UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Aka vai spice?
Autors: dzintarslv ()
Datums: 03/10/2006 04:37

Nākošgad ir doma būvēt māju, kas ir labāk aka vai spice? Zeme rīgas rajonā, pēc nostāstiem blakus spice 11m dziļumā?

Re: Aka vai spice?
Autors: andziks ()
Datums: 03/10/2006 18:57

ta jau labāk aka, ja tik sekli. bet tas ir subjektīvi, man patīk redzēt visu situāciju un ja kas, tad pats ielien akā un salabo visu un sūknis arī mājā, kačigarkā stāv, siltumā, ja nojūk, tad sačiņīt viegli. zinu, ka spicēm parasti sūknis uz pašas spices torčī. vienam bija kautkas ka necēla ūdeni augšā.
vēl ir jāpadomā par sūkņa jaudu, jo parastie ceļ 8-9m vertikālo. tev tad sanāks kautko jaudīgāku ņemt un moš tie spicēm ir labāki, vairāk ceļ, nekā parastie akām. kautgan nezinu kā tur ir ar tām spicēm, ja tām sūknis ir uz spices gala, tad kas sūc to ūdeni tālāk, mājā iekšā, jo man ir aka, kurā ir gals ar pretvārstu un truba pa zemi ieiet mājā, kurai galā (mājā) ir sūknis un čau. ;)

Re: Aka vai spice?
Autors: Rx ()
Datums: 04/10/2006 00:29

Ja spice 11m tad tas nenozīmē ka ūdeni arī ceļ no 11m. Ceļ no ūdens līmeņa, kas var būt daudz seklāk, tātad jāceļ mazāk. Man sūknis stāv mājā 25 m no spices. Spice 18m, bet ūdens kādi 5 m dziļumā. Spicē atpakalvārsts, bet dublēts pie sūkņa lai spiediens nespiež ūdeni atpakal, jo spicē atpakaļ vārsta tehniskā stāvokļa kontrole apgrūtināta. Ja spice laba- pietiek ūdens daudzuma, tad OK. apkalpes gandrīz nekādas- man 25 gadi kalpo. Jo ilgāk- jo tīrāks ūdens...Aka piebirst, vardes ielien, gliemeži, zirneķli peld... Aka manā uztverē ir romantiski, laba piena kannu dzesēšanai laukos... dārza laistīšanai ar pumpi.

Re: Aka vai spice?
Autors: Didzisp ()
Datums: 04/10/2006 01:08

Man prieks, ka RX ir paveicies ar spici, bet citiem gan tā neveicas un sanāk pēc pieciem desmit gadiem ar spici čakarēties no jauna. Var jau tā strīdēties par vardēm akā un pieķepējušām spicēm bez gala un katram būs sava taisnība. Viens gan ir skaidrs- aka ir ilgmūžīgāka, jo astoņdesmit gadus vecu aku jūs atradīsiet bez problēmām, bet parādiet man tik vecu spici.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **         ********  **     ** 
 **    **  **     **  **    **   **        ***   *** 
     **    **     **  **    **   **        **** **** 
    **     ********   **    **   ******    ** *** ** 
   **      **     **  *********  **        **     ** 
   **      **     **        **   **        **     ** 
   **      ********         **   ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727