UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Latvenergo murgs
Autors: Jānis_Z ()
Datums: 29/09/2007 23:14

Lūdzu palīdzēt:

Vai nav tāds likums/noteikumi, kurā energoapgādes komersants (Latvenergo) nav tiesīgs pieprasīt zemes īpašniekam jaunu elektroietaišu ierīkošanu, kura jau pirms ~ 10 gadiem tur jau ar visām atļaujām tika ierīkota??? Vai arī otrādi - kur viņiem ir tādas tiesības to pieprasīt man kā zemes īpašniekam,ja es savā laikā jau samaksāju par ierīkošanu, kura notika oficiāli???


Paldies!

Re: Latvenergo murgs
Autors: Zachary ()
Datums: 30/09/2007 19:35

Tad sanāk, ka Latvenergo prasa obligāti ierīkot vēl vienu pieslēgumu. Sviests. Nav zināma notikumu vēsture, kas noveda pie šādas situācijas. Tādu normatīvu Latvijas likumdošanā, kuri pieprasa obligātu divu pieslēgumu izveidošanu nav. Lai kaut ko pateiktu sīkāk, vajag precīzāku sitācijas aprakstu.

Re: Latvenergo murgs
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/09/2007 19:45

Ja "oficiāli" nozīmē, ka:
1) ir spēkā līgums par elektroenerģijas piegādi;
2) laicīgi tiek maksāts par patēriņu vai piegādātājam ir iepriekš paziņots periods, kurā patēriņa nebūs;
tad jebkādu piegādātāja (Latvenergo) apkalpošanā atrodošos (atbilstoši aktam par piederības robežu līguma pielikumā) iekārtu rekonstrukciju izmaksas būtu jāsedz piegādātājam pašam.

To es jums saku, oficiāli,
Valeriana, officinalis :)

Re: Latvenergo murgs
Autors: Juris_F ()
Datums: 30/09/2007 23:50

Prasītos tiešām sīkāks situācijas izklāsts
1. kas jau ir ierīktos
2. Vai pa so iekārtu visu laiku tiek saņemta elektrība
3. Kā radās šis jaunās prašibas, bija inspektors kas tās uzstādīja, vai kā savādāk
utml.

Re: Latvenergo murgs
Autors: Janis_Z ()
Datums: 01/10/2007 00:52

Sīkāks situācijas apraksts...

92.g.izbūvēja elektrolīniju (visas elektroiekārtas, nodošanas akts...);
Tika noslēgts līgums, tika izsniegta arī norēķinu grāmatiņa, pēc kuras tika veikti maksājumi līdz 2002.gadam;

~4 vai 5 gadus atpakaļ daļēji tika nozagti elektrovadi un tml. Tika ziņots arī policijai un Latvenergo. Elektroenerģija uz to brīdi nebija arī vajadzīga,tapēc pārstāju interesēties.Arī Latvenergo nepaskaidroja kā tālāk rīkoties.Cik noprotu,tad viņiem vajadzēja sūtīt vēstules un visu novērst,kas protams, nekas netika darīts.

Arī topogrāfiskajā plānā ir atzīmēta pazemes komunikācija, elektrotīkli, kabeļi, kas viss ar parakstu ir atzīmēts.

Šogad griezos Latvenergo, lai atjaunotu manu pieslēgumu, bet uzzinu,ka bez manas saskaņošanas un paziņošanas objekts ir dzēsts no sarakstiem. Tur ieteica,ka vajag rakstīt iesniegumu un izlikt sadali pie elektrolīnijas staba, tā nu arī tika izdarīts. Neprasīja maksāt neko,jo vienreiz jau tika par to samaksāts.Samaksāju tikai par skaitītāja uzstādīšanu.

Nesen saņēmu atbildi, ka vajag jaunu pieslēguma piebūvi!Kas izmaksātu vairāk kā 5000 Ls. Latvenergo projektēšanas uzdevumā uzrādās,ka nemaz nav nekad bijis tāds pieslēgums (mans vecais, par kuru esmu jau samaksājis jau 92.gadā).

Situācija lūk šāda!

Re: Latvenergo murgs
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/10/2007 04:11

Manā piegādes līgumā ir punkts, ka trešo personu (Tavā gadījumā zagļu) darbības dēļ pieļaujama par 24h ilgāka piegādes pārtraukšana, bet ne līguma atcelšana.
Lietotājam tiek prasīts "saglabāt" (materiāli atbildot?) uzskaites mēraparātus un to plombas, kā arī "nekavējoši ziņot" par konstatētajiem bojājumiem citstarp arī pirmsuzskaites ķēdēs.
Ja Tu esi par bojājumu ziņojis, varētu pieprasīt Tev segt uzskaites atjaunošanu, bet ne līgumu uzskatīt par lauztu.
Topogrāfiskajam plānam diez vai būs kāds juridisks spēks pretēji VZD kadastrā un Zemesgrāmatā reģistrētam servitūtam.
Pirms gadiem 10 kāds onka vilcienā stāstīja līdzīgu bēdu stāstu: pēc vadu nozagšanas viņa pastāvīgi neapdzīvotā lauku māja tā arī palika bez elektrības...
Varbūt presē līdzīgi gadījumi būs bijuši aprakstīti.

Re: Latvenergo murgs
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 01/10/2007 05:07

šādus gadījumus zinu, jo pats ar tādiem esmu saskāries, tiesa, zinot sekas, cilvēkiem ar šādiem gadījumiem, ieteicu vērsties ar iesniegumu, lai līniju atjauno, jo vēlāk var būt par vēlu - tieši šī topika gadījums.

es gan nezinu uz kādām normām LE balstās dzēšot klientu no datubāzes, iespējams nebiji paziņojis, ka ēkā kādu laiku neviens nedzīvos, pastāv iespēja atsļegt elektrību uz laiku. Nu un tad, ja klients neinteresējās kādu laiku(par normām nezinu), nemaksā par elektrību utt, tad vinš tiek dzēsts no datubāzes.

Ja vēl varētu atrast no arhīviem ziņojumu par vadu zādzību, šādas lietas LE tiek dokumentētas, var atrast arī sarunas ierakstu, ja tas pieteikts dispečeram. Un vēl vari uzrādīt veco līgumu, tad varētu arī kautko uzrakt par labu tev.


Re: Latvenergo murgs
Autors: Jānis_Z ()
Datums: 01/10/2007 07:17

Paldies par atbildēm! Redzēšu kāds būs situācijas atrisinājums, bet padoties netaisos!

Re: Latvenergo murgs
Autors: Juris_F ()
Datums: 02/10/2007 01:31

Tas 1992. gadā izbūvētāis, gadījumā nebija abonenta līnija. Ja ir saglabājies līgums, tur ir jābūt robežaktam, skaties, kur ir apkalpes robeža.
Ja tā ir abonenta līnija, tad to vajadzēja atjaunot Tev pašam. Tajā laikā par saviem līdzkļiem izbūvētās līnijas arī parasti palika maksātāja īpašumā, Latvenergo tās nepārņēma.
Ja būs tā, ka līnija Tava, tātad neesi maksājis, neesi arī pats uzrakstījis iesniegumu, ka uz laiku neterēsi elektrību.
Brīnumi ar jauno skaitītāju peis staba, nu tur negribu komentēt.



Re: Latvenergo murgs
Autors: anna ()
Datums: 16/10/2007 19:55

Arī tikko saskāros ar Latvenergo bardaku. Izrādās, ka pieslēdzot no jauna elektrību manai mājai , man esot jāmaksā mistiska summa par to, ka kaimiņam vajadzēja pieslēgt elektrību un tāpēc bijusi vajadzīga rekonstrukcija ar kuru man nav nekāda sakara, jo mājas mums atrodas katram uz savu pusi no sadales skapja. Par skaitītāja pielikšanu skapī man jāšķiras turpat no 600 Ls. Varbūt es varētu sadalīt uz kaimiņiem izmaksas par savu remontējamo māju.Ja jau dala, tad dala.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  ********  **     **  **    ** 
 **  **  **  ***   **  **    **  **     **  **   **  
 **  **  **  ****  **      **    **     **  **  **   
 **  **  **  ** ** **     **     **     **  *****    
 **  **  **  **  ****    **       **   **   **  **   
 **  **  **  **   ***    **        ** **    **   **  
  ***  ***   **    **    **         ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727