UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Martins84 ()
Datums: 27/02/2023 20:32

Mājai ir urbums 26m. Aukstajam Ūdenim baktēriju daudzums analīzēs no sūkņa 85.
Dzeramajam ūdenim pēc reversās osmozes 2500. RO traukam tilpums ir tikai 7L, līdz ar to tas tiek tukšots bieži. Būs pārejie mērījumi no RO ir labi.

Pieļaujamais baktēriju daudzums dzeramajam ūdenim ir 1000.

Kurā vietā rodas šis baktērijas aukstajam ūdenim? Vai ir iespējams, ka spiedkatlā ir baktēriju perēklis? Sistēmai ir arī uzstādīts atdzelžotājs.

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Praktiķis ()
Datums: 28/02/2023 07:29

Dabā neeksistē sterils ūdens- kāpēc cilvēks ir iedomājies,ka viņam tāds būtu jādzer? Lietojot uzturā destilētu ūdeni no organisma tiek izčurāti minerāļi ko tas piesaista. Ilgtermiņā tas atstāj graujošas sekas cilvēka veselībai.
Paskaties Youtybe ; akadēmiķis Gorinčuk-interesanti.
Es savu filtru pēc tam izmetu......

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Tinis ()
Datums: 28/02/2023 07:37

Praktiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dabā neeksistē sterils ūdens- kāpēc cilvēks ir
> iedomājies,ka viņam tāds būtu jādzer? Lietojot
> uzturā destilētu ūdeni no organisma tiek izčurāti
> minerāļi ko tas piesaista. Ilgtermiņā tas atstāj
> graujošas sekas cilvēka veselībai.
> Paskaties Youtybe ; akadēmiķis
> Gorinčuk-interesanti.
> Es savu filtru pēc tam izmetu......
--------------
Sterils ūdens un ūdens bez minerālvielām nav viens un tas pats. Baktērijas ir mikroorganismi, nevis minerālvielas. Lietus ūdenī arī nav minerālvielu.

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Katls ()
Datums: 28/02/2023 08:06

Vajag izveikt dezinfekciju sistēmai. Ja suknis ir gidrorors, tad suknī ieliet dezinfekcijas lidzekli un lenam iztecinat caur sistemu. Te gan jasaprot, ko drīkst liet. Parasti kadi hlorejoši vai ozonejoši līdzekļi. Ja ta draza ir dzeramā ūdens filtros, tad būs grūtak, teoretiski reversajai osmozei bakterijam cauri nebūtu jāiet. Gan jau krievu yutub kanalos būs aprakstīts, ka šo izveikt

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Hmm ()
Datums: 28/02/2023 09:01

RO viens no uzdevumiem ir noņemt baktērijās, tā kā vislielākā varbūtība, ka baktērijās ieperinājušās pēc bundulī pēc tam, vēl variants, kuru teorētiski nevar izslēgt, trauks kurā pildīji ūdeni analīzēm, nebija tīrs.
Latvijā ūdens no urbumiem nav slikts, protams, jāskatās konkrēti apstākļi, vai vispār ir vajadzīgs RO filtrs...
Akas ūdeni, aktīvi apdzīvotā rajonā, es ar nelietotu uzturā bez RO, bet 27m, nav gluži aka.
Runājot par RO un minerāļiem, jā, nav labi ilgtermiņā, tomēr, ja ūdens citādi nav lietojams uzturā, tad RO ir vai kaudze pudeļu ik dienas. ir vienīgie risinājumi. Vispār jau ir pieejami RO kuri pēc filtrēšanas pievieno minerāļus.
Pie mums ir divas galējības - viena skriet uz avotu ceļamalā/grāvmalā un stāstīt, ka tas ir pats labākais ūdens pasaulē, jo to dzerot pirms 200 gadiem tante Anna izveseļojās no nāvīgas slimības, un otra, normālu dzeramo krāna/urbuma ūdeni nelietot uzturā, bet mēģināt filtrēt vai aizstāt ar pudeļu ūdeni.

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Martins84 ()
Datums: 25/03/2023 20:49

Papildinājums jautājumam un secinājumi.
Pēc izpētes secināju, ka ūdens sastāvas spiediena tvertnē (hidroforā). Atjaucu vaļā hidroforu un tur bija daudz māls un dūņas. Iztīriju, smaka pazuda, bet atkal parādījās pēc 2 nedēļām. Bez dezinfekcijas hidroforā baktērijas atgriezīsies. Jāmeklā kamdēl hifdroforā(80L) tas ūdens tik vāji mainās. It kā mājas ūdens spiediens ir labs- 2,5 Bar.

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: LaurisV ()
Datums: 25/03/2023 21:35

80l ir daudz, iespējams, 2X par daudz, atkarībā no cilvēku skaita.

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis ()
Datums: 26/03/2023 07:25

Kā saka politiķi: Interesants jautājums? Taču tas samērā plašs. Kaut arī senči vēsta “..kas par daudz, tas par skādi”, cilvēka un vispār jebkuras dzīves būtnes gadījumā, kuras sarežģītākas par bakterijām, mēs bez tām iztikt teorētiski nevaram, jo to darbība nodrošina mūsu dzīvotspēju. Kā? Tās būtņu (sk. Iepriekšminēto atsauci) zarnu traktā nodrošina barības vielu sašķelšanu līdz molekulāram līmenim. Un vēl, vismaz tā zinātnieki apgalvo, bakterijas bija pirmās dzīvās būtnes uz mūsu grēcīgās Zemes, tā kā atbrīvoties no tām? Ha, ha, ha... Nu tiem, kas lasa angļu mēlē jāmeklē tāda anglosakša natūrpētnieka kā Dunn Rob 2020g. necilā grāmatiņa Dann R. “Not alone at home...” te /sentrumbookstore.com/catalog/books/reference-scientific/9785001393290/ , man kā nelaimīigajam jālasa bija krieviski tādā formātā (Не один дома. Естественная история нашего жилища от бактерий до многоножек тараканов и пауков _iknigi.net). Nu un secinājums: nav jēgas censties atbrīvoties no baktērijām, jo aukstajam ūdenim ieplūstot mājas cauruļvados, no tā (aukstā ūdens) tam sasilstot izkrīt minerālvielas ( karbonātkaļķis, dzelzs, sērs(sērdeņraža veidā)...), nogulsnējoties sistēmā un tā, kā nogulsnes ir porainas, tad tajās vairojās tevis piesauktās bakterijas. Un kā lielu noslēpumu pateikšu, ka mājās viskaitīgākā sistēma ir tieši duša – tas ir smidzināts ūdens. Meklē Latvijas radio arhīvā par ūdeni un tā piesārņojumiem raidījumu. Tā, ka vienīgais ceļš ir pareizi sadzīvot ar šo ne – laimi. Jo ja tu centīsies būt pārāk TĪRS, tad tevi sagaida Dieva sods – astma un citas kaites....

Re: Baktēriju daudzums palielinas pēc ienākšanas mājā.
Autors: ETT ()
Datums: 26/03/2023 13:29

Piekrītot neviennozīmīgās personas vārdabrālim, vēlos vien konkrētajā gadījumā pabrīnīties par reversās osmozes neefektivitāti. Kaut kas tur nav īsti pareizi...

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.