UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Elektrības pievads no sadales uz māju
Autors: knagis ()
Datums: 13/06/2023 17:18

Vai kaut kur ir aprakstīti noteikumi, kā ievilkt privātmājā elektrības pievadu no sadales. Man šobrīd sanāk 4x25mm2 vads, kas divās vietās ir pārtraukts (divas saimniecības ēkas pa vidu). Bet man tikko apgalvoja, ka tas var neiet cauri un vajagot nepārtrauktam vadam būt no skaitītāja līdz mājai. Tas man nešķiet ticami, jo arī sadales tīkls nemaz negribot slēgt vairākus vadus pie sadales klāt...

Re: Elektrības pievads no sadales uz māju
Autors: agrais ()
Datums: 13/06/2023 17:24

Pēc manas pieredzes,tad ST ir dziļi vienalga kas ir aiz skaitītāja.... Pie skaitītāja sadales viņu atbildība beidzas.

Re: Elektrības pievads no sadales uz māju
Autors: knagis ()
Datums: 13/06/2023 18:40

ST paši man tādu komentāru liekas minēja, kad man slēdza klāt vadu - jo pieslēgums jau ir ST pusē vēl, aiz plombēm. Tas ir, ST ir vienalga, ko es lieku pie sava vada (nu tā jau gluži arī nav, ne velti ģeneratori jāskaņo atsevišķi, bet ne par to ir runa), bet viņi negrib vairāk kā vienu vadu slēgt pie skaitītāja.

Bet šoreiz vairāk jautājums tieši par mājas elektrības ierīkošanu, jo nododod māju ekspluatācijā taču ir kaut kāds sertificēta elektriķa papīrs vajadzīgs, vai ne?

Re: Elektrības pievads no sadales uz māju
Autors: kubiks ()
Datums: 13/06/2023 22:32

Tu savā pusē drīksti darīt praktiski jebko, kas nerada problēmas citiem elektrotīkla lietotājiem.

Re: Elektrības pievads no sadales uz māju
Autors: Aldiss ()
Datums: 13/06/2023 22:37

Nododot ēku ekspluatācijā, vajadzēs vadu izolācijas pretestības mērījumus. Sākums ir mājas sadale, ne elektrības skapis uz ielas.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********    ******   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **     **  **        **** ****  **     ** 
 ********   ********   **        ** *** **  ********* 
 **     **  **         **        **     **  **     ** 
 **     **  **         **    **  **     **  **     ** 
 ********   **          ******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727