UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Zibens novadītājs
Autors: eee ()
Datums: 30/08/2006 15:55

nober ar sāli ja mērījumi vajadzīgi priekš mājas nodošanas

Re: Zibens novadītājs
Autors: Pow ()
Datums: 30/08/2006 18:45

Pareizi ir uzčurāt :)
Padomju laikos tā tik vien nodeva transformātorus.

Re: Zibens novadītājs
Autors: liene luksevica ()
Datums: 17/04/2008 20:22

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> > Kontūra pretestību nemēra pret nulli!!!



Re: Zibens novadītājs
Autors: Raimis ()
Datums: 22/04/2008 18:28

Esmu apmēram sapratis, kas man vajadzīgs zibensnovedēja uzbūvēšanai, ir arī zināms cilvēks, kurš beigās mērīs utt., bet jautājums ir par materiālu, ko vilkt pa jumtu. Viena versija - daudzdzīslu kabelis , min 16mm2; cita versija - resna drāts, bet tad jautājums par stiprināšanu - te atkal kā variants parādījās izmantot piemērota diametra zemē rokamo gofru, kurā to drāti sabāzt. Ja liek kabeli, vajag kādus īpašus distancerus (kur iepirkt)?

Re: Zibens novadītājs
Autors: zihers ()
Datums: 22/04/2008 19:03

Raimi, labāk uzprasi zināmajam cilvēkam, gan jau zina arī par zibensuztvērējiem un novedējiem, ja jau kontūru māk pārbaudīt, jo tik dīvainus gājienus kā kabeli vai gofru uz jumta neesmu ne redzējis, ne dzirdējis.
Parasti uz jumta liek cinkotu drāti vai Al (biezā gadījumā Cu) d8mm stiepli. Montē uz tam paredzētiem izolētiem turētājiem. Sarežģītāk, ja ir degošs jumta segums. Iesaku meklēt tuvumā speciālistu.

Re: Zibens novadītājs
Autors: Raimis ()
Datums: 22/04/2008 20:16

un kur to drāti lai nopērk? neviens uzstādītāju kantoris tak materiālus nepārdos :(

Re: Zibens novadītājs
Autors: Didzisp ()
Datums: 22/04/2008 20:39

Vispār jau ar zibensnovedēja pretestību nav ko saspringt(es gan nezinu, kā ir ar mājas nodošanu), jo pie zibensspēriena kilovoltiem ir pilnīgi pie kajas, vai 4 omi,vai 30 omi, zibens vienalga aizies zemē. Cita lieta ir zemējuma kontūrs, tur gan ar vienkārša dzezsgabala iedzīšanu zemē nepietiek.

Re: Zibens novadītājs
Autors: zihers ()
Datums: 23/04/2008 09:34

Raimi, pričendāļus esmu redzējis "Depo". Paskaties kāda ražotāja lapā, kā jāmontē (obo.lv pāradresēs tevi kur vajag).
Iesaku meklēt speciālistu, jo no nepareizi izbūvētas sistēmas var būt ne tikai "čuš", bet arī sliktums.
Lai veicas !

Re: Zibens novadītājs
Autors: andris123456 ()
Datums: 23/04/2008 14:09

Arī es interesējos par zibensnovedējiem , to materāliem. Labākais , ko pagaidām esmu atradis :

[www.slo.lv]

Šobrīd vairāk domāju nevis par stiepļu vilkšanu pa jumtu , bet gan par pāris garu karogu mastu izveidi, jo mājai stiepli uz jumta var arī nesanākt novietot precīzi āderu krustpunktā , bet karogu mastu gan.

Iesaku papētīt - un padomāt - kapēc visās degvielas uzpildes stacijās ir tik taudz karogu mastu ... manuprāt tie kalpo kā zibens novedēji

Re: Zibens novadītājs
Autors: Raimis ()
Datums: 23/04/2008 14:20

Nu tā, šodien pasūtīju 20m drāti 10mm resnumā, smaili 1,5m (ko piestiprināt bleķa skurstenim, lai sanāk 30cm augstāks) , stiprinājumus, klemmes. Price ~Ls100,-. Pārdevējs teica, ka būšot arī speciāls savienojums smailei pie rannilas, lai nekas tur nav jāmetina. Starp vada galu, kas nonāk no jumta pie zemes, un līdz zemē sabakstītajiem dzelžiem (manā gadījumā 5m) varot ieliekt dzelzs lentu 3x40mm. Tas ir ok? Un ko te var sadarīt nepareizi, lai sanāktu 'ziepes'?

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **   ******    **      ** 
 ***   ***   **   **    **  **   **    **   **  **  ** 
 **** ****    ** **      ****    **         **  **  ** 
 ** *** **     ***        **     **   ****  **  **  ** 
 **     **    ** **       **     **    **   **  **  ** 
 **     **   **   **      **     **    **   **  **  ** 
 **     **  **     **     **      ******     ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727