UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: Inese Purmale ()
Datums: 08/12/2007 04:13

Sveicināti, Cien. speciālisti!

Mani sauc Inese Purmale, mācos 12. klasē un pašlaik rakstu zinātniski pētniecisko darbu fizikā. Man ir liels lūgums Jums sakarā ar manu darbu par siltumsūkņiem. Lai uzrakstītu kvalitatīvu un plašu darbu, man ir nepieciesama plaša informācija par siltumsūkņiem. Ar informāciju, kuru es esmu sameklējusi dažādu komercfirmu mājaslapās, diemžēl ir par maz. Mani interesē konkrēti kritēriji, nosacījumi un apsvērumi, kurus ievērojot tiek piemeklēti atbilstoši siltumsūkņu veidi. Interesē kādi ir nosacījuimi uzstādot, kā norit pati uzstādīšana, nepieciešāma informācija arī par interesi un pieprasījumu pēc siltumsūkņiem šeit Latvijā. Izveidojot augsta līmeņa darbu, es pēc iespējas vairāk iepazīstiņašu sabiedrību ar siltumsūkņu iekārtām, vairošu interesi un ,cerams, arī pieprasījumu pēc tiem.

Ceru uz palīdzību, atbalstu un sadarību! Būšu Jums ļoti pateicīga par atbildi!
Inese :)

tel.- 29755827; e-pasts: grusha7@#$%&inbox.lv

Re: Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: EjTakTu ()
Datums: 08/12/2007 06:56

Vai ta šito neatradi? ;)
[buvnieciba.delfi.lv]
[buvnieciba.delfi.lv]
utt., utjp., utml. :)

Re: Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: Inese P ()
Datums: 08/12/2007 08:01

Paldies!
Atradu. Šajās mājaslapās ir apraksts, darbības princips, bet man ir vajadzīga informācija, kura ir pieejama pašām firmām(veidlapas, kritēriji, aprēķini, statistika, izmaksas).Jebkurā gadījumā, paldies.
Tā arī ir tā problēma, ka man jāveic pētijumu, ar sausu aprakstu vien nepietiks. Biju domājusi skaitļot izmasku aprēķinus- pēc cik ilga laika siltumsūkņa uzstādīšana sāks atmaksāties, bet tur jau nau ko pētīt, siltumsūknis saražo no 3 līdz 5 reizēm veirāk siltuma, nekā patērē elektroenerģijas, tas atkarīgsno judas un no ta vai ir sltas grīdas vei radiatori. Tiesi tāpēc man arī ir vajadzīga Jūsu palīdzība, cilvēki! Varbut kāds var ieteikt ari kādu tēmu saistībā ar siltumsūkņiem, un kuru būtu izdevīgi izpētit ? :)

Re: Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: kriss123 ()
Datums: 16/12/2007 02:29

Cik varu pateikt no info, ko esmu ieguvis par siltumsūkņiem, tad siltumsūknis kā apkures veids ir pieskaitāms pie tā sauktajiem "zaļajiem" enerģijas iegūšanas avotiem, jo patērē mazāk enerģijas kā do, izmantojot zemes siltumu. Taču ir viens mīnuss - lielas investīcijas. Šī iemesla dēļ šo apkures viedu vairākās Eiropas valstīs subsidē. Rakstīt monologu par to vai siltumsūknis ir labs vai slikts būtu lieki, protams, ka tam ir vairāk plusu nekā mīnusu. Būtu lietderīgāk salīdzināt ar citiem apkures veidiem, kam komforta līmenis ir līdzīgs, taču uzreiz varu pateikt, ka siltumsūkņa ekspluatācijas izmaksas bez subsidēšanas būs augstākas par gāzi un pat par elektrības apkuri. Pamatproblēma slēpjas augstajos amortizāicijas atskaitījumos un investīciju izmaksās, kas trīs reizes pārsniedz elektrības rēķinu:(

Re: Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: v_t ()
Datums: 16/12/2007 04:35

gāzi, protams, ierīko par brīvu. granulu katlus met no pakaļas un, vēl, piemaksā.
vai esi pilnīgi pārliecināts, ka siltumsūknis kalpo tikai kādus piecus gadus?

Re: Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: EjTakTu ()
Datums: 16/12/2007 07:05

Un tagad paaugstināsim energoresursu cenas 3X :D Vai parēķināsim nākotnei?

Re: Siltumsūkņi!!! Palīdziet, lūdzu, jaunajai inžinieru paaudzei!!!
Autors: spk ()
Datums: 16/12/2007 20:07

Inese P, es tev iesaku doties pie firmām, un savākt to aprēķinu info no tām, domāju, neatteiks. Tur tu iegūsi to daļu, kas attiecas uz fiziku, respektīvi, dažādu veidu ss darbības principus. Apkopo to visu, paanalizē. Un pieliec klāt patērētāju izvēles kritērijus, kurus tu daļēji vari iegūt arī šinī forumā.
Manējie kritēriji - izskatīju daudz veidus un atstāju visautomātiskākos, lai jādara nebūtu gandrīz nekas. Gāzi pievilkt man izmaksātu krietni dārgāk pat par ss, savukārt pie plikas elektrības nepaliku 1) zaļo principu dēļ 2) nesabalansētas naudas plūsmas dēļ.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********  **         **    **  ********  
 **  **  **  **    **  **    **    **  **   **     ** 
 **  **  **      **    **    **     ****    **     ** 
 **  **  **     **     **    **      **     ********  
 **  **  **    **      *********     **     **        
 **  **  **    **            **      **     **        
  ***  ***     **            **      **     **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727