UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kā labāk savilkt kabeļus pa aukstajiem bēniņiem?
Autors: onka ()
Datums: 27/04/2023 10:41

Sveiki! Ir vajadzība savilkt elektro kabeļus pa istabām cauri aukstajiem bēniņiem koka mājā. Nekādi savienojumi un nozaru kārbas bēniņos nav plānoti, vadi iet vienkārši tranzītā. Kāds ir labākais variants no drošības un izmaksu viedokļa: pliks kabelis, gofrā, plastmasas vai metāla, kārbā, caurulēs, ...? Bēniņos plānots sapūst ekovati, vai kabeļus laist ekovates slāni, vai pa laipām, vai labāk piekārt pie jumta konstrukcijas?

Re: Kā labāk savilkt kabeļus pa aukstajiem bēniņiem?
Autors: Jampadracis ()
Datums: 27/04/2023 11:01

Pašiem kabeļiem, kuriem ir dubultais apvalks (katrai dzīslai apvalks + kopējais apvalks - parastie kabeļi kā teikt) ir pilnīgi vienalga, kur konstrukcijā viņus izvieto.

Nu, tas, kas būtu jānodrošina, lai kļūdas pēc kādu skrūvi neielaiž vadā vai pūšot ekovati, kautko nesačakarē.

Es laistu kabeļus tik, cik var, redzamajā daļā un to, ko neredz - sagrupētu un ieliktu kārbā.

Daudzi bļauj, ka karkasenēs kabeļi jāliek gofrā. Tā gluži nav taisnība. Gofrā jāliek tikai tie kabeļi, kuriem ir viens apvalks (ķipa, katra dzīsla atsevišķi). Kakrasenēs gofrā kabeļi ar dubulto apvalku tiek likti ērtuma dēļ - tas tad, ja vispirms tiek savilktas gofras, tad viss aizšpaktelēts un tad izvelk kabeļus caur gofrām. Ja zini uzreiz, kur kāds kabelis vajadzīgs, tad gofras nav nepieciešamas.

P.S. nēsmu elektriķis

Re: Kā labāk savilkt kabeļus pa aukstajiem bēniņiem?
Autors: Oho ()
Datums: 28/04/2023 09:38

Vislabāk jau vadus būtu smuki sasiet ar savilcējiem un atstāt redzamus, es vilktu gar spāru apakšu, ja nu kas, tad grauzējiem grūtāk piekļūt, lai gan peles ir redzēts, ka staigā arī pa nelīdzeniem betona griestiem, ja ir kur ieķerties. Plastmasas gofras izmantošana ko daudzi liek neuzlabo ugunsdrošību, tas vairāk paneļu mājām, kad gatavas sienas bez elektroinstalācijas piegādā būvlaukumā un pēc tam velk kabeļus iekšā. Bet metāla caurulēs likt..to esmu redzējis tikai daudzstāvu māju kāpņu telpās kur baidās no demolēšanas.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.