UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Ūdens puika ()
Datums: 01/10/2023 17:56

Lieta tāda.jāmaina skaitītāji,nomainīt varu pats.Plombes ar diegu un skaitītajiem ir iegādātas.Interese tikai tas "Maiņas Akts".Viņu var kaut kur nolādet un aizpildīt?vai var i-neta kur aizpildīt?

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: agrais ()
Datums: 02/10/2023 06:10

Varbut kļudos, bet cik zinu, tad pats tur neko noblombet nevari. Vecam skaititajam blombi raut nost nedrīksti, ja ieriko sistemu pa jaunu, tad salikt visu vari, bet noblombēt jaisauc sertificets darbonis. Apsaimniekotajs, kada firma, ūdensvadu kantoris....kas nu kura vieta ir.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: ETT ()
Datums: 02/10/2023 10:59

Pats nekā nenoplombēsi un aktu attālināti nenoformēsi. Vēl jāņem vērā atšķirība starp privātmāju un daudzdzīvokļu mājas dzīvokli, jo privātmājā skaitītāju uzstāda un verificē ūdens piegādes uzņēmums, un skaitītājs skaitās šī uzņēmuma īpašums. Daudzdzīvokļu mājā katra dzīvokļa skaitītājs ir dzīvokļa īpašnieka īpašums, bet visas darbības jāsaskaņo ar pārvaldnieku...

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Ūdens puika ()
Datums: 02/10/2023 11:18

Man ir daudzdzīvokļu māja,un dzīvoklis ir manā īpašumā reģistrēts.Ūdens līnīja ir ta pati vecā.tad jau sanāk nomainīt es varu skaitītājus.tik beigās jāsauc kāds Adapteris vai kāds cits kantoris kas atbrauks un veiks tad sertifikāta izveidi un plombēšanu.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Blondīne ()
Datums: 02/10/2023 13:08

Diezin vai ir vērts meklēt piedzīvojumus sev par skādi. Par patvaļīgām darbībām ūdensvada saimniekam var rasties iemesls piestādīt rēķinu par sistēmā pazuduša ūdens apjomu (kur lielais skaitītājs neiet kopā ar mazo skaitītāju summu varbūt pavisam citu iemeslu dēļ). Būs grūti pierādīt, ka noņemot veco skaitītāju neesi pagriezis to atpakaļ; ka neesi veselu nedēļu lietojis ūdeni bez jaunā skaitītāja pielikšanas utt. Varbūt vēl kāds līgumsods. Šāds jautājums risināms piezvanot konkrēti atbildīgajai personai (labāk e-pasts), nevis prašņājot forumā.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Cogito ()
Datums: 02/10/2023 13:19

Ūdens puika rakstīja:
-------------------------------------------------------
> tad jau sanāk nomainīt es varu skaitītājus

Nevari. Plombas patvaļīga noņemšana var izrādīties maksas izprieca par trīs vai pat četrzīmīgu samaksu.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: N ()
Datums: 02/10/2023 13:52

Privātmājā pats nokniebu plombu, pats pārvietoju skaitītāju un nopirku vēlvienu ko pieliku blakus, pēc tam izsaucu ūdens piegādes kantora darbinieku, kas noplombēja.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Katls ()
Datums: 02/10/2023 16:30

Ja šo parvietošanu saskaņo ar apsaimniekotaju nav problēmu. Apsaimniekotajs arī pateiks kāds ir darbu algoritms, ja gribi darīt pats.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Aldiss ()
Datums: 02/10/2023 18:27

Rīgas dzīvokļiem, kurus apsaimnieko Rīgas namu pārvaldnieks, ūdens skaitītāju maiņu veic komersanti, cena par skaitītājs+plombēšana+nomaiņas akts ir ~15 eur. Ja vairāki skaitītāji, var dabūt atlaidi. Pašam ņemties nebūs lētāk.
Savukārt privātmājām skaitītājs ir ūdens saimniecības uzņēmuma īpašums un skaitītāja maiņa /plombēšana nemaksā neko. Galvenais sarunāt dienu/laiku, kad viņi mainīs savu skaitītāju.

Re: Ūdens skaitītāja maiņa
Autors: Ūdens puika ()
Datums: 02/10/2023 19:20

Nu labi
.Saukšu vien ūdens apgādes puišus.lai montē tik virsū.Paldies visiem par info.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.