UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 12/01/2008 22:02

Parastajam Vaillant katlam KPD 91%, kondensācijas katlam ideālos apstākļos 107%, praktiski 103-105%. Ietaupot 10% gāzes, cik gados ieekonomēsim 1000ls?
Un vēl pierēķināsim rezerves daļu un ikgadējās apkopes cenu, kas kondensācijas katlam ir vismaz uz pusi lielāka.
Šobrīd tie 1000ls tika atdoti uz reiz, bet ja 1000 laižam apgrozībā, cik % var uz viņa uzvārīt 10 gados?

Vaillant nav slikti katli, tikai Latvijā tiem nav veicies ar dīleriem, 15 gados nebūtībā zuduši trīs oficiālie dīleri. Pašreizējie kā Baltijas reģionālā pārstāvniecība turās jau piekto gadu, pārspējot visu iepriekšējo uzstādītos rekordus vismaz dubultā, lai veicas!

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: viser ()
Datums: 13/01/2008 01:58

Aizmirsu piebilst ka tas ir nevis tikai katls, bet grīdas katls ar iebūvētu 150 l siltā ūdens bolileri. Es ceru uz vācu kvalitāti, un pēc manas neilgās pieredzes izskatās ka nebūšu kļūdijies.

Es uzskatu ka labāk sākumā ieguldīt vairāk lai pēc tam maksātu mazāk!

Bet katram sava izvēle.

Re: kā apkurināt māju
Autors: rs ()
Datums: 13/01/2008 03:22

/to vgy7/ Kondensācijas katls jau nebūs vis 1kLs dārgāks par parasto-pat pēc katalogu cenām vairāk par 5-6 simti nesanāk... Un apkope-kāpēc Tev liekas, ka apkope būs dārgāka? Darbs apmēram tik pat un problēmas īpašas arī nav novērotas(nu bišķi viessmanam varbūt) Un kurinot ar propānu-atmaksājas vismaz jau 5 gados ja ne ātrāk.

Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 13/01/2008 05:09

/rs/ Tu pēc kataloga salīdzini dārgāko parasto sienas katlu ar lētāko kondensācijas? 70% kondensācijas katlu pārdodās "pliki": sūkņi, izplesšanās trauki, drošības grupas un pat skursteņi nāk kā papildpiederumi un katalogā uzrādītajā cenā nav iekļauti...

Kondensācijas katla deglis pēc katras apkopes jāpieregulē pēc dūmgāzu sastāva, analizators maksā 1,5-2tūkstoši, domājat ka firma analizatoru sponsorē tāpat vai viņa cenu tomēr iekļauj apkopes izmaksās?

Dabasgāzes un propāna cenas starpība samazinās ļoti ātri. Es pirms gada tonnu propāna pirku par 570 ls tonnā, uz šoziem samaksāju par tonnu 520 ls, cik reizes tika paaugstināta cena gada laikā dabasgāzei?

Un ko varēs rēķināt pēc gadiem pieciem, kad cenas propānam un dabazgāzei būs vienādas?

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: nelietis ()
Datums: 13/01/2008 05:59

visefektīvākais un lētākais variants ir pierakties un pieslēgties pie latvenergo kabeļa.gan jau šamējie neizputēs...

Re: kā apkurināt māju
Autors: uldisj ()
Datums: 14/01/2008 00:04

Kondensācijas tipa katlu un tāpat arī siltumsūkni atmaksājās likt, ja ēka ir ap 200 kvadrātmetri un uz augšu, tad vidējais atpirkšanās laiks ir 5 gadi. Un tieši šis te atpirkšanās laiks ir atkarīgs no divām lietām - pareizi nosiltinātas un izbūvētas mājas, normāli izrēķinātas sistēmas. Abi viens otram ir super labi pakārtoti. Kondensācijas apkures iekārtas kopā ar iebūvētu 120 l ūdens tvertni un parasta gāzes iekārta ar tādu pašu ūdens tvertni - starpība materiālos ir aptuveni ls 1000 Nākošais moments Šī iebūvētā kondensācijas katla akumulējošā karstā ūdens tvertne ražības ziņā dod vairāk karstā ūdens nekā otrajā variantā un pie zemākām temperatūrām. Es konkrēti runāju par par Junkers ZBS sēriju, arī ar BAXI atsevišķiem modeļiem par labu cenu var panākt foršas lietas. Es nevienu te nelobēju, esmu salīdzinājis daudzus - Buderus, Vailant, Viesmann, Protherm, Wolf utt. Izvēlos labāko un svarīga ir arī tehniskā nodrošinājuma puse un attieksme no attiecīgo ražotāju puses. Viesmans siltumsūkņus vispār ražo tikai trīs gadus, kad pirmos desmit gadus būs pirmos kucēnus apslīcinājuši, tad var būt būs labi, bet šobrīd ir daudz nopietnāki modeļi tirgū pieejami - Heliotherm, Coenergy - ir displejs latviešu valodā, varbūt vēl kādam ir, neesmu interesējies, jo es strādāju par projektēšanas līniju un uzstādīšanu ar šiem diviem.

Re: kā apkurināt māju
Autors: vgy7 ()
Datums: 15/01/2008 05:45

1000 latu 5 gados = 200 lati gadā : 12 mēnešu = 16,67 ls mēnesī.
Ja parastajam katlam kpd 91% un kondensācijas katlam teorētiski iespējamais kpd 107% un ar kondensācijas katlu es ietaupīšu 16,67 ls mēnesī, tad par 200 kvadrātiem mēnesī par gāzi ar parasto katlu nāktos tērēt vismaz sotaku.
Diemžēl lai tas 1000 atmaksātos piecos gados vidējam gāzes patēriņam mēnesī pie pašreizējām cenām būtu jāpārsniedz 500 kubikmetrus... uz 200 kvadrātiem pie tāda patēriņa tas būtu slikti nosiltināts šķūnis.
bet šī matemātika ir briesmīga, ja LG tarifus cels tādā pašā tempā, tad jau pēc gada es būšu spiests dziedāt pavisam citu dziesmu.

vgy7

Re: kā apkurināt māju
Autors: viser ()
Datums: 15/01/2008 06:07

tieši tā, tas ir ieguldījums perspektīvā!!!

viens + man :)

Re: kā apkurināt māju
Autors: viser ()
Datums: 15/01/2008 06:09

Tieši tā, pieaugot gāzes cenai tas sāks atmaksāties!

Viens + man. :)

Re: kā apkurināt māju
Autors: aaaa ()
Datums: 15/01/2008 06:24

Nezinu, vai tas ir iespējams parastajiem katliem, bet kondensācijas nevajag skursteni - plastmasas truba pa sienu laukā, otra gaisam iekšā. Parastajam laikam vajag īstu skursteni, un tur tā cenu starpība jau vairs nav 1000 Ls, īsts skurstenis maksā sākot no 1000 Ls un uz augšu. Varbūt kļūdos un arī parastajiem gāzes katliem ir tāda iespēja izlaist trubu pa sienu laukā. Mani tas interesē arī no ugunsdrošības viedokļa, jo pašam ir koka karkasa māja.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******   **     **  ********        ** 
 **   **   **     **   **   **   **              ** 
 **  **    **     **    ** **    **              ** 
 *****      ********     ***     ******          ** 
 **  **           **    ** **    **        **    ** 
 **   **   **     **   **   **   **        **    ** 
 **    **   *******   **     **  ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727