UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Zibensnovedējs un zemējuma kontūrs
Autors: zihers ()
Datums: 29/06/2007 20:15

Ja ēkai liekam zibensaizsardzību, tad jāliek arī pāsprieguma aizsardzības, it īpaši, ja zemēšanas kontūrs kopējs zibensaizsardzībai un elektroietaisēm. Uzskata, ja kabeļa garums aiz pārsprieguma aizsardzības lielāks kā 30 m, jāliek atkārtots pārsprieguma aizsardzības modulis, jo var inducēties spriegumi. Elektronisko iekārtu aizsardzībai izmantotās ierīces (tie paši upši, rozetes ar aizsardzību u.c.) vienas pašas nespēj aizsargāt no zibens un lielu pārspriegumu izlādēm.

Re: Zibensnovedējs un zemējuma kontūrs
Autors: lourenss ()
Datums: 29/06/2007 21:35

Paldies diskusijas dalībniekiem par man sniegtajiem komentāriem.

Jautājums Olegam.
Ja Latvijā ir 99% zibensaizsardzības elementi uzstādīti pēc RD 34.21.122-87 un LVS EN 62305, tad jautājums par šo standartu ticamības pakāpi. Tas ir, vai es uz standarta normām varu paļauties 100%..95%...85%...60% gadījumos, ka ēka ar iekšējām ietaisēm tiks pasargāta?

Es neatceros detaļas, bet kādu laiku atpakaļ TV ziņās runāja, ka pēc zibens spēriena robežkontrolpunktā bojāta videonovērošanas sistēma. Te, protams, jautājums, vai vispār bija un kāda bija zibensaizsardzības sistēma robežkontrolpunktā.

Ja runā par datora zibensaizsardzību ar UPS, tad mani interesē, vai kādam ir ziņas, kas notiek ar UPS-i, ja 220...230V vietā ieejā tam kādu milisekunkdi padot 4kV.

Re: Zibensnovedējs un zemējuma kontūrs
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 30/06/2007 23:03

>lourenss

ēkas iekšienē vēl nekas nav uzlikts, jo elektroinastalācijas izbūve ir pašā sākumā.



paldies visiem par izmeļošajām atbildēm, veiksmīgu nedēļas nogali.

Re: Zibensnovedējs un zemējuma kontūrs
Autors: Olegs ()
Datums: 02/07/2007 16:37

Latvijā daļa no zibenssaizsardzībām ir veidoti saskaņā ar padomju laiku standartu RD 34.21.122-87, ir arī saskaņā ar vācu DIN 61024-1 un LVS EN 62305. Tie ir „pasīvas” zibens aizsardzības un visi 3 standarti dod 90-99,9% efektivitātes garantiju. Aktīvas zibens aizsardzības metode atbilst piemērām franču standartam NF C 17-102 un aktīvai zibens aizsardzībai ir 99-99,9% efektivitātes garantija. Bet abos gadījumos iet runa tikai par to ka zibens trāpīs tieši zibens novedēja nevis ēku jumtā vai sienā. Tā ir primāra zibens spēriena iedarbība. Lai pasargātu no sekundāras zibens iedarbības (impulsi, indukcija) obligāti jāuzstāda pārsprieguma aizsardzība. Es domāju ka tieši tāpēc bija bojāta videonovērošanas sistēma.

Re: Zibensnovedējs un zemējuma kontūrs
Autors: lourenss ()
Datums: 03/07/2007 03:08

Paldies Oļegam par plašāku informāciju!

Paldies Mārim par diskusijas aizsākšanu!

Starp citu šādas diskusijas ir viena no Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu mācību sastāvdaļām. Reģistrētie studenti ieiet Blackboard Learning System ML™ web lapā un lasa attiecīgās lekcijas materiālus, aizpilda testus un piedalās diskusijās.

Piemēram, šīs diskusijas rezultātā mēs nonācām pie biežāk lietoto standartu saraksta. Tajā pašā laikā esam palaiduši garām, ka РД 34.21.122-8 vietā jau ir jaunāks dokuments СО 153-34.21.122-2003 Инструкцию по устройству молниезащиты зданий, сооружений и промышленных коммуникаций

Ja kādam izdosies uzzināt vai nav kaut kas līdzīgs Blackboard Learning System ML™ tikai bez maksas, piemēram, Open Office aizstāj Word, Excel.., es labprāt izveidotu virtuālās universitātes www.vu.lv struktūru... Mēs varētu pamācīties no savu un citu kļūdām.

Neizskatīta tēma ir LVS standarti par apgaismojumu utt.

lourenss@#$%&inbox.lv

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********   **    **  ******** 
  **   **      **     **     **   **  **   **       
   ** **       **     **     **    ****    **       
    ***        **     ********      **     ******   
   ** **       **     **            **     **       
  **   **      **     **            **     **       
 **     **     **     **            **     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727