UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Apkures katla uzpilde.
Autors: Hidrants ()
Datums: 16/07/2023 11:53

Labdien, izlēmu apkures sistēmā iepildīt pretkorozijas līdzekli. Līdzeklis iepildīts nepieciešams papildināt ar ūdeni. Apkures sistēma papildinās no dzeramā ūdens sistēmas vai nevar rasties situācija, ka tā ķimija nonāk dzeramajā ūdenī? Varbūt ir kāds vārsts kas ļauj šķidrumam plūst tikai vienā virzienā?

Re: Apkures katla uzpilde.
Datums: 16/07/2023 12:40

Lai arī kāds elements (noslēdzams vārsts, pretvārsts, vai abu kombinācija) būs starp šīm divām sistēmām, vienmēr pastāvēs varbūtība, ka rodas tajos sūce. Tas nav biežs defekts, bet nu nekas nav mūžīgs. Ja grib nodrošināties, tad labāk starp sistēmām ielikt lokano cauruli, kuru piekrūvē tikai tajā brīdī kad sistēmā nepieciešams papildināt ūdeni - atgriež krānu, papildina sistēmu un pēc tam noskrūvē lokano cauruli atkal nost. Ja pie apkures pieslēgts kombinētais boileris, tad arī caur to var nokļūt siltajā ūdenī apkures šķidrums (ja izrūsē trauks) un pret tādu problēmu jau ir grūti aizsargāties. Vienīgais veids ir sekot spiediena maiņām apkures sistēmā, bet nu to nav reāli izsekot ikdienā, ja vien to nedara automātika.

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: agrais ()
Datums: 16/07/2023 13:19

Nu vispār jau apkures sistēma daudz mazāks spiediens ka pāreja ūdens sistēma. Līdz ar to neko iespiest pie dzeramā ūdens nemaz nevar .... Nu sirds mieram vari ielikt pretvārstu. Pagājušo gadu kaimiņš cakarejas ar apkures sistēmas spiedienu,ik pa laikam spiediens pacelas. Pie vainas bija boileris,caur to arī pamazām apkure ieplūda papildus ūdens. Bet otrādi...nu nezinu,vismaz man tas nav iespējams. Apkure 0,9-1 atmosfēra,ūdens sistēmā ap 4,5.. Kādā veidā no apkures kaut ko varētu iespiest?

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: ETT ()
Datums: 16/07/2023 15:34

Neesmu redzējis tādu ūdens sistēmu, kurā 100% no tā ekspluatācijas laika vienmēr būtu spiediens. Profilakses, filtru maiņa, sūkņu bojājumi, utt...

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: Aldiss ()
Datums: 16/07/2023 15:48

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu vispār jau apkures sistēma daudz mazāks
> spiediens ka pāreja ūdens sistēma. Līdz ar to neko
> iespiest pie dzeramā ūdens nemaz nevar .... Nu
> sirds mieram vari ielikt . Bet otrādi...nu nezinu,vismaz man
> tas nav iespējams. Apkure 0,9-1 atmosfēra,ūdens
> sistēmā ap 4,5.. Kādā veidā no apkures kaut ko
> varētu iespiest?

Notiek un kā vēl notiek. Brīdī kad abas sistēmas savienojas, piem. kombinētajā boilerī vai konensācijas gāzes katlā nokorodē siltummainis, abās sistēmās spiediens izlīdzinās. Sākot kurināt, apkures sistēmā spiediens aug un tas spiež uz ūdensapgādes pusi. Tādēļ, ja notiek arī siltā ūdens sagatavošana, kategoriski nedrīkst izmantot tosola, etilēnglikola siltumnesējus.
Katru dienu uz manometra bultiņām neviens neskatās.

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: Jampadracis ()
Datums: 17/07/2023 09:33

Jautājums, kam tas vispār vajadzīgs. Apkures sistēmā esošais ūdens ar laiku paliek bez skābekļa. Rūsēšana nenotiek - pie nosacījuma, ja aiz neko darīt apkures sistēmas ūdens tiek mainīts.

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: Vidzeme ()
Datums: 17/07/2023 10:09

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
Apkure 0,9-1 atmosfēra,ūdens
> sistēmā ap 4,5..

Vai 4.5bar tas ir normāli mājas dzeramā ūdens sistēmā? Man piem. pie 2.5bar ieslēdzas un pie 3bar izslēdzas sūknis. Nenoliegšu,bet gribētos nedaudz labāku spiedienu,kāda ir norma min/max?

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: ints45 ()
Datums: 17/07/2023 11:56

Man Grundfoss sūknis dod 3,7 bar spiedienu ūdensvadā. Pēc būvnormatīviem individuālajā apbūvē 6 bar ir max

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: Jozhix ()
Datums: 17/07/2023 12:35

6 bar nav ljoti daudz? Man suuknim teoreetiski max 4.2 bar, iereguleeju, lai iesleedzas pie 2.1, izsleedzas pie 3.4. Spiedkatlaa 1.8 bar.
Dushaa spiedienu jau regulee maisiitaajs, eko ap 8l / min... jeb es jaucu spiedienu ar uudens razhiibu?

Re: Apkures katla uzpilde.
Autors: Hindrants ()
Datums: 17/07/2023 16:17

Uzliku pretvārstu. Sistēma man tāda, kā rakstīts iepriekš - vajadzības gadījumā pieslēdzu šļūteni katlam un uzpildu.
Ūdens hidroforā 2.5 ir izslēgšanās 1.5 ieslēgšanās, apkures katlā 2. Gribēju nodrošināties pret situāciju kad uzpildes brīdī kāds pēkšņi istabā atver krānu un hidroforā krīt spiediens.
Ķīmiju lēju tāda iemesla pēc, ka vienreiz nācās veikt sistēmas labojumus, pēc tam ar rūsu aizauga silto grīdu plūsmas mērītāji. Manā gadījumā tie nav izjaucami un iztirāmi, pat ja būtu tad atkal būtu jārauj vaļā sistēma, tagad it kā nopirkts un uzpildīts sirdsmiers, ilgtermiņā redzēs vai bija jēga.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  **    **  **    **        ** 
 **    **   **  **    **  **   **   **         ** 
 **          ****      ****    **  **          ** 
 **           **        **     *****           ** 
 **           **        **     **  **    **    ** 
 **    **     **        **     **   **   **    ** 
  ******      **        **     **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727