UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
fona apgaismojums
Autors: PLB ()
Datums: 20/11/2007 21:14

ir doma jaunajā mājoklī izveodot griestiem fona apgaismojumu. pa perimetru ir izveidota reģipša karnīze (34cm uz 18 cm), visa konstrukcija C burta formā (3m uz 5m uz 3.5m) ...un izvilkti vadi. gribētos, lai šis apgaismojums pildīti ne tikai dekoratīvu funkciju, bet būtu arī pietiekmi spilgts un apgaismotu telpu.
tagad skatos kāda lampas izvēlēties. netā ir pieejami vairāki varianti, gan fourescentās lampas, gan neona trubas, gan arī diožu virtenes. ir domā to gaismu arī regulēt. cik saprotu, tam dienas gaisma lampām, kas pa tiešo barojas no tīkla, ir nepieciešam tikai speciāls dimmers...(kaut kas ap 70-80 ls),
bet citiem variantiem vēl arī atsevišķa drosele (?), un speciāls šis droseles dimmeris.
kāds varētu pastāstīt, ka parasti šo te visu pasākumu realizē dzīvē. iepriekš pateicos.

Re: fona apgaismojums
Autors: Jūrnieks ()
Datums: 20/11/2007 23:37

Man šis jautājums arī interesē, jo dienas gaismas lampas negribās likt fona gaismai!

Re: fona apgaismojums
Autors: PLB ()
Datums: 20/11/2007 23:55

kapēc nē? mirgošana vai kas taml?
es citā telpā uztasīju nelielu nišu ar philips t5 lampelēm (tipa pirku profā kopā ar visu pamatni, 80 cm garas)...izskatās pat ļoti ok. ļoti vienmērīgi sanāca utt...absolūti klusas un pagaidām nekādu probzu.
vienkārši es lielajā izstabā gribu ar dimmeri taisīt, un īsti nezinu kā to realizēt:(

Re: fona apgaismojums
Autors: ibv ()
Datums: 21/11/2007 00:08

Ja šis t.s. "slēptais apgaismojums" veic arī telpas apgaismojuma funkciju, tad, neapstrīdami, piemērotākās ir. t.s dienas gaismas, jeb fluorescences spuldzes. Trūkumi - standartizēti garumi, izejot no kuriem mēģina sastiķēt nepieciešamos, kā arī relatīvi dārga dimmēšana. Droseles, jeb pareizāk - palaidēji ir konkrētām spuldžu jaudām, tātad arī garumiem. Ir palaidēji ar 1-10V vadību, tām vajag speciālu dimmeri, bet ir arī vadāmas ar fāzes spriegumu, resp. regulatora vietā izmanto parastu tasteri.Realizēt to visu ir mazliet piņķerīgi, taču efektu var iegūt iespaidīgu. Vēl viena problēma - gatavas pamatnes T5 vai T8 spuldzēm ar nedimmējamu palaidēju ir nopērkamas uzreiz, ja vajag dimmēšanu, tad labākajā gadījumā var nopirkt komponentes.

Re: fona apgaismojums
Autors: PLB ()
Datums: 21/11/2007 00:49

vot par tām gatavajām pamatnēm.
es pirms tam izmantoju pentura mini philips lampas..kurās jau tas palaidējs ir pamatnē..
tb uzreiz lampas 220 tīkla. sastiķe savā starpā kopā..un gatavs. nekādu paildus balastu un parējo loriņu.
philips lapā es netradu nekādu tehnisku info par to konkrēto lampu komponentēm, var tās dimmot, vai nē;( krasta depo konsultants man centās ieskaidrot, ka nepieciešam tikai speciāls dimmeris..par ko ja rakstīju iepriekš.
šeku 5. lpp ir tā dimmer aprakst (ATTD 1000RL).
[www.schneider-electric.lv]







Re: fona apgaismojums
Autors: ibv ()
Datums: 21/11/2007 02:50

Uzdrīkstēšos apgalvot, ka Shneiders savā bukletā sarakstījis absolūtu fufeli:)

Re: fona apgaismojums
Autors: PLB ()
Datums: 21/11/2007 02:52

nēesmu speciālists, bet man arī liekas ka tur tik vienkārši vis nav, ka viņi apraksta.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **     **  **     **  ********  
 **     **  **     **   **   **   ***   ***  **     ** 
        **  **     **    ** **    **** ****  **     ** 
  *******   **     **     ***     ** *** **  ********  
        **  **     **    ** **    **     **  **        
 **     **  **     **   **   **   **     **  **        
  *******    *******   **     **  **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727