UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: knagis ()
Datums: 24/08/2023 22:49

Pie mājas no zemes nāk, pēc visa spriežot, avots. To vajag novadīt uz meliorācijas grāvi, jo citādi pēc pēdējām lietavām līmenis jau krietni pacēlies - tas avots gana piesātina apkārtējo zemi ar mitrumu un mūžu vecā meliorācija netiek galā. Grāvis apmēram 70 metru attālumā. Papildus doma uz to pašu bedri novadīt lietus ūdeni un drenāžu, ko pa to pašu cauruli aizvadīt uz grāvi.

Jautājums - kādu cauruli tam var izmantot?

1. Ar parastajām kanalizācijas negribētos, jo līkumi jāpērk utt. Pati caurule virs 5 eur metrā.
2. Pipelife Raineo, 110/97mm maksā 5.64eur/metrā. 6m gabalos.
3. Evopipes EvoCab Hard 110mm cietā sarkanā vadu gofra maksā 2.61 eur/metrā. arī 6m gabalos
4. Evopipes EvoCab Flex 110mm vadu gofra maksā 1.78 eur/metrā. 50m ruļļos.

Ļoti jau sliecos, ka jāizmanto 4. variants. ja liek gumijas savienojuma vietā, tad ūdeni it kā nelaiž (spiediena jau tur nekāda tajā trubā nebūs). Un 50m rullis tomēr man krietni ērtāks būs, vienīgi ar lokano cauruli būs jāpieskata, lai kritums visu laiku ir.

Kāds būtu iemesls neizmantot vadu gofru šim mērķim?

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: agrais ()
Datums: 25/08/2023 06:54

Tadiem, un līdzigiem merkiem jau tās 4 varianta trubas domatas.Tikai tu tur gribi gan avoto pievienot, gan lietus udenus. Iespejams ka 110 būs pa tievu. Nav jau tikai šīs konkreta razotaja trubas, ir jau diezgan liels piedavajums, bet tas pasam jaskatas.Tas kritums nav tur nu galīgi uz mm jaskatas, bet nu daudz maz vajag.Galvenais lai nav pret spalvu udenim jatek.Par lietus ūdeni skaidrs...bet kā to avotu doma iebāzst tai trubā?

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: knagis ()
Datums: 25/08/2023 07:50

Doma ir ielikt tur infiltrācijas kasti, lai caur to tiek uz cauruli. Vai arī grodu ielikt. Šobrīd ir bedre 1m diametrā, kur ūdens sūcas iekšā un stāv. Līdz pēdējiem lietiem pats sūcas normāli prom un turēja līmeni (minu, ka meliorācijas līmenis), tagad pēc pēdējā gāziena savi 20cm klāt.

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: agrais ()
Datums: 25/08/2023 08:12

Nu nezinu...manuprat tad labāk ap to avotu taisīt drenāzu, ka nu tur vajag.To pasu trubu roc pec prasībam ka drenazu taisa...oli, ģeotekstils utt.Tur arī liekais ūdens nosuksies. Kada jega izmest nautu par infiltracijas tuneli vai grodu.Pielauju ka tos atri vien pieraus pilnus ar smiltim, un jegas bus maz. Es ar te nemos ar mitram vietam, kaut kas arī izdodas. Es nekadus grodus un tunelus sini gadijuma neliktu.

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: ints45 ()
Datums: 25/08/2023 12:59

Es vispirms noskaidrotu vai tas "avots" nav drenāžas kolektora bojājums un tā ir vieta kur ūdens atradis izeju

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: knagis ()
Datums: 25/08/2023 15:07

Tas ir variants, bet, pat ja tā, man reālāk ir no tās vietas pielikt jaunu trubu, nevis mēģināt senu padomju meliorāciju labot.

Nedaudz ticamāks minējums ir, ka tur varētu būt bijusi vēl senāka meliorācijas bedre, kas kaut kad aizstumta ciet, bet uz turieni pazemes straumītes jau bija "pieradušas". Tas arī izskaidrotu, kāpēc man tur mistiski dziļi melnzeme, kamēr visapkārt smilts.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 25/08/2023 15:07, labojis knagis.

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: agrais ()
Datums: 25/08/2023 16:05

Nezinu cik tev tas avots tur dziļi. Bet meliorācijas trubas agrāk lika diezgan liela dziļumā,nu no turienes nekas avotveidigs nevarētu gan uz virszemes tikt. Nav jau tur spiediena. Tad jāskatās kur ir kontrolakas,tam noteikti jābūt. Savukārt tajās vari redzēt trubu virzienu. Tas ja tur tiešām meliorācija kādreiz vispār bijusi.

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: valērijs ()
Datums: 25/08/2023 20:02

Oficiālo meliorāciju var paskatīt kartē. [www.melioracija.lv] Nelegālie un kļūdainie izpildes darbi tur protams nebūs piefiksēti.

Re: Kādas caurules lētāk ūdens novadīšanai uz grāvi?
Autors: N ()
Datums: 26/08/2023 02:21

Man likās ka pie mājas ir avots, bet izrādījās ka pienākošā ūdens truba blakus mājai ārpusē ir pušu. :D



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **    **   **   ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **           ** **    **** ****  **** ****  **     ** 
 **   ****     ***     ** *** **  ** *** **  **     ** 
 **    **     ** **    **     **  **     **  **     ** 
 **    **    **   **   **     **  **     **  **     ** 
  ******    **     **  **     **  **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727