UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Kreisseris ()
Datums: 11/11/2022 12:46

Ir 96m2 1975 gadā uzcelta 1,5 stāvu māja ar pašteces apkures sistēmu. Sjaidu betona sienas, kkja grīdas un nesiltināts mansarda stāvs. Gandrīz visur ir daudz maz paveikts remonts. Pakešu logi. Čuguna leišu katls ar čuguna radiatoriem, izplešanās trauks atvērtā tipa bēniņos. Katls pagrabā. Viss strādā. Kurināmais režīms - vakarā iemest 2 pakas kantaino brikešu pēc kārtas un pievērt gaisa padevi. Ir neliels boileris, kura katstā ūdens izvads ir savienots ar 100l elektriskā boilera ieeju. Katlu teloas izmērs 4.5m2, augstums 1.65
Uzlikti SP, 6kw inv/7.36kw pan
---
Tā kā briketes, malka utt. ir stipri sadārdzinājušies, un ir pieejams valsts atbalsts, apsveru apkures sistēmas uzlabošanu.
1. Jauns granulu katls - īsti neder. Var uzlikt saimniecības ēkā, rakt tranšeju utt. Apkures izmaksas šobrīd dārgas.
2. SS gaiss/ūdens
Apkures izmaksas, ja ir neto sistēmā.
Abos gadījumos problēmas ir ar vecajiem radiatoriem, kurus ir vai nu jāmaina, vai jāskalo, vau vispār vis no jauna jātaisa, kā arī SS efektivitāte ir jautājums. Bija doma SS izmantot tikai kā akuri līdz 0 grādiem.

3. SS gaiss/gaiss 2-3gb, katram stāvam savs. Arī visdrīzāk kābapkuri līdz mīnusiem, la elektrību par daudz nerij.

4. Saules vakuuma kolektors, nezinu, kā varētu būt ziemā..

Siltās grīdas likt nevaru un neplānoju.
Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija vai pieredze un var ko ieteikt.

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Kreisseris ()
Datums: 11/11/2022 13:04

Protams arī izmaksas ir svarīgas, jo tāpat tas viss būs kredītā. SS gaiss ūdens izskatās visdārgākais šobrīd, bet vai efektīvākais?

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Aldiss ()
Datums: 11/11/2022 14:01

Mana situācija bija līdzīga, Pašteces izplešanās trauks tika aizstāts ar izplešanās spiedkatlu un sistema sajūgta kopā ar gaiss-ūdens SS.
Radiatori palika tie paši vecie čuguna, jo man bija lielie izmēri ar padsmit ribām - strādājot pašteces režīmā radiatora augša silta, bet apakša auksta, pieslēdzot SS ar cirkulācijas sūkni, radiators vienmērīgi remdens.
Tagad daļā mājas ir siltās grīdas, daļā palikuši tie paši čuguna radiatori.

Gaiss-Gaiss SS- lēti, silti un labi, bet troksnis un gaisa plūsma. Koplietošanas telpām ok, bet guļamistabai ne visai. Apkures atbalstam starpsezonā (kā tagad) pietiks ar vienu nelielu gaiss-gaiss SS koptelpā- siltums pats izplatīsies pa māju, ja durvis nebūs aiznaglotas.

Saules kolektors ziemā nek dižu nedos.

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Datums: 11/11/2022 14:30

Saules kolektors (tas ko autors sauc par vakuuma) tumšajā sezonā neko nedod - vismaz tādā izpratnē kā siltums. Saules kolektors tāpat kā SP strādā sezonā un atšķirībā no SP, kolektors domāts tikai karstajam ūdenim vasaras sezonā. Bet nu sezonā kolektors labi pilda savu uzdevumu un ja alternatīva ir elektrība, kura maksā, tad par kolektoru var padomāt.

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Kreisseris ()
Datums: 11/11/2022 14:47

Man tie radiatori arī nav pārāk maziņi, vairāk jādomā vai nesāks tecēt zem spiediena.
Veco čuguna katlu negribas likvidēt, bet sajūgt kopā ar SS.
Mani biedē, ka nogulsnes no vecajām trubām un radiatoriem var tikt iekšā SS un tas, ka tas viss sadārdzina šo pasākumu. Šobrīd SS kopā ar 100l AK un varbūt boileru man piedāvā 8000-10500 kppā ar darbu, kur paša SS cena ir 4000 6kw toshiba un 4800 7.4kw (laikam) panasonic.

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Kreisseris ()
Datums: 11/11/2022 14:50

Vislētākais bija ap 6000-6500 6kw kopā ar darbu pliks SS bez nekā

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: ETT ()
Datums: 11/11/2022 14:50

Var neko neskalot, bet mainīt uz jaunu. Izmaksas par uzturēšanu vienmēr zemākas par sistēmas nomaiņu. Siltuma akumulators novērsīs pārējās iedomas...

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Kreisseris ()
Datums: 11/11/2022 15:46

Vecās sistēmas priekšrocība ir tā, ka nevajag ne elektrību, ne kādus sūkņus, tāpēc arī negribas to likvidēt, un kurināt var ar ko gribi.

Pagaidām sliecos domāt par pliku SS, dabūt atbalstu un nākotnē apgreidot tālāk...

Varbūt pielikt klāt SS otrā stāvā gaiss/gaiss

Ar ss pašteces sistēma var palikt atvērtā tipa bez sūkņa?
Skalošanu var veikt neņemot radiatorus nost?

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Aldiss ()
Datums: 11/11/2022 18:12

>>>Ar ss pašteces sistēma var palikt atvērtā tipa bez sūkņa?>>>

Sistēma ir jātaisa slēgtā, lai nenotiktu SS sltummaiņa un sūkņu korozija skābeklim nonākot ūdenī.. Paštece var būt arī slēgtā sistēmā, proti, vaļējā izplešanās trauka vietā noliek izlešanās trauku/spiedkatlu. Siltumsūknim, (atkarībā no modeļa, protams), jau ir savs komplektā iekļauts apkures loka sūknis. Pašteces sistēmās ir lieli cauruļu diametri un pietiek ar visnīkulīgāko sūkni.

>>>Skalošanu var veikt neņemot radiatorus nost?>>>

Jā, var. Vienīgi nevajag sabīties no melnās ūdens krāsas un nopļekāt tapetes.

Re: Pašteces apkures sistēmas uzlabošana, nomaiņa vai alternatīva.
Autors: Kreisseris ()
Datums: 12/11/2022 10:57

Es domāju skalošanu visai sistēmai uzreiz, nevis katrai istabai atsevišķi, piem pagrabā pie katla. Vai tā var? Tas, ka ūdens melns, to es zinu. Mani uzstādītāji biedē, ka SS var piedzīt pilnu ar nogulsnēm un tāpēc vajag jaunus radiatorus.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.