UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: Juris_F ()
Datums: 23/08/2007 20:58

Patreiz man taisa apkuri. Buus malkas katls. Tur ir tāds 4 virzienu vārsts, kas pārslēdz mazo loku uz lielu, vai otraadi, pēc vajadzības. Katrā gadījumā vārsts ir ar roku grozāms, līdz ar to kādam, kamēr iekuras katls, jāsēž klāt. Bet nu nevar būt, ka tas pasākums nav automatizējams. Pie tam tam vārstam taču tur ir skŗuvju vietas, kur akurāt varētu piestiprināt kādu aotomātisko grozītāju.
Tas, kurš man taisa apkuri, teica, ka tāds pasākums nebūs lēts. Bet nu tomēr.

[www.siltumnieks.lv]
Iespējams, ka vajag ko šādu. Varētu saspringt, un tādu peņemt.

Varbūt pietiek kaut kur šādu ielikt, un viss pa 50Ls
[www.siltumnieks.lv]

Šitas atkal nebūs droši vien īstais, jo es jau nevaru to malkas katlu pavisam aizvērt, tā cirkulāciju pa lielo loku
[www.siltumnieks.lv]

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: Juris_F ()
Datums: 24/08/2007 16:10

refresh

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: Rx ()
Datums: 24/08/2007 17:31

Liekot Komplektu Honeywell HMC82 un piepērkot klāt servo motoru- tie ir universāli piestiprināmi pie vārsta rokas vadības vietā. Vajadzības gadījumā atslēdzami- ar roku griežami. Bet elektronika grozīs vārstu, uzturēdama temperatūru vajadzīgajā vietā (radio vadības termopults kas ietilpst Honeywell HMC82). Iekurini un vari mierīgi gulēt, sēdēt...Cenā varbūt iekļausies 200Ls... . bet tas jāskaita pašam.

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: JanisJanis ()
Datums: 24/08/2007 21:27

Palasi sho rakstu:
[www.siltumnieks.lv]

Nesparatu kappec Tu nevari laist katlu tikai pa lielo loku?

Tev jaatrisina divi pamata jautajumi:
1) Katla atgaitas temp. uztureshana
2) Preciza temperaturas padeve uz telpaam. 1'C = 5% malkas. Neparkurini telpas!

1) Tev vajag termostatu [www.siltumnieks.lv]

2) Tev vajag HMC80 (nav turpgaitas temp. deveja) vai HMC82 (ir turpgaitas temp devejs)

Turpgaitas devejs tavaa gadijumaa vareetu paliidzet izvairiities no sistemas sasalshanas ja ieregulesi ka suknim jaiesledzas un varstam jaatveraas ja piemeram turpgaitas temp nokriitas zem 15..18'C, kas vareetu buut atdzisushas sistemas atgaita, kad telpaas jau ir riktiigi vees. Un tad Tev buus cirkulaacija kas nelaus sisteemai aizsalt. HMC82 un HMC80 ir LABS produkts ko var saprast no pardoshanas apjoma! Pedeeja gada laikaa uzstadiits paaris simtos majoklu Latvijaa! Ir plaans tos likt uz Grandeg katliem standartaa

Cienaa
cm-zone@#$%&filter.lv


Cienaa
JanisJanis

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: JanisJanis ()
Datums: 24/08/2007 21:30

HMC80 un 3-gaitnieks ar piedzinu
[www.siltumnieks.lv]

HMC82 un 3-gaitnieks ar piedzinu
[www.siltumnieks.lv]

HMC82 apraksts:
[www.siltumnieks.lv]

Marketing info ar animacijaam:
[europe.hbc.honeywell.com]

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: Juris_F ()
Datums: 24/08/2007 23:15

Man ieskaidroja, ka sākumā vēlams uzdzīt katlam pašam optimālu darba temperatūru, lai lieki nedarvojas. Ja uzreiz sākšu sildīt māju, tad tur tā temperatūrra uzreiz tā neuzkāps. Protams, tā temperatūra nebūtu problēma, ja tikai tas būtu pilnīgi automātisks katls, bet es diez vai celšos naktī augšā un metīšu klāt malku.

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: JanisJanis ()
Datums: 27/08/2007 15:45

Katla atgaitas temp. uztureshanai Tev vajag termostatu, kas automatiski visu laiku nodroshina katla atgaitas temp ~60'C. Leenaam sildiisies maaja un leenaam katla atgaitas termostats aizveersies un katlam visu laiku buus optimaala atgaitas temp. Tieshi taa sisteema sanaaks pilniigi automaatiska iznemot malkas ielikshanu un pelnu tiiriishanu.

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: viser ()
Datums: 27/08/2007 16:28

Jāni, man jautājums tev.
Ja man ir kondensācijas tipa gāzes katls ar automātiku (āra, isatabas, dienas, nakts programmas) Kāda ir tevis ieteikta automātika siltajām grīdām?

Re: 4 virzienu vaarsta automatizācija
Autors: JanisJanis ()
Datums: 27/08/2007 19:55

Shajaa forumaa es "spiezhu" uz Honeywell apkures regulatoriem. Griidaam piedaavaatu sisteemu ar bezvadu telpas sensoriem. Veidotu to nesaistiitu ar katlu, bet ja Tavs katls var pienemt sighnaalu 0..6V (katla jaudas pieprasiijums)tad saistiitu ar katlu!

Siikaak uz e-pastu cm-zone@#$%&filter.lv
vai arii studeet manu cenradi siltumnieks.lv sadalaa Honeywell automaatika.

Janis
cm-zone@#$%&filter.lv



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **   ******   **        **     ** 
 **     **   **  **   **    **  **        ***   *** 
 **     **    ****    **        **        **** **** 
  ********     **     **        **        ** *** ** 
        **     **     **        **        **     ** 
 **     **     **     **    **  **        **     ** 
  *******      **      ******   ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727