UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
apkures izmaksas
Autors: doma ()
Datums: 30/08/2007 21:15

Jautājums sekojošs.
Ir uzlikts gāzes apkures katls, kondensācijas. karstā ūdens boilers uz 150L
šobrīd strādā uz sasšķidrinātās gāzes baloniem.
saklausījos šausmu stāstus tagad no paziņām. 4 baloni mēnesī...72ls...tikai par karsto ūdeni.
Kā ir citiem?
Man vēl nav nekas beidzies bet ja nu? Varbūt kāds kautko var ieteikt kur ir prikoli?

Re: apkures izmaksas
Autors: JanisJanis ()
Datums: 31/08/2007 00:41

4 x 50 litri? Loti normals paterinsh. Nav ko briiniities.
Var uzmest aci siltaa udens skaititajam ja ir? Ja nav vajag uzmonteet. Cik katlam jauda? Zini kaa celtnieki mazgaajaas?

Jaliek bija siltumsuknis tur vispar nav ne par ko jamaksaa - siltums rodaas tapat no saules siltuma par velti :))) :)))

Man liekas ka uz sashkidrinaato jareekinaas uz 4000 litriem gadaa, kas ir 7 baloni meenesii.

Re: apkures izmaksas
Autors: diezi ()
Datums: 31/08/2007 02:16

50 l balons taču maksā 14 Ls. Tas būtu 56 Ls mēnesī. Baigi normāli, ja rēķina ka tur iekšā arī gāzes plīts un boilera izmaksas. Otrkārt mazas amortizācijas izmaksas. Visu aparātu mūžs grozās apm. ap 10 gadiem. Tātad pēc 10 gadiem būs jānomaina kautkas par simtiem, nevis tūkstošiem, kas jāpieskaita ikmēneša izdevumiem.

Re: apkures izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 31/08/2007 02:47

Bet kurš ir teicis ka tas ir 50 litru balons? Parasti apkurei izmanto 80 litru balonus, bet vienalga tas patēriņš ir šausmīgs.


Katla patēriņš ap 2 kg stundā, 1 balons ap 10 stundām. Minūtē spainis silta ūdens, ... ar vienu balonu pietiek uzsildīt apmēram 5-6 tonnas 35grādīga ūdens. Vasaras mēnesī 20 tonnas siltā ūdens??? Vai nu tiek sildīts baseins vai ar nepareizi ieregulētu katlu sildās atmosfēra...
Izmantojot apkurē sašķidrināto gāzi uz 100 kvadrātmetru māju vidēji tiek tērēta tonna gāzes gadā, pie pašreizējām cenām tas būtu ap 600 latiem, 200 kvadrātu attiecīgi X2, ja gribam sildīt baseinu, piemetam vēl kādu tonnu klāt.
Jo labāk nosiltināta māja, jo mazāks patēriņš.
Kaut gan pie nepareizi ieregulēta katla cilvēki ir spējuši arī mēnesī nodedzināt gāzi par 400 latiem...

vgy7

Re: apkures izmaksas
Autors: aija leitāne ()
Datums: 31/08/2007 03:49

Nopirku 4 istabu dzīvokli 3 stāvu ma'jā 2. stāvā. Visai mājai atslēdza centrālapkuri. Mājai nav skursteņa, protams. Tagad lauzu galvu kādu apkuri izvēlēties, lai maz klapatu, nav dārgi un ir efektīgi. Mājās esmu vakaros vēlu un ptrom braucu agri, tā ka vajag kaut ko efektīgu, automaātisku.

Re: apkures izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 31/08/2007 04:24

Gāze mājā ir?

vgy7

Re: apkures izmaksas
Autors: doma ()
Datums: 31/08/2007 18:25

ir ūdens skaitītājs
tur gan nav dalīts aukstais/karstais bet nu kopējais patēriņš pa mēnesi sanāk ap 6-8m3... 8m3 uzkarsēt... 72ls...(4 balonu cena) diezgan skarbi
domāju varbūt jāpārtaisa sistēma ka karstais ūdens tiks sildīts ar elektrību!!!!
nu man arī likās ka normāli būtu kādi 20m2 ūdens ar 4 baloniem.
Laikam jau tas ir regulēšanas jautājums.

Re: apkures izmaksas
Autors: ms ()
Datums: 31/08/2007 18:57

kautkas Tev tur nav pareizi... kad man bija balonu apkure, siltajam uudenim uz visu ne-apkures periodu (apm. maijs-oktobris) pietieka ar 2iem 80 litriigajiem baloniem, tas gan bija caurteces katls. Apkures periodaa gan aizgaaja ne mazaak par 2iem komplektiem (2x4 baloni) meenesii, taapeec paartaisiju visu uz elektriibu, sanaak vismaz par treshdalju leetaak.

Re: apkures izmaksas
Autors: vgy7 ()
Datums: 31/08/2007 19:49

Posted by: doma

kondensācijas katlu ieregulējumu veic pēc dūmgāzu sastāva ar speciāla analizatora palīdzību un ieregulējuma protokola izdruku pievieno garantijas talonam. Vai izdrukas dati atbilst lietošanas instrukcijā pieprasītajiem?
Kāda ir pieprasījuma temperatūra boilera uzsildei? Ja tā pārsniedz 45-50 grādus, tad tās sasniegšanai apkures katls iziet no kondensācijas režīma un stipri palielina gāzes patēriņu.


Posted by: ms

Apkurei ar sašķidrināto gāzi ekspluatācijas izmaksām jābūt vizmaz 4/5 no elektriskās apkures izmaksām. Ja pārejot uz elektrisko apkuri izmaksas tik ļoti samazinājās, bija kādas kļūdas gāzes apkures sistēmā.

vgy7

Re: apkures izmaksas
Autors: doma ()
Datums: 31/08/2007 21:03

gan kaimiņiem gan man ir ar boileri un recirkulāciju karstā ūdens apgāde.
ok, pieļauju ka recirkulācija palielina patērētās gāzes daudzumu, bet ne jau par 300-400%
jāmeklē kāds sakarīgs regulētājs jau laicīgi...
ūdens temperatūra ...kaimiņiem nezinu kāda bija, man ir uz 55 grādiem uzlikta.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********   ******   ******** 
 ***   ***  **     **     **     **    **  **    ** 
 **** ****  **     **     **     **            **   
 ** *** **  ********      **     **           **    
 **     **  **     **     **     **          **     
 **     **  **     **     **     **    **    **     
 **     **  ********      **      ******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727