UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
CA kamīns
Autors: bern ()
Datums: 11/07/2024 14:36

Vēlos uzlikt CA kamīnu ar 1000 ltr akumulatoru 100 m2 dzīvoklim. Padalieties, kas pēdējā laikā tādu sistēmu uzstādījis -kāda zīmola kamīnu izvēlējāties, ko iesakāt, ko labāk ne? Man iesaka ņemt Kratki Lucy 20, bet kaut kā neesmu drošs par pietiekamu jaudu

Re: CA kamīns
Autors: agrais ()
Datums: 11/07/2024 16:56

Tik nesaprotu kā taisies to 1000 l uzsildīt lai no tā būtu kāda jēga.... Tad tas kamīns javale pilna jauda,tajā telpa būs kā elles kambarī. Ja domā ka pakurinasi biski,varbūt pat uz kvelosanu,un tad tas bundulis būs uzsilis,tad maldies. Un plus tam vēl visa tā apsaiste,izplešanās trauks vien jau krietnu vietu aizņems. Muļķīga ideja....

Re: CA kamīns
Autors: bern ()
Datums: 13/07/2024 22:31

Man divos dzīvokļos ir šāda tehnoloģija. Viss darbojas. Ja grib uzsildīt aķi līdz 85-90 grādiem, tad jā ~15 m2 telpā 25 grādi! Šajā gadījumā man kamīna telpa ~45 m2 +atvērtas kāpnes uz 2. stāvu. Pieņemot, ka caur stiklu izdalās līdz 4 kW, tie būtu kādi 50-60 vati uz m2.
Kāds tad būtu tevis ieteiktais apkures risinājums, ja jau es visu tik slikti esmu izdomājis?

Re: CA kamīns
Autors: agrais ()
Datums: 14/07/2024 07:31

Ko var ieteikt neredzot situaciju uz vietas.. Un protams ka akis jauzsilda, kada tad savādak tam jega. Tik nesaprotu, kas tas par dzīvokli, kur var ielikt 1000l aki, tad kamīna apsaiste, tur vel kadus 100l izplesanas trauks.... Un jega no visas sitadas sistemas? Jā, un plus vel kamīns. Nu tad liec normalu katlu, granulu kaminu ar visu apsaisti jau iekā, nekadu aki nevajadzes. Varianti jau ir, neviss te mekle padomu, bet pasauc kadu specu lai iesaka uz vietas kas labak. Ko dos tas ka es, vai kads cits te izteiks savas domas... Katram sava pieredze,sava saprasana. Esmu gajis cauri visadam sistemam, ari kamina apkurei...Tava sistema izklausās pilnigi garam, bet tas manas domas. Cits varbūt domas citadak, bet tad arī nav teiks ka tas būs tas pareizais.

Re: CA kamīns
Autors: bern ()
Datums: 20/07/2024 19:44

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ko var ieteikt neredzot situaciju uz vietas.. Un
> protams ka akis jauzsilda, kada tad savādak tam
> jega. Tik nesaprotu, kas tas par dzīvokli, kur var
> ielikt 1000l aki, tad kamīna apsaiste, tur vel
> kadus 100l izplesanas trauks.... Un jega no visas
> sitadas sistemas? Jā, un plus vel kamīns. Nu tad
> liec normalu katlu, granulu kaminu ar visu
> apsaisti jau iekā, nekadu aki nevajadzes. Varianti
> jau ir, neviss te mekle padomu, bet pasauc kadu
> specu lai iesaka uz vietas kas labak. Ko dos tas
> ka es, vai kads cits te izteiks savas domas...
> Katram sava pieredze,sava saprasana. Esmu gajis
> cauri visadam sistemam, ari kamina apkurei...Tava
> sistema izklausās pilnigi garam, bet tas manas
> domas. Cits varbūt domas citadak, bet tad arī nav
> teiks ka tas būs tas pareizais.

Un kāpēc tad manis izdomātā sistēma ir pilnīgi garām? Vai tad Tevis ieteiktajam kaltam nevajag tādu pašu apsaisti, izplešanās trauku? Protams, ka vajag +katla telpu, kas manā gadījumā nozīmētu upurēt pieliekamo. Kamīns ietaupa vietu, ir dzīvā uguns mājās. Tas, kas uztrauc ir, vai ražotāja norādītie parametri atbildīs realitātei un temperatūras svārstības dzīvojamā istabā. Apsvēru granulu kamnīnu, bet tā arī neatradu neko iebūvējamu, vien brīvi stāvošus "klučus" istabas vidū

Re: CA kamīns
Autors: agrais ()
Datums: 21/07/2024 08:24

Nu granulu kaminam visa apsaiste jau iebuveta. Un kapec klucis istabas vidū? Nu liec pie sienas vai sturi....Un kamīns nav klucis?

Re: CA kamīns
Autors: Vidzeme ()
Datums: 21/07/2024 19:13

Granulu kamīns,tas ir kautkāds stulbs izdomājums! Ielikt sev dzīvojamā istabā grabošu,tarkšķošu un ar nemitīgu ventilatora skaņu apveltītu kamīnu,Jūsuprāt nešķiet liela muļķība?+ to aķi 1000L viņš sildīs visu dienu,tas viss neiet kopā. Jādomā citi varianti. Varbūt vnk uzliec aķi un naktīs uzsildi pa lētajām biržas cenām.

Re: CA kamīns
Autors: agrais ()
Datums: 21/07/2024 20:55

Bet tam granulu kaminam taču nevajag nekādu akumulatoru....

Re: CA kamīns
Autors: bern ()
Datums: 26/07/2024 08:14

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu granulu kaminam visa apsaiste jau iebuveta. Un
> kapec klucis istabas vidū? Nu liec pie sienas vai
> sturi....Un kamīns nav klucis?

Nē nav klucis istabas vidū. Iegooglē iebūvējams CA kamīns un paskaties pats. Un pēc tam atrodi iebūvējamu granulu kamīnu un padalies

Re: CA kamīns
Autors: ETT ()
Datums: 26/07/2024 11:33

Arī iebūvējamais CA kamīns ar savām stikla durvīm ir tikai īsta kamīna imitācija. Un imitēt var dažādi, jāļaujas tik dizaina fantāzijām...
[waterfordstanley.com]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  ********  ********   **     ** 
 **        ***   **  **        **     **  **     ** 
 **        ****  **  **        **     **  **     ** 
 ******    ** ** **  ******    ********   **     ** 
 **        **  ****  **        **     **  **     ** 
 **        **   ***  **        **     **  **     ** 
 **        **    **  ********  ********    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727