UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
3-fāzu pārslēdzis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/09/2007 03:49

internetā neizdevās atrast(varbūt slikti meklēju), varbūt ir zināms kāds veikals, kur tādi tirgojās? Vajag uz 25A, vēlams montējamu uz DIN sliedes.

Vajadzība radās vienā objektā, kur ar ģeneratoru ir jāizveido rezerves barošanas shēma, protams, var ar kontaktoriem to visu panākt, bet esmu dzirdējis, ka tas viss esot vienā korpusā un mehāniski darbināms, bez spolēm etc.

gribās ko ļoti vienkāršu, parastam lietotājam saprotamu, lai nebūtu vairāki slēdži/pogas jāspaida, tb, palaid ģeņģi un pārslēdz pārslēdzi.

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: gacho ()
Datums: 11/09/2007 09:06

hmm, man skiet, kada jega no generatora, ja tas automatiski neiesledzas? ir tac 21.gs. :) Tev vajag ARI bloku un miers.. ja klients var pavilkt generatoru, tad kur broblema vel ~ 120 ls izlikt par automatiku.

energoluksa var nopirkt visu komplektu!

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: Juris_F ()
Datums: 11/09/2007 15:23

Tas gan, tāds ģenerators uz 25A maksā vismaz pāris tūkstošus. Un tur 120Ls jau būs nieks. Ja nu vienīgi elektriķis Māris grib nopelnīt uz klienta nezināšanas :)
NO tāda ARI bloka gan nebūs jēga, ja tam ir rokas starteris. Tā ka varbūt ARI bloks šoreiz arī neder.
Bet tā, aziej uz normālu bodi, gan jau būs 3 fāzu pārslēdzis barošanai, lai nav jābaro arī kaimiņi.

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 11/09/2007 15:48

Manuprāt pārslēdzēji uz 2 pozīcijām ir biezā slānī, par montēšanu uz sliedes gan nezinu. Man reiz vajadzēja 4 pozīcijām. Varbūt būtu derējis no kādas plīts, bet tāds nebij pa rokai. Tad nu pirku ABB uz sliedes montējamo ampērmetra pārslēdezi un no fluorplasta vīlēju tam jaunu kontaktus bīdošo kulaciņu (oriģinālā ampērmetra pārslēdža programma nederēja, jo deva savienojumu kontaktu starplaikā vai tml).

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/09/2007 16:43

pagaidām ģeņģis nav vēl izvēlēts, 25A slēdzi ņemu ar rezervi, jo ģenģis tiek plānots uz 6 kW.

incanti, kura Juris_F domātā ir normāla bode? internets? ... ?

No klienta ir konkrēti nosacījumi. ARI atkrīt, jo ģeņģis visdrīzāk būs manuālais. Un mēs negribam, lai ģeņģis palaižās tad kad neesam mājās, lai tā nebūtu, tad kautkāda podziņa ir jānospiež, kad visi izbraucam no mājas un kad atpakaļ, tad atkal jāieslēdz. Var jau to visu jūgt kopā ar signalizāciju, bet tas jau būtu cits projekts, cits klients.




Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: zihers ()
Datums: 11/09/2007 17:07

Šādā gadījumā parasti uzstādīju 4-polu pārslēdzi atsevišķā korpusā un uz sienas montējamu "papu" ģeneratora pagarinātāja pieslēgšanai. Jāņem vērā gan, ka caur pārslēdzi plūst slodzes strāva, t.i. ievadautomāts-40A > pārslēdzis-25A nederēs. Par shēmu ar diviem parastiem kontaktoriem (bez bloķēšanas), domāju, ka no Latenergo vīriem var norauties.

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/09/2007 17:37

pilnīgai situāciajs skaidrībai var apskatīties bildi [content1-foto.inbox.lv]

lūdzu nepiesieties pie apzīmējumiem!!!

Vēl bija viena perversa ideja neatkarīgi no ģeneratora lietošanas nodrošināties pret fāzu izkrišanu tīklā - izveidot automātiski komutējošu ķēdi, kas nobaro izkritušo fāzi ar darbā esošu, protams pilnībā nodalot izkritušo fāzi spēka sadalē.

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: Rx ()
Datums: 11/09/2007 18:02

Principā šo shēmu var atrisināt sekojoši: Ņem trīsfāzu 380V palaidēju. Tādu kura kontaktu slēgumu var saslēgt tā kā pārslēdzošo. Neitrālā stāvoklī saslēdz tā lai Latvenergo uz slodzi iet. Palaišanas tinumu palaiž no ģeneratora sprieguma. Tad iedarbinot ģeneratoru parādīsies ģeneratora izejā spriegums un ar to palaiž un notur palaidēja enkuru. Ja ģeneratoru atslēdz, vai nospiež STOP pogu, palaidējs iestāsies nepievilktā stāvoklī un Latvenergo tīkls būs pieslēgts. Līdz ar to, būs pusautomātika- ģenerators nedarbojās , pieslēgts Latvenergo. Ja ģenerators darbojās- dari kā gribi. Ja Latvenergo abc vados ieliek gaismas indikāciju, tad vēl uzskatāmāka ir Latvenergo sprieguma parādīšanās.

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/09/2007 19:50

Rx, paldies, šāda shēma man ir skaidra, bet kā jau rakstīju savā pirmajā šī topika ziņā, tad mani interesē mehānisks(bez magnēta, spolēm, etc.) slēdzis.

Re: 3-fāzu pārslēdzis
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/09/2007 20:24

Māri!

Piedāvā Rx variantu klientam un tad domā tālāk. Ja es būtu klients es izvēlētos Rx piedāvājumu lai cik tas arī maksātu.

Esi radošs inženieris!

Jānis

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******         **  ********   ******** 
 **     **  **    **        **  **     **  **       
 **     **  **              **  **     **  **       
 ********   **              **  **     **  ******   
 **         **        **    **  **     **  **       
 **         **    **  **    **  **     **  **       
 **          ******    ******   ********   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727