UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: EjTakTu ()
Datums: 16/04/2008 14:28

Man domāt, ka nav ko saspringt. Jebšu tautas vārdiem runājot - štrunts pa bitēm, ka tik medus! ;)

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: v_t ()
Datums: 16/04/2008 16:02

priekšspriegums lampām ir veselīgs. atceros, ka savulaik radio amata lietpretēji teļļukiem lika priekšsprieguma trafiņus, lai kinaskops ilgāk kalpotu.
mūsdienās to sauc par standbaju.

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: Rx ()
Datums: 16/04/2008 16:17

Piezīme: Priekšspriegums ir veselīgs kvēlspuldzēm. Tas tapēc, lai straujas strāvas palielinašanas gadījumā- tiek ieslēgta lampa, kvēldiegs, vēl auksts un tāpēc īslaicīgi strāva ir lielāka par nominālo- darba. Ja kvēldiegā būs kāda vieta, kur būs lielāka pretestība (izgaro kvēldiegs nevienmērīgi), Pie STRAVAS TRIECIENA, ieslēgšanas laikā, lielāka varbūtība ka lampa pārdegs šajā vietā. LED ir aukstā gaismas emisija un tai nav silšanas. Liekās ka speciālu pārveidotāju LCD spildzēs nav (neesmu ārdījis...)

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: Pow ()
Datums: 17/04/2008 14:24

Rx,
normālās LED lampās (kur ir 1 līdz 5 lieljaudas LEDi) ir impulsa pārveidotāji. Ķīnieši, protams, iztiek ar 30 lētā gala LEDiem un pāris rezistoriem.
Man tomēr nav skaidrs par inducēšanos un salīdzinajumu ar transformatoru. Cik es no fizikas atceros, tad lai strāva inducētos, viņai ir jāplūst. Tā arī ir transformatorā - viena tinumā plūst strāva un inducējas otrā. Bet manā gadījuma nekas neplūst - slēdži ir izslēgti. Tas vairāk velk uz strāvas noplūdi. Bet es pārbaudīju slēdžus un slēdžos nav noplūdes, tātad atliek variants - vadā.
Par to priekšspriegumu un veselīgumu arī izklausās ļoti sviestaini. Man tur pirms tam stāvēja halogēnās spuldzes un izdega viena tāpat ļoti īsa laikā. Domaju, ka lai sildītu kvēldiegu, spriegumam ir jabūt lielākam.

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: gamu ()
Datums: 17/04/2008 16:31

tagad modē tasteri.. :))

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: aae ()
Datums: 17/04/2008 17:04

EjTakTu Wrote:
-------------------------------------------------------
> =>gandrīzelektriķis
> Viss ir pilnīgā kārtībā. Rx pilnīga
> taisnība. Ja netici vari izdarīt vienkāršu
> eksperimentu. Iespraud elektroniskā multimetra
> vienu galu kontaktligzdas fāzē. otrs lai
> karājās gaisā. Dabūsi jau no 20 līdz 30V
> maiņspriegumu. Tad izstiep kaut vai 4m
> pagarinātāju un multimetra otru vadu iespraud
> tajā (var pievienot arī parastu vadu) . Nu jau
> verķis rādīs ap 60V. Pagarināsi vēl dabūsi
> vairāk

eksperimentu atkaartoju, viss ir kaa EjTakTuks saka :)
Un man tie 120V pie paarsleedzhiem tieshaam naak no pagara vada.


Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: gandrizelektriķis ()
Datums: 17/04/2008 17:47

aae
jautājums kurā vietā tika mērīts?ja mēra pie spuldzes pie izslēgtiem slēdžiem(parasti caur slēdzi iet fāze),tad tur tādu spriegumu rādīt nevar,jo nav fāzes ,ir tikai brīvais gals.ja caur slēdzi iet nulle,tad gan varētu būt tieši tā,jo arī es pamēģināju šo eksperimentu,un ja godīgi tad pabrīnījos par mērījumiem..

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: aae ()
Datums: 17/04/2008 18:43

Meeriju pie spuldzes... nezinu, kas man iet cauri sleedzim, faaze vai nulle. Kaadaa briidi sanjemshos un paraushu sleedzi nost, pameeriishu. Ja nu tur nav kaa vajag, tad shis buus kaarteejais no celtnieku briinumdarbiem, kurus tagad leenaa garaa noveershu...

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: Rx ()
Datums: 17/04/2008 19:28

POW: Par vārda "Indukcija" lietošanu:Protams elektrotehnikā indukcija ir tad kad plūstošā strāva rada laiku un tas (lauks ) šķērso citu vadītāju , jeb d fi pret d t. Be šajā gadījumā strāva , tā man domāt, ir strāva caur kapacitāti starp vadiem, kā arī izolācijas pretestību (tā gan arī ļoti liela.) Bet testeris, elektroniskais, ir ar 10Mom pretestību, un tāpēc spriegumu maz šuntē un uzrāda to. Tikko kāda slodze būs pielikta, tā 'inducētais ' spriegume būs ļoti mazs. Un vipār, tā, normālā gadījumā, ir "matu skaldīšana" . Un šis spriegums nekādu priekšildīšanu kvēlspildzēm nerada- tās tā pat degs ārā. Tām, lai ieslēgšanas laikā tās- kvēlspildzes, neizdeg, liek maigā sprieguma pieaugšanas regulatoru-slēdzi. (Tāpat kā dārgā gala lieljaudas kolektora dzinēju elektroinstrumentiem ir maigā palaišana). Un vispār, telpā ar 220V spriegumu, pat uz mūsu ķermeņa ir spriegums- pielieciet pirkstu pie oscilogrāfa ieejas ar 10Mom pretestību, redzēsit sinusoīdu pat 50V..Tāpat pirksts pie zemfrekvences pastiprinātāja ieejas, izsauks stipru 50hz rūkoņu...tā pati fizika..nu varbūt drusku cita, jo cilvēku sauksim par "antenu".

Re: pārsledzis - vajag padomu
Autors: EjTakTu ()
Datums: 17/04/2008 23:46

Šitais viss protams ir interesanti, bet tomēr jāpiekrīt Rx - tā praktiskā nozīmē ir matu skaldīšana. Tikpat labi varam sākt brīnīties, kāpēc redzu idiotu lampā (televīzorā) bildi, ja man keibls nav pieslēgts pa taisno pie studijas stroķiem, bet pie kaut kāda nesaprotama metāliska režģa. :D Šito eksperimentu jau paši esat veikuši. Iebāž drāti - rāda, izvelk drāti - nerāda.
EjTakTu parādīs jocīgas sakritības un izteiks nenopietnas piezīmes, v_t ar vienu piežmiegtu aci runās līdzībās, bet Rx ar nesatricināmu nopietnību tam visam pieliks teorētisku pamatojumu un izlabos muldētāju kļūdas. Ticiet man, viņam izglītiba to atļauj.
Nu ko, sāksim? ;)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  **    **  **     **  **      ** 
 **        **     **  **   **   **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **  **    **     **  **  **  ** 
 **        *********  *****     **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **  **     **   **   **  **  ** 
 **        **     **  **   **     ** **    **  **  ** 
 ********  **     **  **    **     ***      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727