UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
siltuma sūknis
Autors: AijaM ()
Datums: 15/11/2006 21:01

Gribētu palasīt atsauksmes par Ekopluss piedāvātajiem siltuma sūkņiem, to esksluatāciju, izmaksām, vai ir vērts tādu iegādāties.

Re: siltuma sūknis
Autors: JanisJanis ()
Datums: 15/11/2006 21:32

Ja patiik nepaartraukta ventilatora shnakona tad parejais viss ir OK.
Janis

Re: siltuma sūknis
Autors: BITITIS MATOVS ()
Datums: 14/09/2007 16:00

Gribu likt zemes siltumsūkni. Koka karkasa māja ~215 m2. Firmas piedāvā 12kw jaudīgus siltumsūkņus, bet problēma ir tāda, ka elektrības ievadsadale man mājai ir 25A (3 fāzes). Daži siltumsūkņu speciālisti uzskata, ka tas ir par maz priekš siltumsūkņa :( Varbūt ir kādi ieteikumi?

Re: siltuma sūknis
Autors: Juris_F ()
Datums: 14/09/2007 16:16

Nu tā jau līdz ar nagiem būs.

Re: siltuma sūknis
Autors: v_t ()
Datums: 14/09/2007 16:35

iesaku nomierināties. pietiek.

Re: siltuma sūknis
Autors: Bitītis Mātovs ()
Datums: 14/09/2007 18:31

Paldies

Re: siltuma sūknis
Autors: Rx ()
Datums: 14/09/2007 20:00

Par jaudām: Siltumsūkņa aprakstā:
Specifikācija
* Jauda kW: 8.60
* Izmantojamā jauda Kw: 2.02
* Siltumztdeves koeficents: 4.26
* Aizsardzības klase: IP21
* Elektrības barošana: 3/N/PE ~400V, 50Hz
* Max. strāva: 6.0A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* Siltumnodrošinājums max/min: 55/20
Tātad ja siltumsūkņa jauda 12.5kw tad patēriņš būs labākajā gadījumā 3kW. Sliktākajā ar TEN ??? Ja iejā atļauts 3 reiz 25A tad 16kW var saņemt.

Re: siltuma sūknis
Autors: Pow ()
Datums: 14/09/2007 20:46

Man 16kW (siltuma jauda) siltumsūknis iet ar 400V 25A Latvenergo pieslēgumu. Man gan liekas, ka skapī drošinātājs ir 32A, bet tas tikai man par labu, jo maksāju par 25A.

Man ir cits jautājums. Kompresoram startējoties LRA ir pāri 60A, ar softstarteri (kam ir) mazāk. Cik ļoti tas var ietekmēt ievadaizsardzības aparātu? Es saprotu, ka tā strāva ir īslaicīga. Varbūt kāds var pastāstīt?

Pēc pieredzes, protams, viss rullē bez problēmām.

Re: siltuma sūknis
Autors: rs ()
Datums: 16/09/2007 06:35

cik es zinu, tagad ir parādījušies Buderus siltumsūkņi, kuriem ir kaut kāda starta strāvas aizsardzība-t.i. mīkstā palaišana, kad tie ampēri strauji nepalielinās starta brīdi...bet droši vien tā jau visiem tagad ir...

Re: siltuma sūknis
Autors: uldisj ()
Datums: 17/09/2007 15:42

Sveicināti! Lietojot gaisa siltumsūkni, jārēķinās ar to, ka vismaz divas nedēļas gadā viņš strādās tikai attiecībā 1:1, tas ir virs -20 grādiem. Tas ir pārbaudīts un ir dati par šādu informāciju. Naudas izteiksmē tie ir aptuveni 100 - 150 lati pa virsu, atšķirībā no zemes siltumsūkņa. Par palaišanas jaudām uztraukumam pamats ir tikai tajā gadījumā, ja siltumsūkņa palaišanas jauda ir 100 A, bet arī šo var atrisināt, uzliekot pa vidi "softu" un viss būs kārtībā. Palaišanas jauda 100 A,tas ir paliels siltumsūknis 25 - 30 kW apkure, elektriskā jauda 7 kW. Lietdrības koefiecientu siltumsūknim var dabūt ļoti augstu. Tā ir komplicēta sistēma - sākot ar ēkas iekšējiem tīkliem un beidzot ar zemes struktūru. Piemēram: sausās smiltīs kolektora garums ir nepieciešams trīs līdz četras reizes garāks, nekā mālos ar augstu gruntsūdens līmeni.Buderus siltumsūkņi vēl nav iebraukuši Latvijā, bet gan jau septembra beigās parādīsies. Lai Jums jauka diena.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********         **        ** 
 **   **   **     **  **     **        **        ** 
 **  **    **     **  **     **        **        ** 
 *****     **     **  ********         **        ** 
 **  **    **     **  **         **    **  **    ** 
 **   **   **     **  **         **    **  **    ** 
 **    **   *******   **          ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727