UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
elektrības pievads
Autors: aigis ()
Datums: 22/09/2007 23:38

gribētu zināt vai ir kādi noteikumi cik tālu no manas zemes robežas drīkst atrasties skaitītājs. vai es varu likt skait. vietā kur var pieslēgties pie līnijas, ja tas atrodas 180m no mana īpašuma. un tālāk vilkt kabeli pa zemi to ierokot uz turieni kur man vjag. par šito gabalu man parasa 4000ls. ja liktu pie staba iznāktu krietni lētāk.

Re: elektrības pievads
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 23/09/2007 06:16

var likt cik tālu gribi, tikai tad Tev neviens negarantēs, ka tava kabeļa galā būs 230 V.
Atceries, ka kabeļa rakšanas darbiem vajag projektu un saskaņojumu, it sevišķi, ja tas neatrodas Tavā īpašumā.

Re: elektrības pievads
Autors: aigis ()
Datums: 23/09/2007 17:58

nu ar kaimiņu ir sarunāts viņš atļauj.ja es lieku pietiekoši resnu kabeli tad tak butu vienalga vai skait. ir tuvāk vai tālāk no manis. paredzeta jauda ir 16kw autom 25amp. varbut zinat kādu šķērsgriezumu būtu ieteicams? es domaju 4x4 pietiktu, jeb nē?

Re: elektrības pievads
Autors: heinrihs ()
Datums: 23/09/2007 18:51

Mazākais šķērsgriezums kabelim ar vara vadiem kas būtu nepieciešams, lai pie pilnas slodzes sprieguma kritums nebūtu lielāks par 5% ir 4x10mm2(3.77%).
Pie 4x6mm2 ir jau 6.27%, bet pie 4x4mm2 pat 9.41%.

Re: elektrības pievads
Autors: zihers ()
Datums: 23/09/2007 19:53

Katrā ziņā faktu - "ar kaimiņu ir sarunāts viņš atļauj" jānofiksē rakstiski, bet tas arī nebūtu pareizi, jo nepieciešams projekts un izbūvētā kabeļlīnija jāiezīmē topogrāfijā.
Pēc pieredzes, kaimiņš bieži vien zem, savā zemes gabala topogrāfijā iecerētās, kabeļlīnijas bildes vairāk piekrišanu neliek un iecere var palikt runu līmenī. Otrs variants - kaimiņš pārdomā un grib kautko būvēt tava kabeļa trases vietā.

Re: elektrības pievads
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 24/09/2007 04:21

iesaku ņemt 4x25mm2 Al kabeli, sanāks krietni lētāk nekā ekvivalents Cu.

Var jau visu darīt tikai ar sarunāšanu, bet jārēķinās ar sekām, ja kāds kabeli pārrok, tad neko nevienam nevarēsi padarīt, kā arī vari tikt pieķerts nesaskaņotos rakšanas darbos, es gan nezinu kādas sodanaudas tur grozās. iespējams var būt vēl kādas problēmas, kuras neavaru šobrīd iedomāties.








Re: elektrības pievads
Autors: aaaa ()
Datums: 24/09/2007 05:10

Nezinu, es ieliku 5x10 vara kabeli, kaa ir peec priekšrakstiem un nekaadu probleemu. Varu pateikt uzreiz, ka tāds kabelis man izmaksāja 3.60 Ls metrā. Pirku Jaudā uz Krustpils ielas, citur ir dārgāk. Nezinu, kāpēc Tev vajag 4 vadus, ja kastē pienāk 5 vadi. 3 fāzes, zeme un nulle. Parasti liek ar 5 dzīslām. Šitais kabelis ir ciets kā koks, nevaru iedomāties kāds ir 5x25 alumīnija kabelis. Tādu vispār kaut kur aizvilkt vai ielocīt ir mokas. Pazvani uz Jaudas veikalu un paprasi - viņi arī cenas saka pa telefonu un vai uz vietas ir vai nav.

Re: elektrības pievads
Autors: zihers ()
Datums: 24/09/2007 16:03

Zemējumam 180 m no objekta nav nekādas nozīmes, tas varētu būt sadales vai līnijas atkārtotais zemējums, līdz ar to piecdzīslu kabelim nav jēgas.

Re: elektrības pievads
Autors: Olegs ()
Datums: 24/09/2007 18:02

Par visu šo lietu – pieslēgumu el. tīkliem jābūt izdotiem Latvenergo tehniskiem noteikumiem TN (projektēšanas uzdevums). Tur ir rakstīts par kabeļa piederību un uzskaites sadales uzstādīšanas vietu.

Ja kabelis pieder Latvenergo tad viennozīmīgi Al 4x35mm2 – pēc noteikumiem, ja kabelis ir Lietotāja – tavējais – tad ņem pēc sprieguma zuduma – min 4x10, bet varbūt ņem lielāko uz perspektīvu, nebūs pēc gadiem 5 jāpārgulda. Par kabeļu dzīslu skaitu: jābūt 4x dzīslām – jo ap dzīv. māju jāveido atkārtoto zemējumu kontūru un no turienes jāņem PE (5-vads).

Parasti uzstādīšanas vietu izvēlas tuvāk ēkai brīvi pieejamā vietā.
Arī TN ir rakstīts par uzskaites sadales uzstādīšanas vietas saskaņošanu ar vietējo ETR (el. tīklu raj.) un zemes īpašnieku. Vietas saskaņošanai izmanto saskaņošanas protokolu ar zemes īpašnieku – speciāla veidlapa ar topogrāfiju un tekstu: „es zemes īpašniek piekrītu... ievērot „Aizsargjoslu likumu”. Projektējamo kabeli būs jāieraksta Zemes grāmata kā apgrūtinājumu, arī zemi būs jālieto saskaņā ar „Aizsargjoslas likumu”.

Bet visai šai informācijai jābūt projektā, vai tev ir projekts? Projekta cena būs 7% no montāžas darbu cenas, vai 15% ja esi ciematā. Tad projektētājam būs jādomā kāds kabelis un ar ko skaņot.

Re: elektrības pievads
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 25/09/2007 06:27

kabeļu cenas šeit
[www.kros.lv]
ekvivalents Al kabelis ir ievērojami lētāks, protams, ja uz 100 metri materiāla ietaupījums >200 Ls neliekās ievērojams ... .

ņemot 4x25 AL kabeli prasās jautājums par tā ieguldīšanu, jo svars ir diezgan paliels, bet pareizi tai lietai pieejot to var izdarīt bez smagās tehnikas palīdzības, tiesa gan vieglās mašīnas piekabi derētu, kur ievietot kabeļsaivas steķi ar visu saivu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  ********   *******   **     ** 
 **    **     **     **        **     **  **     ** 
     **       **     **               **  **     ** 
    **        **     ******     *******   **     ** 
   **         **     **               **   **   **  
   **         **     **        **     **    ** **   
   **         **     ********   *******      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727