UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: AmatierisG ()
Datums: 19/07/2006 04:17

Sākšu ar to, ka neesmu elektriķis , bet ir šādas tādas zināšanas. Tātad pamazām (sākot no virtuves) remontējot dzīvokli arī vēlos ievilkt jaunus vadus. Kordorī domāju uzstādīt drošinātāju skapīti, to, kā līdz tam aizvilkt vadus, kā arī dalījumu domāju, ka zinu. Piemēram virtuvē ies uz visām rozetēm vads, uz apgaismojumu vads un vēl trešais vads veļas mašīnai. Un no skaitītāja vienu vadu vilkt dzīvoklī, un pēc tam sadalīt. Ņemšu monolītos vadus ar trīs dzīslam. Bet tālāk man derētu padoms, kādus automātiskos drošinātājus pēc parametriem izvēlēties, un kā tur ir ar tiem noplūdes automātiem? Vai pietiek ar vienu uz visu dzīvokli un vai ir kas īpašs jaievēro tādu uzstādot.
Kādus darbus es drīkstu veikt pats, un kad man jāsauc sertificēts elektriķis? (Zinu, ka pie skaitītāja pats nedrīkst vadus vienot)

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: Tims ()
Datums: 19/07/2006 04:37

pazvani aivars 8858444 , vinš tev var pakonsultet.

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 19/07/2006 20:53

Tad jau gandrīz visu arī zini :). Paskaties/pameklē iepriekšējos topikus, tur par automātu izvēli un noplūdes automātiem bija runa. neesi slinks

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: AmatierisG ()
Datums: 20/07/2006 02:14

Nu meklēju itkā, bet tomēr neatradu dažas mani interesējošas lietas.
1.Vai un cik jāmaksā par pievada ievilkšanu no skaitītāju (un saskaņošanu)?
2.Kādus automātus uzstādīt apgaismei (vai tie ar B raksturlīkni derēs)?
3.Kadu automātu uzstādīt veļas mašīnai?

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 20/07/2006 19:16

1. No skaitītāja jaunu vadu var vilkt sertificēts eelktriķis vai firma ar licenci, izmaksas katrā gadījumā ir individuālas, jāzin cik tālu, cik biezām/kādām sienām jāiet cauri, cik vads resns jāvelk, pa kurieni(vai ir jāfrēzē sienā vai pa virsu), iespējams vēl kautko piemirsu.
2. parasti B10, ja dienasgaismas lampas ar starteri, tad iesaka C raksturlīkni [buvnieciba.delfi.lv]
3. ja parastā veļene tad pietiek B10, ja ar žāvētāju - B16.

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: Marcis ()
Datums: 20/07/2006 21:17

To: elektriķis Māris

Cien. Māri. Man ir līdzīga problēma:
Kleistos man ir vācu ražojuma celtnieku vagoniņš, iekšejās instalācijas vadi izzvanīti, kabelis 5x6 no cilpas skapja pie vagoniņa pievilkts (darbus veica elektriķis)un pievienots vagoniņa pusē, tagad atliek tikai skaitītājs un , lai top gaisma... bet to meistaru tagad rokās dabūt nevaru, bet lai pieslēgtos Latvenergo prasa sert.elektriķa parakstu + sert. kopiju + būt elektriķim klāt, lai pievienotu manu kabeli pie viņu skaitītāja :(. Praktiski darīt nevajag gandrīz neko tikai pāris stundas laika patērēt par saprātīgu samaksu. Varbūt sarunāsim? mans e-mails redzams

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: AmatierisG ()
Datums: 21/07/2006 01:47

Tas cipars aiz burta (B10) cik saprotu norāda ampērus. Par tām raksturlīknēm gan nesaprotu, kāda atšķirība, un ko viņas īsti nosaka. Nu es jau kaut līdz tam skapim kāpņu telpā varu aizfrēzēties, tikai vajag lai to vadu elektriķis pievieno.
Ā un kā tur ir ar tiem noplūdniekiem? Kā viņi pareizi jāslēdz (pirms vai pēc automātiem).

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 21/07/2006 19:47

Noplūdes automāts paralēli pilda arī parasta automāta funkcijas, tāpēc nav jāliek ne pirms ne pēc, bet tieši tur kur vajag. Es gan īsti neesmu pārliecināts vai Tev tādu vajag, ja vien sievai dreb rokas un fēns krīt tieši pielietā vannā?!

te ir laba adresīte, ja vien lasi krieviski [www.electric-house.ru]

Parasti noplūdniekam nāk līdzi papīri ar aprakstu un zīm. kā ir jāpieslēdz.

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: šņurka ()
Datums: 26/07/2006 14:40

Noplūdes automāts paralēli pilda arī parasta automāta funkcijas, tāpēc nav jāliek ne pirms ne pēc, bet tieši tur kur vajag
---
Nav obligāti. Ir noplūdes automāti tikai ar noplūdes aizsardzības funkcijām un tie jāliek pēc automāta, lai būtu aizsargāti. Vannasistabā un tualetē būtu ļoti rekomendējami un izlietnes tuvumā arī virtuvē, lai mums nav jālasa topiki "vannasistabā sit pa nagiem, ko darīt":)

Raksturlīkne nosaka to, cik ātri automāts atslēgsies. B ir jūtīgāki nekā C, bet lielākoties pārāk liela jūtība tikai kaitē, jo daļa iekārtu, sevišķi dažādi dzinēji mēdz palaisties ar sākotnēju strāvas pīķi. Resp. uzliekot pārāk jūtīgas raksturlīknes automātu, kā tev palaidīsies ripzāģis, tā automāts būs vaļā. Tādas pašas nominālās strāvas automāts tikai ar zemāku jūtību, mierīgi pārdzīvos palaišanās strāvas un tālāk jau viss būs normāli.

Re: Elektroinstalācijas nomaiņa dzīvoklī
Autors: oskars12 ()
Datums: 01/02/2016 14:54

Piedāvājam visa veida elektroinstalācijas darbus. Ja nu kas. www.paligs24.lv/elektrikis/

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   ******    **      ** 
 **     **  **     **  **        **    **   **  **  ** 
 **     **  **     **  **        **         **  **  ** 
 **     **  **     **  ******    **   ****  **  **  ** 
 **     **  **     **  **        **    **   **  **  ** 
 **     **  **     **  **        **    **   **  **  ** 
  *******    *******   ********   ******     ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727