UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Cik mikronu un kāda materiāla ūdens filtra kasetnes likt?
Autors: Artanis ()
Datums: 12/07/2023 01:25

Labs vakars!

Iegādātajā mājā viens aiz otra uzstādīti divi 20" ūdens filtru korpusi (ūdens no 25m spices). Ja pareizi saprotu no internetā lasītā, tad ideja laikam ir tajā, ka pirmais filtrs paredzēts vairāk mehānisko piemaisījumu (smilts) un dzelzs samazināšanai, savukārt otrais filtrs domāts smalkākai filtrēšanai ar aktīvo ogli vai ko tamlīdzīgu, vai tā?

Un lūdzu paskaidrojiet smalkāk par ūdens filtra kasetnes materiāliem un mikroniem - cik noprotu, tad polipropilēna diega filtri ir paši lētākie un sliktākie, un pat smalkākais 5 mikronu diega filtrs būs sliktāks pat par 20 mikronu kvalitatīvo gofrētā poliestera filtru, pareizi?

Tad kādu filtru labāk likt pirmajā un otrajā filtra ietvarā - ūdens tomēr svarīga lieta, negribu iecirst kapeiku nevietā, bet negribētos arī mest naudu vējā. Kādus filtrus un kādā kombinācijā paši izmantojat?

Jau iepriekš paldies par atbildēm!

Re: Cik mikronu un kāda materiāla ūdens filtra kasetnes likt?
Autors: agrais ()
Datums: 12/07/2023 07:23

nekadu dzelzi, ka arī kaļki, sie filtri neattīra...Tu ar viniem noņem tikai lielakus vai mazakus mehaniskus piemaisījumus. Attiecīgi smalkaks vai rupjaks. Smalkāks aŗī paredzets kaut kadam konkretam udens daudzumam, līdz ar to arī biežak jamaina.Ja ūdens smird, ir dzelžains, liela kaļķa koncentrācija utt, tad janodod analīzes un tad tikai sapratīsi ko vajag...Iespejams ka vajadzīgs atdzelžotājs vai mīkstinatājs. To parastie filtri nenodrosina.Ja ūdens ir labs, tad ar parastiem filtriem vienkārsi attīri no lielakiem un mazakiem mehaniskiem piemaisījumiem... Un viss, nekadu citu funkciju tie nepilda.

Re: Cik mikronu un kāda materiāla ūdens filtra kasetnes likt?
Datums: 12/07/2023 12:11

Tā ir kā Agrais raksta, parasti šādi liek vienu rupjāku filtru un aiz tā smalkāku. Es biju slinks un 2 filtrus neieliku un man vienā kasetē ir 1mikrona filtrs un viss. Mainu pēc iedvesmas, bet parasti reizi 1-2 mēnešos. To parasti bišķi jūt jau dušā uz spiedienu. Ja tāds švakāks paliek, tad mainu filtru.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.