UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: kā apkurināt māju
Autors: spk ()
Datums: 09/01/2008 01:01

Reizi 50K gadu laikā - tā reize varēja būt arī akurāt vakar :) Un tas bija tikai viņa viedoklis, un tādi nemaz tik tālu nav jāmeklē.

Re: kā apkurināt māju
Autors: slēpnis ()
Datums: 11/01/2008 00:49

Ja atgriežamies, pie apkures, tad vispār uz šo lietu jāskatās kompleksi. Piemēram, apkurināšanana ar dīzeli pati par sevi nav tas ekonomiskākais variants, bet, ja dīzeļa vietā lieto filtrētu otrabotku, savukārt bez akcīzes sapirkto dīzeli salej, savas, sievas un bērnu mašīnās, tad varbūt nemaz nav tas ekonomiski sliktākais variants. Bet varbūt pat viens no lētākajiem. Tā lūk.

Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 11/01/2008 00:57

Lai deglis normāli un ekonomiski degtu, tas ar speciālu analizatoru tiek pieregulēts darbam ar konkrētu maisījumu, šķidrā kurināmā degļu izgatavotāji iesaka pārregulēt degli pie katras uzpildes... lejot iekšā "lēto" dīzeli stipri zaudējam uz siltumatdevi, bet tas jau sen zināms, ka "taupīgajam" kopsummā patīk pārmaksāt.

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: uldisj ()
Datums: 11/01/2008 01:10

Zemgrīdas apkure, Vācijā nodot bērnudārzu ekspuatācijā bez zemgrīdas apkures, ja vien tur nav izvēlēta korķa grīda vai kāds cits materiāls, kas nedraudzējas ar zemgrīdas apkuri, bet tad parasti ir apsildāmas sienas, praktiski ir neiespējami.Pirmkārt - ideāli veselībai, otrkārt - nav sildelementu, kuri ir jānoslēpj, lai kāds mazulis viņā ar pieri neievilktu, ļooti ekonomiskas sistēmas kompleksā ar siltumsūkņiem, gāzes kondensācijas katliem, malkas apkures sistēmām ar akumulācijas tvertnēm - jā, jā arī tur tādas ir.
Grīdas virsmai ir jābūt dzīvojmā telpā vidēji 24-25 grādi. Tās visas "dziesmiņas" par alerģijām un citām lietām dziediet savā mājiņā. Par putekļiem runājot, vispirms der arī kādreiz to māju uzkopt, pie radiatoru apkures gaisa cirkulācija ir lielāka, tad jūs savos putekļos vienkārši nosmaksiet. Ēkai esot pareizai ventilācijai, kopā ar iepriekš minēto nosacījumu šādas problēmas vienkārši nav.

Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 11/01/2008 03:19

Pie radiatoru apkures temperatūra pie grīdas +18 metra augstumā +20 pie griestiem +26
pie siltajām grīdām attiecīgi +24; +22; +20, ja kāds no mums lielāka konforta meklējumos grib tēlot, lūdzu... bet der atcerēties ka mazi bērni arī mīl siltumu, bet pārsvarā rāpo pa grīdu, nevis griestiem...

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: devilsdance ()
Datums: 11/01/2008 14:59

vgy7 --> tavs pēdējais koments vnk perfekts!!! =) =) =) Man jau ar patīk labāk siltās grīdas - radiatoru tik vannas istabā dvieļiem.. =) Galvenais, kas man interesē ir katli un apkures ekonomiskums, ērtums.. Kas ir gāzes kondensācijas katls? Tas pats, kas vnk gāzes katls? Un kā ar jonu apkuri? Neviens man sakarīgi neizstāsta.. Kādi vēl elektriskajai apkurei veidi?

Re: kā apkurināt māju
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/01/2008 19:16

vgy7-Viktors ir pesimists un speej tikai pa visu gaaniities, iznemot kondesaacijas katlus un siltaas griidas. : )))))

Bet vispaar dziivee jautaajumus labaak risinaat ciemojoties un runaajoties ar draugiem. Tai pat laikaa jaanem veraa ka cilveeki sevi par MULKIEM nekad nesauks ja iegraabushies.

Es privaati uzskatu ka svariigaakais ir profesionaala siltumizolaacija un telpu ventilaacija. Par apkuri buus jamaksaa dargi jebkuraa gadiijumaa un cena nav arguments.

Apkures viedi jaaizveelaas paarbaudiiti un sen zinaami:
a) Gāze - ilgs un birokraatisks uzstaadishanas process, lietoshanas komforts ideaals.

b) Diizelis - daudz piegaadaataaju, gaazes komforts, saliidzinoshi liela cena. Var uzglabaat visai sezonai (bio kurinaamos nevar uzglabaat ilgaak par 1 meenesi)

c) Granulas - it kaa labi bet tomeer pinkeriigi atkariiba no piegaadaatajiem.

d) Malkla + akumulators + elektriiba - pinkeriigi, bet kurinaamais vieteejais un pa pilno.

Mans personiigais TOP:
1. Gaaze (man viss process aizneema 2 gadus, kats izvietots vanaas izstabaa).
2. Granulas ar 3..5 m3 tvertni un automaatiksu pelnu tiiriishanos.
3. Malka + akumulators, ja viegli dabuunaama malka (laukos).
4. Dīzelis ar tverti visai sezonai.


Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 12/01/2008 00:15

JanisJanis kā vienmēr par citiem zin labāk kā viņi paši...

kondensācijas katli manā uztverē ir naudas pārtērēšana, jo pie mums kompensāciju par ekoloģiski nekaitīgāka katla uzstādīšanu neviens nemaksā, bet katla darba mūžā ieekonomētā samaksa par gāzi neatsver cenas starpību ar tādas pašas jaudas parasto gāzes katlu...

silto grīdu komfortu cilvēki spēj izjust tikai pie pareizi veiktiem aprēķiniem un montāžas, bet pieļauto kļūdu labošana pārsvarā izmaksā dārgāk par montāžu... es vēl neesmu sastapis nevienu silto grīdu apkures nopēlēju, kuram izbūvē nebūtu pieļautas kļūdas.

apkure un ventilācija ir komplekss risinājums, kļūdas ventilācijā apkures sistēma nespēj labot, bet nepareiza ventilācijas sistēma būtiski ietekmē apkures komfortu.

apkures izmaksas sastāda tikai mājas siltumzudumi, nevis apkurināmā platība. Pie mums par normu tiek uzskatīti mājas siltumzudumi 100 vati uz kvadrātmetru, bet "galējo ziemeļu" zemē Vācijā ekspluatācijā nepieņems sabiedrisko celtni ar siltumzudumiem, lielākiem par 35 vatiem uz kvadrātmetru

Viktors negānās par visu iznemot kondesaacijas katlus un siltaas griidas, bet gan par tādiem šauras siltumtehnikas nozares "speciālistiem", kas, par piemēru, pārstāvot pasaulē plašāko apkures automātikas ražotāju, ieciklojas tikai uz savu lauciņu (tirzniecību), bet nespēj rast kompleksu risinājumu siltumtehnikas nozares pilnveidošanā.

p.s. tā kā JanisJanis pārstāvētā ražotāja galvenie konkurenti Latvijā uzmācīgi neuzbāžas ar savu produkciju, bet spēj piedāvāt tehnisko informāciju un rīkot tehnoloģiju un produkcijas iepazīstnāšanas seminārus(bezmaksas) Valsts valodā, tad es vēl līdz šim brīdim neesmu uzskatījis par vajadzīgu salīdzināt cenu piedāvājumu

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 12/01/2008 00:19

JanisJanis kā vienmēr par citiem zina labāk kā viņi paši...

kondensācijas katli manā uztverē ir naudas pārtērēšana, jo pie mums kompensāciju par ekoloģiski nekaitīgāka katla uzstādīšanu neviens nemaksā, bet katla darba mūžā ieekonomētā samaksa par gāzi neatsver cenas starpību ar tādas pašas jaudas parasto gāzes katlu...

silto grīdu komfortu cilvēki spēj izjust tikai pie pareizi veiktiem aprēķiniem un montāžas, bet pieļauto kļūdu labošana pārsvarā izmaksā dārgāk par montāžu... es vēl neesmu sastapis nevienu silto grīdu apkures nopēlēju, kuram izbūvē nebūtu pieļautas kļūdas.

apkure un ventilācija ir komplekss risinājums, kļūdas ventilācijā apkures sistēma nespēj labot, bet nepareiza ventilācijas sistēma būtiski ietekmē apkures komfortu.

apkures izmaksas sastāda tikai mājas siltumzudumi, nevis apkurināmā platība. Pie mums par normu tiek uzskatīti mājas siltumzudumi 100 vati uz kvadrātmetru, bet "galējo ziemeļu" zemē Vācijā ekspluatācijā nepieņems sabiedrisko celtni ar siltumzudumiem, lielākiem par 35 vatiem uz kvadrātmetru

Viktors negānās par visu iznemot kondesaacijas katlus un siltaas griidas, bet gan par tādiem šauras siltumtehnikas nozares "speciālistiem", kas, par piemēru, pārstāvot pasaulē plašāko apkures automātikas ražotāju, ieciklojas tikai uz savu lauciņu (tirzniecību), bet nespēj rast kompleksu risinājumu siltumtehnikas nozares pilnveidošanā.

p.s. tā kā JanisJanis pārstāvētā ražotāja galvenie konkurenti Latvijā uzmācīgi neuzbāžas ar savu produkciju, bet spēj piedāvāt tehnisko informāciju un rīkot tehnoloģiju un produkcijas iepazīstnāšanas seminārus(bezmaksas) Valsts valodā, tad es vēl līdz šim brīdim neesmu uzskatījis par vajadzīgu pat salīdzināt cenu piedāvājumu

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: viser ()
Datums: 12/01/2008 19:31

Man ir šāds kondensācija tipa gāzes katls.
Darbojas tieši 1 gadu. Esmu apmierināts. Maksāja man viņš 2100Ls ar visu uzstādīšanu un automātiku. Uzskatu ka tas nav ļoti dārgi. Patēriņš nesasniedz 200m3 mēnesī pie sala. Domāju ka tas atmaksāsies.

[www.vaillant.ua]

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ********   **     **  **     ** 
  **   **   **     **  **          **   **   **     ** 
   ** **    **     **  **           ** **    **     ** 
    ***     ********   **            ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727