deglis uztur tos 50C, attiecīgi uz māju nāk 50 C. Gribu siltāk, uzlieku 60 C. Runa ir par šībrīža silto laiku. Siltuma akulumatoru itkā negribētos likt.

Re: Granulu katls
Autors: vārds ()
Datums: 03/11/2022 16:39

Katls priekš tās mājas ir vismaz 2x par jaudīgu. Tur pietrūkst 2 lietas - normāla automātika un siltuma akumulators.

Re: Granulu katls
Autors: zigaars ()
Datums: 04/11/2022 13:35

Ieliec mājā termodevēju . Uzstādi kādu temperatūru telpā gribi un katls saņems info kad un cik ilgi kurināt

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.