UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Autors: zigaars ()
Datums: 23/11/2022 14:46

Laba diena. Lūdzu palīdziet ar pareizu turpgaitas, atoakaļgaitas un sūkņa virzienu. Ilgus gadus nelietoju, tagad vēlos pasildīt grīdas, bet kautkas nav īsti pareizi saslēgts. Senos laikos sildīja, kautkad vajadzēja visu noņemt, caurules pārtaisīt un rezultātā esmu laikam neoareizi salicis. Palīdzat lūdzu ar padomu.
[photos.app.goo.gl]

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Datums: 23/11/2022 15:03

Obligāti sāc ar termogalvu, kura tur apakšā atrodas. Ārkārtīgi bieži ir problēma, ka ventilis paliek iespiestā stāvoklī, jo ap to puļķīti savācas dažādi uzsēdumi, kuri ieķīlē pasākumu. Tātad tev ir jānoņem tā plastmasas cepure līdz tu nonāc lī pašam ventīli, kurš kā jau minēju ir 2mm resns puļķītis un kuram ir jāvar kustēties iekšā un ārā. Tā kā viņš arrokām nav sospiežams vajadzīgs piemēram āmurs ar kuru nevis sit bet uzspiež, vai kāds cits metāls ar pietiekamu virsmu. Ja viņš ir iespiestā stāvoklī un nekustās tad ir 2 varianti:
1) ar to pašu āmuru spiest vairākas reizes un tad viņš dažkārt izkustās un iznāk ārā, tad jāturpina kustināt lai tie uzsēdumi norīvējas,
2) ja nekādi nevar izkustināt, tad nāksies mazliet paskrūvēt pirmo uzkriezni pie puļķa, tikai pakustināt, būs kāds piliens ar siltumnesēju ārā, bet tas nekas. Kad puļķis izlien, tad uzgriezni pievelk un atkārto puļķa notīrīšanu.
Pēc tam uzliek termogalvu uz lielāko temperatūru un uzskūvē atpakaļ. Man šāda problēma notiek katā sezonas sākumā un dažkārt gadās arī sezonā pāris reizes. Es domāju, ka tā arī būs tā problēma.

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Autors: zigaars ()
Datums: 23/11/2022 15:09

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Obligāti sāc ar termogalvu, kura tur apakšā
> atrodas. Ārkārtīgi bieži ir problēma, ka ventilis
> paliek iespiestā stāvoklī, jo ap to puļķīti
> savācas dažādi uzsēdumi, kuri ieķīlē pasākumu.
> Tātad tev ir jānoņem tā plastmasas cepure līdz tu
> nonāc lī pašam ventīli, kurš kā jau minēju ir 2mm
> resns puļķītis un kuram ir jāvar kustēties iekšā
> un ārā. Tā kā viņš arrokām nav sospiežams
> vajadzīgs piemēram āmurs ar kuru nevis sit bet
> uzspiež, vai kāds cits metāls ar pietiekamu
> virsmu. Ja viņš ir iespiestā stāvoklī un nekustās
> tad ir 2 varianti:
> 1) ar to pašu āmuru spiest vairākas reizes un tad
> viņš dažkārt izkustās un iznāk ārā, tad jāturpina
> kustināt lai tie uzsēdumi norīvējas,
> 2) ja nekādi nevar izkustināt, tad nāksies mazliet
> paskrūvēt pirmo uzkriezni pie puļķa, tikai
> pakustināt, būs kāds piliens ar siltumnesēju ārā,
> bet tas nekas. Kad puļķis izlien, tad uzgriezni
> pievelk un atkārto puļķa notīrīšanu.
> Pēc tam uzliek termogalvu uz lielāko temperatūru
> un uzskūvē atpakaļ. Man šāda problēma notiek katā
> sezonas sākumā un dažkārt gadās arī sezonā pāris
> reizes. Es domāju, ka tā arī būs tā problēma.

Termogalva ir kārtībā. Neieslēdzot sűkni kolektors ir karsts (ne grīdas caurules) , kā ieslēdz sūkni tā viss atdziest. Problēma ir ūdens virzienos un sūkņa virzienā. Kā ir pareizi nezinu.

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Datums: 23/11/2022 15:14

Attiecībā par sūkni. Godīgi sakot izskatās mazliet jocīgs tas kolektora slēgums, jo pēc manas loģikas pienākošajai siltajai caurulei ar visu termogalvu bija jāsēž pašā labajā malā, nevis kā tagad kreisajā. Tagad pie šī virziena sanāk, ka termogalva diez ko daudz nejauc - zonde atrodas praktisku turpat. Savukārt, ja kustība bija iecerēta otrā virzienā (attiecīgi arī sūknis otrādi, lai gan neizskatās, ka to sūkni otrādi tur var iemontēt), tad sanāk, ka siltais tiek piejaukts klāt lai iegūtu konstantu atgaitas temperatūru no grīdām, kas nav īsti korekti manuprāt.
Lai kāds gudrāks to vēl nokomentē.
Nu jā, tā būs kā tu saki šajā variantā, jo termogalva atveras, dažu sekunžu laikā zonde uzsilst un aizver termogalvu ciet, kas nav pareizi. Es teiktu, ka mainot sūkņa virzienu maisīšanās notiks. Parasti gan zondi liek uz turpgaitas temperatūru grīdām, bet ok, kā sataisīts tā sataisīts. Tā vismaz vajadzētu funkcionēt maisīšanās procesam.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 23/11/2022 15:17, labojis Vilnis_Radio.

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Autors: Mx ()
Datums: 23/11/2022 21:40

Man izskatās, ka sūknja mezglu vajag pagriezt kājam gaisā, tā lai nomainās sūknja virziens un kolba ari tad bus augšā. Tad vismaz loģiski vilks no aukstā kolektora uz leju, tur sajauksies ar silto pienākošo un aizstums uz grīdām. Piejaukšanu noteiks atejas uzstādītā temp.ko ieregules ar termogalvu (jo kolba ir atejā).
Ari tas,ka sobrid kolba stav uz leju ir nepareizi, siltums taču iet uz augšu..

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Autors: ETT ()
Datums: 23/11/2022 21:48

Neesmu speciālists, bet viedoklis ir :) Lai arī pienākošās un aizejošās plūsmas pieslēgums ir visai netradicionāls, bet silto grīdu temperatūras regulēšanas princips ir salīdzinoši vienkāršs. Lai nodrošinātu salīdzinoši zemāku grīdas apkurei nepieciešamo siltuma nesēja temperatūru, pienākošajam, relatīvi karstajam siltuma nesējam tiek pēc vajadzības piejaukts atpakaļgaitas aukstais ūdens. Tātad šajā gadījumā zonde kontrolē atpakaļgaitas temperatūru, un pēc būtības , lai nebūtu nepareizas siltuma pārneses, tai jāatrodas augšpusē. Sūknim arī jābūt otrādi, jo pašlaik tiek mēģināts caur jaucējkrānu karsto plūsmu, gan iedzīt grīdās, gan arī uzreiz atpakaļgaitā. Cik saprotu, tas mezgls, kas pašreiz ir virs sūkņa ir kaut kas līdzīgs pretvārstam, un tam būtu jābūt lejas pusē. Tad tas neļautu karstajam nesējam plūst sūkņa virzienā. Bet, kā jau minēju sākumā - tās tik manas iedomas :)

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Autors: ETT ()
Datums: 23/11/2022 21:49

Mx jau uzdriķējis īsāk.

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Datums: 23/11/2022 22:33

Es pacentos uzzīmēt kā manuprāt būtu pareizi jānokonfigurē, lai viss pareizi strādātu:
[failiem.lv]

Re: Siltās grīdas kolektora pieslēgums.
Datums: 23/11/2022 22:44

Es tā padomāju un nedomāju, ka esošo slēgumu apmetot sūkni otrādi viss būs labi, jo redz kas notiek. Sūknis vilks ārā no augšējām grīdas caurulēm un attiecīgi apakšējās plūdīs iekšā. Bet kas notiek, kad atveras termovārsts? Mandomāt, ka sūknis vilks ārā no sistēmas atapakaļgaitas un attiecīgi turpgaita pie termovārsta raus iekšā un siltums tā arī nenonāks līdz kolektoram. Ja nu viņa kaut kā varēja strādāt, tad tikai gadījumā ja sūknis velk no apakšas uz augšu, bet zonde ir pielikta labajā pusē pie augšējā kolektora. Bet arī tādā gadījumā daļa karstā vienkārši aizplūdīs sistēmas atpakaļgaitā, kas ir protams neracionāli.
Šādā kolektora izpildījumā manuprāt divi varianti, vienot nost visas caurules un apgriezt kolektoru spoguļattēlā, lai sanāk kā manā bildē, vai arī mēģināt caurules ar sistēmas turpgaitu novietot tālajos galos (kas man šķiet nereāli, jo caurules jau ir pierieztas pēc garumiem.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 23/11/2022 22:46, labojis Vilnis_Radio.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **        **    **  ********   ********  
 **     **  **         **  **   **     **  **     ** 
 **     **  **          ****    **     **  **     ** 
 ********   **           **     **     **  **     ** 
 **         **           **     **     **  **     ** 
 **         **           **     **     **  **     ** 
 **         ********     **     ********   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727